Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Bishkek (Kirgizisztán) vagy...

Bishkek (Kirgizisztán) vagy Dushanbe (Tádzsikisztán)?

Figyelt kérdés
melyik az olcsóbb város melyik szebb/tisztább és melyikbe könnyebb kijutni utazás szempontjából mert nagyon érdekelnek és az egyikbe jövő nyáron mindenképp kiakarok jutni meg láttam hogy Moszkvából Dushanbeba megy közvetlen vonat és az kb. mennyibe kerül mert sehol sem láttam árat

2013. dec. 21. 22:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
7%
Kérd meg Szijjártó elvtársat, hogy amikor legközelebb megy meglátogatni a baltás gyilkost Azerbajdzsánba, tegyen ki Kirgizisztánban.
2013. dec. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hahaha nagyon vicces..... -_-
2013. dec. 22. 11:50
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Számolj azzal, hogy vízumra van szükséged, amit csak ottani meghívólevélre ad a kirgiz érdekeket ellátó kazah követség. Azontúl mindkét hely egyforma szerencsétlen és nyomorult. A nyakadat is hamar elnyiszitelik, ha nem vigyázol.
2013. dec. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nos én idén nyáron voltam mindkettőben, így zt hiszem talán a legfrissebb információkkal rendelkezem:). Kirgizisztánba már nem kell vízum, sem meghívólevél, se semmi, csak odamész, és a határon bepecsételnek. Ilyen szempontból mindenképpen könnyebb a kijutás Bishkekbe. Tádzsikisztánba ugyan kell vízum, de ennek a megszerzése is teljesen egyszerű, befizeted a pénzt, és semmi más nem kell. Mind Bishkekbe, mind Dushanbéba van közvetlen vonat Moszkvából. Moszkva-Bishkek egy irányba plackart:7383 rubel, kupe:11635 rubel. Moszkva-Dushanbe plackart:7998 rubel. Ezek idei árak, lehet, hogy jövőre lesz egy pici emelkedés, de nagyjából ezekkel számolhatsz. A két város egyébként nekem nagyjából egyformán tetszett, bár más jellegűek, ha mégis választanom kéne a kettő közül, akkor hangyányival Dushanbe nyer. Tisztaságban nagyjából egyformák, az alap élelmiszerek is nagyjából hasonló árban vannak, de van ami Tádzsikisztánban drágább, és van, ami Kirgizisztánban. Talán egy picivel Kirgizisztán olcsóbb. Remélem hasznos volt a válaszom, ha további kérdéseid vannak, szívesen segítek.
2013. dec. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még valami a biztonságról. Az utazásom során mind az öt közép-ázsiai egykori szovjet tagköztársaságot, valamint Ukrajnát, Oroszországot és Iránt érintettük, és egyetlen egy incidens ért minket az út során, amikor a hajnali Budapest-Szolnok vonaton a cigányok megpróbálták kirabolni az alvó embereket, azt hiszem ez mindent elmond...
2013. dec. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem is kaphattam volna jobb választ nint amit az utolsó előtti írt
2013. dec. 22. 23:40
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen segítek, és nagyon örülök, hogy abba a térségbe tervezel utazni, nem fogod megbánni! Csak a fővárosok érdekelnek, vagy vidékre is ellátogatnál?
2013. dec. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A # 3/7 -es válaszoval voltam én is idén mindkét helyen és szerintem is Dusanbe az érdekesebb, viszont Biskek sokkal könnyebben, kényelmesebben és olcsóbban elérhető. Sőt, ha nem vonatozol, akkor WizzAirrel olcsón ki tudsz menni Isztambulba, onnan pedig Pegasus Airlines visz Biskekbe.


Talán ez a legolcsóbb mód, bár tény, hogy a vonat izgalmasabb, viszont ahhoz kell kazah tranzit vízum is (sőt, Tádzsikisztánhoz még üzbég tranzit is kell, ha végig vonatozol), ami plusz pénz és bonyolítja az utazást. :-) Kirgizisztánba egyébként nem kell vízum, Tádzsikisztánba kell, amit vagy Bécsben szerzel meg előre, vagy ha repülsz, akkor a Dusanbei Reptéren megadják helyben.


Ha Kirgizisztánba mennél vonattal, és szerzel 5 napos kazah tranzit vízumot, akkor legalább Asztanát és Alma-Atát nézd meg (esetleg 1 nap Balkas-tó). Ha végül Tádzsikisztánt választod, akkor egy 2-3 napos Üzbég vízummal meg tudod nézni Taskentet (nem túl érdekes) és mondjuk Szamarkandot, viszont Üzbegisztánban inkább Khíva és Buhara érdekesek, de arra nem nagyon lesz időd, csak ha normál vízumot kérsz, ami drága és macerás. Viszont Üzbegisztán eléggé kellemetlen ország, ha nem utazási irodával mész, tele hülyeséggel, lehúzással, értelmetlen bürokráciával stb... Akkor már jobb, ha Kirgizisztánból mész át busszal, dzsippel Tádzsikisztánba, végig a Pamír hegyein (az izgalmasabb és sokkal szebb, bár igen drága és eléggé strapás).

2013. dec. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%
4/8 kerlek mond meg hogy lehet platzkart jeggyel dusanbe ba menni amikor tadzsikisztanban nincs is vonatkozlekedes, sem busz, csak taxi? Az utolso hely ahova vonattal kijutsz az Bishkek, Alma Aty atszallassal. Kedves kerdezo en voltam mins 2 orszagban, de szerintem menj repulovel becsbol van iranyonkent mar 40.000ft ert is a Pegazus Airlanessal, ez egy uj torok legitarsasag uj boing gepekkel es nagyon jo! Tadzsik vizumot Bishkekben 2 oran belul kapsz, es szerintem a tadzsikok rendesebb emberek, kirgizisztanban tele van europai turistaval es mindenhol mindenki at akart verni, egy penzeszsaknak neztek, szoval nekem a ferdeszemu nepseg nem jott be, masreszt a kultura primitivebb mint tadzsikisztanban. Tadzsikisztanban a Perzsa kultura nagyobb nyomot hagyott,a kirgizek az en szemszogembol vadak! De ha megis vonattal akarsz menni, akkor Orosz es Kazah tranzitvizumra van szukseged, ahoz meg vonatjegy kell, ami az interneten is megveheto, de ugy dragabb, foleg ha nem ciril betukkel irod be az internet cimet! Kirgizisztanban legy ovatos a rendorokkel, s dugd el a penzed , ne mutogasd, csak annyi amennyi kell a tobbit a zokniba! Jo utat ha megy! nezd meg a repjegyet becsbol,: www.flypgs.com
2013. dec. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
Ha meg kozvetlen Tadzsikisztanba megy, a repteren kapsz vizumot,csak oda nincs fapados jarat, a turkis airlanes nak van jarata, kb oda vissza 100.000ft!
2013. dec. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!