Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Miért néz mindenki hülyének,...

Miért néz mindenki hülyének, amiért Szibériába szeretnék menni?

Figyelt kérdés
Kislány korom óta ez az álmom. Szerintem gyönyörű és izgalmas hely, de mindenki húzza a száját és lehülyéz, ha előadom nekik ezt. Miért?
2013. okt. 8. 00:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Mond, és konkrétan hova is mennél Szibériába?? Mert nagyon nem mindegy.

Ugyanis Teljes területe a Föld összes szárazföldjeinek 12%-át teszi ki. Legnagyobb része Oroszországban található és az ország háromnegyedét foglalja el.

Ez most olyan mintha valaki azt mondaná, hogy Afrikába akar menni.. De hová??????

Omszk? vagy esetleg Vlagyivosztok??


Egyébként azért néznek hülyének, mert Szibéria bizony helyei egy teljesen elszigetelt fagyos terület, ahová Sztálin elvtárs anno annak idején munkatáborokat, lágereket építtetett. Mindenki aki nem volt jó a társadalomnak, a sok hadifoglyot vagy elítéltek ezekbe a munkatáborokba, lágerekbe hurcolták..

A másik hogy elég hideg van Szibériában a - 20 vagy - 50 fok nem rendkívüli időjárás. Ojmjakonban általában mínusz 52 fokok szoktak lenni..

2013. okt. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Leginkább Vlagyivosztok és környéke de akár az északi részek is, pl Csukcs-félsziget. Igazából az egész.

Az oké, hogy ott voltak a gulágok,de akkor ne menjünk Lengyelországba se, mert ott van Auschwitz?

2013. okt. 8. 09:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Ugye te nem sokat tudsz Szibériáról a városokról? szokásaikról?

Csukcs-félszigeten jellemző az állandó hideg. Nyáron is ha "meleg van" akkor sincs 5-6 foknál melegebb. Az emberek bár kedvesek, de zárkózottak, nehezen lehet hozzájuk beilleszkedni. Nem is nagyon szoktak letelepedni oda. Arról nem is beszélve, hogy nagy része eléggé lakatlan.

Vlagyivosztokban voltam "nyaralni". Tényleg szép a város, van mit nézni, az emberek jópofák, kedvesek, de élni nem nagyon tudsz, mert nagyon nagy a munkanélküliség száma, és orosz nyelvtudásra is szükséged lesz..


De ha te ilyen helyen akarsz szembesülni a nehézségekkel, akkor lelked rajta.

Jó utazást.

2013. okt. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Letelepedni semmiképpen nem akarok, de egyszer szívesen elmennék egy-két hétre.
2013. okt. 8. 11:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha csak "világot látni" akarsz akkor tökéletesen választás.

Ajánlom a transzszibériai vasutat.. Hatalmas élmény. Akár több városban is megállhatsz.

2013. okt. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szerintem gyönyörű hely. Igaz én sem költöznék ki és max egyszer mennék ki. DE engem is sokszor hülyének néznem mert én meg inkább Magyarországon nézelődök, kirándulok.

Szerintem ne foglalkozz velük, ízlések és pofonok.

2013. okt. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aki ilyen miatt képes lehülyézni, az kb. saját magát minősíti. Arra utazgass, amerre a szíved húz :)
2013. okt. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!