Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországban milyen árak...

Olaszországban milyen árak vannak? Mit érdemes szuvenírnek hazahozni? Van valami különlegesebb dolog? Északra megyünk, de lehet Rómáig is.

Figyelt kérdés
2013. aug. 19. 19:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hello,


Árak (nem tudom mit szeretnél pontosan tudni, de leírom a szerintem lényegesebb dolgokat). Árak ejróban, aminek egysége 300 forint.


Szállás 2 főre: 60-120 per szoba per éj, reggelivel (normálisabb)

Üzemanyag:

Benzin: 1,80

Gázolaj: 1,70

LPG: 0,70

autópálya: Trieszttől Rómáig kb 70 kb egy irányba

vonat: Trieszttől Rómáig 90-100 kb per fő csak oda

Kaja boltban: annyi, mint nálunk.

Bárban:

Kávé: 1,00

Ásványvíz (0,5 l): 1,00

Capuccino: 1,20

Narancslé (frissen facsart): 2,5-4

Briosce (cornetto): 1-1,5

Szendvics: 3-6

Sör (0,4 l): 3-5

Pohár bor: 2-4

Üveg bor: 10-től határ a csillagos ég

Étteremben:

Pizza: 6-10

Tészta: 7-12

Második: 8-15

Desszert: 3-6

Borravaló benne van az árban, általában 2 ejró asztalonként.

Mi van még...

Velencében gondolázás: 80 per gondola 40 percre

Parkolás: drága (0,5-2 óránként, gyakran limitált idővel)

Büntetés parkolójegy hiányáért: 38


Szuvenír... Nem tudom... Otthon ételből-italból lehet már mindent kapni, ami olasz (tészta, feltétek, olívaolaj, balszamecet, kávé, limoncello, bor)... Talán grappából kevés van, főleg a különleges háziasabb készítésűből, amit a Garda-tó körülötti kisvárosokban pl. könnyű beszerezni.

Nem kaja-pia: nagyon szép időszakos kézműves piacok vannak szerte-szét, ott biztos találtok valami jót.

Illetve ruhákból-táskákból-cipőkből stb szoktak lenni leárazások, ha szerencsétek van.

2013. aug. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!