Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Beijingben (Kína) milyen az élet?

Beijingben (Kína) milyen az élet?

Figyelt kérdés

Nyáron szeretnék ellátogatni Bejingbe, hogy felmérjem a terepet. Ugyanis szeretnék kiköltözni és ott élni (dolgozni, stb). Viszont nem nagyon ... sőt szinte semmit nem tudok kínaiul. Kérdezgettem embereket és azt mondták, hogy nagyon sok kínai nagyvárosban beszélnek angolul. Ez mennyire igaz? Eltudnék ott helyezkedni úgy, hogy alapfok illetve középfok között beszélek, írok, olvasok angolul? Meg-e tudnék ott élni Biztonsági Őrként?

Sokat gondolkodtam azon, hogy hova lenne érdemesebb Anglia vagy Kína... az utóbbit jobban szeretném már csak a kultúrájuk miatt is.

Az értelmes, segítő válaszokat előre is köszönöm.



2013. okt. 6. 13:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom rendelkezel a szükséges papírokkal (vízum,munkavállalási,tartózkodási,biztosítás stb...)


Ha igen akkor időszerű a kérdésed..Kina Vs. Anglia nem egy lapon említendő.

Egyikbe akármikor mehetsz,másik ország már más tészta.

2013. okt. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ezeket a papírokat, amiket említettél mennyire körülményes megszerezni/megcsináltatni?
2013. okt. 6. 14:22
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

A kínaiak nem beszélnek angolul, pontosabban a nagyobb városokban páran, főleg akik a turizmusban dolgoznak.

Anyanyelvi angollal sem tudnál elhelyezkedni hacsak nem valami nemzetközileg elismert tudós vagy.

Kiköltözni sem úgy van hogy csak kimegyek, munkavállalói vízumot pedig nem fogsz adni, még a turista vízumot sem nagyon osztogatják, ráadásul nyáron volt vízum szigorítás.

Tehát ha nem beszéled a kínait akkor az esélyed pontosan nulla.

Szerintem európán belül próbálkozz, de biztonsági őr végzettséggel és gyenge angollal ott sem lesz egyszerű.

2013. okt. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
ha magyar vagy akkor azt Pekingnek hívják
2013. okt. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Kínába turistaként egyszerűbb eljutni, de egyéb célból nagyon nehéz.


első voltam.

2013. okt. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Már nem azért, de szerinted rád várnak biztonsági őrnek?
2013. okt. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Annyira szeretem ezt, hogy a magyarok nagy része, nem több mint egy senki, aki csak kötekedni jár erre az oldalra. Őszintén, nem mindegy neked az, hogy Peking vagy Beijing? Tipikus magyar vagy, aki kötekedni jár mindenhova. Az utolsónak: Nem, nem várnak rám (szerintem)csak megkérdeztem azt, hogy meg-e lehet ott élni Biztonsági őr végzettséggel. De kössél bele te is, ahogy látom neked is csak ez megy.

A többieknek meg köszönöm az értelmes válaszokat.

2013. okt. 6. 16:59
 8/22 anonim ***** válasza:
86%
#7 azt hiszem jobb is, ha ott nem fognak megérteni téged
2013. okt. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
74%
Figyelj! Ha ennyire szereted Kínát, és úgy gondolod, hogy letudnád ott élni az életed akkor kockáztas! Mennyél ki, ragad meg a lehetőségeket; egyszer él az emeber. Kína amúgysem olyan drága hely (kivéve a repülőjegy). Legfeljebb elköltöttél egy halom pénzt és nem sikerül... De tudtommal a pénz arra való, hogy elköltsük, nem? És majd sok-sok év múlva majd mondhatod: Legalább megpróbáltam! Azért vannak az álmaink, hogy valóra váltsuk őket. :)
2013. okt. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
37%
szmogos...
2013. okt. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!