Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Elkaptatok-e valamilyen...

Elkaptatok-e valamilyen betegséget, amikor Japánban vagy Dél-Koreában tartózkodtatok? Mennyire kockázatosak ezek az országok gyerekeknek egészségügyi szempontból?

Figyelt kérdés
Olyanok tapasztalata érdekelne, akik jártak már a fenti országok valamelyikében.

2014. márc. 2. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Betegséget a világ bármely pontján el lehet kapni, a javasolt védőoltásokról itt tudsz téjékozódni:

[link]

2014. márc. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első válaszoló igyekezetét, de nem a kérdésre válaszolt. Nem tanácsokat kértem. Szeretnék választ kapni a feltett kérdésre, méghozzá olyanoktól, akik jártak már Japánban és/vagy Dél-Koreában.
2014. márc. 2. 12:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis megfázáson kívül semmit, nem szükséges semmilyen különleges oltás.
2014. márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hunbula ***** válasza:
100%

Egy évig voltam Japánban, kis megfázáson kívül semmi bajom nem volt, pedig épp akkor télen terjengett a noro vírus :)Volt egy srác, aki összeszedett valami hányásos cuccot de hát őt minden megtalálta szóval szerintem ő a kivétel, ami erősíti a szabályt.

Egyébként a szimpla náthát is kisebb eséllyel kapod el, ott ha valaki beteg (vagy fél a megbetegedéstől)akkor arcmaszkot visel. Nincs olyan, min itthon, hogy állsz sorban a pénztárnál és valaki mindenfelé köhögi az ocsmány baktériumait...

Gyerekeket nem tudom, nem vittem és nem hoztam magammal egyet sem :D

2014. márc. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy hetet voltam Del-Koreaban es se nekem, se a csoportbol senkinek nem lett semmi baja, pedig nagyon hideg volt es minden felet ossze-vissza ettunk (kagylo, rak, 100eves tojas, koreai menzakaja stb). Szerintem nem veszelyes vagy kockazatosabb, mint Europa.

Ami nem tetszett, hogy siman kopkodnek az utcan, vigyazni kell, hogy ne lepj bele :S Es nem erosseguk a kezmosas (wc utan..).

2014. márc. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Japánban jó a helyzet. Maximum abból lehet baj, hogy rohadt nagy a tömeg, és így még maszk nélkül is nagyobb eséllyel terjednek a betegségek. De Japánban sztem nem kell félned.


Korea már más tészta, ott tényleg ez van, köpködnek, kezet nem mosnak(ezek után nem is bánom, hogy a kézfogás nem divat). A kajákkal pedig vigyázz, mert a japán turisták tényként kezelik, hogy Koreában csak óvatosan lehet bánni az ételekkel. Ezt már Szöulban élő magyaroktól is olvastam egyébként. Mondjuk úgy, hogy a koreai ÁNTSZ nem feltétlenül áll a helyzet magaslatán. Szupermarketben is mindig nézd meg a lejárati dátumot stb.

2014. márc. 9. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!