Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Egyszemélyes, egyhetes tokiói...

Egyszemélyes, egyhetes tokiói nyaralást mennyiből lehet összehozni?

Figyelt kérdés
A repülőjegyek ára persze változó, de szállásnál mégis milyen árkategóriában kell gondolkozni? Nekem egy kapszula is elég lenne, de nyilván azok sem olcsók... Kajára (nem étteremben, hanem boltban vásárolva), közlekedésre mennyit érdemes szánni?
2013. nov. 23. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is már két éve erre spórolok, de úgy vagyok vele, hogy egymillió alatt nem éri meg elindulni. szval még egy évet gyűjtögetek, és akkor másfél hetet kinn tudok tölteni kb, ha találok valami olcsó szállást, akkor 2-t is.

egyébként szállás ügyileg a couchsurfing oldalon nézelődj. ez ilyen kanapés szállás, mások lakásában, akik befogadnak.

és itt egy oldal, átlagárakról japánban

[link]

2013. nov. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy jött ki ez az összeg? Jegy van 150-ert, kapszulaban pedig mar napi otezerert is megszallhatsz a kozpontban... napi metrójegy meg kb. 1500 forint.
2013. nov. 26. 09:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Legtübb kapszulában férfiak szállhatnak meg, bár tudom, vannak külön nőiek is. Viszont előre nem lehet foglalni oda szállást, sem több napra, csak az adott éjszaka, ha éppen van hely. És nem akarom a csomagomat magammal cipelni napközben, amire kapszulában szintén nem lenne lehetőség, így nálam az kizárva. Szállásra 150-200al számoltam.

250-300 al a repülő, oda-vissza úttal (Bécsből nekem ilyen árban vannak az átszállás nélküli repjegyek, amihez hozzájön biztosítástól elkezdve akár transzfer, igény szerint, és egyéb dolgok...)

Ottani kaja nem éppen olcsó, és én úgy indulok neki, hogy ha már ott vagyok, akkor szeretnék japán ételeket megkóstolni, japán szakácsoktól, nem magamnak összedobni a kaját. Közlekedésre viszont én nem számoltam, mert azt nem tudom, milyen árban vannak.

Illetve persze ott vásárolni is fogok. Amihez pár százezer költőpénz nem árt, figyelembe véve az árakat. (jó, persze nem luxuscikkekre gondolok, de ha éppen egy ruha megtetszik, vagy egy cd, vagy akármi, 1-2 hét alatt lehet költekezni már rendesen)

2013. nov. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az 1 millió kb. reális, de vizsgáld meg, hogy milyenek az igényeid.

Költőpénznek 300-350 ezret vittem. Ezen kívül a szállás kb. 100 ezer, de ez egy 4 csillagos szálloda volt. Akkor még a repjegy, ami 320 körül volt.


Ennél persze olcsóbban is lehetséges.

2013. nov. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!