Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mi a véleményük a japán...

Mi a véleményük a japán embereknek a magyarokról?

Figyelt kérdés
Most készülök 11 hónapra Japánba cserediáknak és érdekelne,hogy mit az amit kint általánosan tudnak/gondolnak rólunk.Mit érdemes kivinnem bemutatni?Milyen negatívumokat hessegessek el?Illetve örülnék,ha valaki tudna arról pár szót mesélni,hogy állnak kint a magyarokhoz.Tudom elcsépelt és nem is igazán helyes kérdés,de hogy mennyire "befogadóak"?Köszönöm!

2014. márc. 7. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Mi lenne ha erről egy olyan cserediákot kérdeznél meg, aki volt már Japánban?


NEm tudom melyik szervezettel mész, amelyikkel én voltam külföldön, mindig segít abban, hogy fel tud venni a kapcsolatot olyanokkal akik az adott országban voltak. Biztos a te szervezeted is segít ebben.

2014. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nincs véleményük, mert nem ismernek minket egyáltalán.
2014. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsivel több mint 1 évet éltem kint Japánban. Meg fogsz lepődni amit most mondok. A japánok nagy zömének fogalma sincs, hogy van olyan ország, hogy Magyarország, így véleményük sincs a magyarokról. Zárkózottak. De nem csak a magyarokkal, hanem minden külföldivel. Ha kedves vagy, tiszteletben tartod a hagyományaikat (megjegyzel pár szokást amit nem illik csinálni) ha tiszteled az idősebbeket (ott kint a fiatalok nagyon tisztelik a szüleiket, idősebb generációt) akkor végül is nem lesz gond. Ha lesznek japán barátaid (nehezen nyílnak meg, de ha lesz barátod, akkor ő tényleg a barátod lesz) akkor ismertesd meg vele a magyar kultúrát, ételeket, zenét stb. Élvezik az újat. Voltaképpen ők olyanok ilyen téren mint mi. Mi magyarok újdonságnak, jónak, érdekesnek tartjuk a mangákat, a japán ételeket, táncukat, öltözéküket. Ők is így vannak vele. Imádták a macskafogó mesét, vagy a Dr. Búbót. Az egyik kedves ismerősöm kedvence a magyar népmesék volt..:) Az ételeink ízletesek nekik, és bár mekegésnek veszik, de tetszik nekik pár magyar énekes, együttes is.. Szóval előre felkészülni csak az illemből kell, hogy ne érjen meglepetés, de legyél normális, kedves, és minden oké lesz.

Jó utat.

2014. márc. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Nemrég beszéltem egy végzős, orvostan hallgató japán lánnyal, aki az EU-ban tanul. Miután mondtam, hogy magyar vagyok, megkérdezte, hogy ugye mi németül beszélünk. Mondtam hogy nem, magyarul, de visszakérdezett, mert nem nem akarta elhinni, hogy van olyan, hogy magyar nyelv...
2014. márc. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%

Sajnos ez a helyzet, ezzel szembe kell nezned.

95%-a a japanoknak rad fog csodalkozni, hogy micsoda csodabogar vagy es ha valamelyik meg tudja nagyjabol mutatni a terkepen Magyaroszagot, az meg nem jelent semmit.

99%-uk gozuk nincs hogy a magyar nyelv letezik, arrol ne is almodozz hogy valamit tudnak a hazad tortenelmerol vagy a jelenlegi szereperol.

Talan nehanyan az idosebb generaciobol emlekeznek meg, hogy a hetvenes evekben a Gyongyhaju lany befutott zeneszam volt Japanban - de az sem biztos.

2014. márc. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!Igen találkoztam más cserediákkal is,de gondoltam nem probléma több oldalról érdeklődni.Ahány ember annyi tapasztalat,vélemény.Sosem csak egy oldalról szoktam megközelíteni a dolgokat. :)Az illemre meg majd igyekszem figyelni...pár dolgot már tudok,de az biztosan más amikor az ember tényleg kint van.
2014. márc. 8. 10:38
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Ez érdekes, mert nekem más tapasztalataim voltak. Ok, én csak turistaként mentem ki, szóval összehasonlíthatatlanul kevesebb emberrel találkoztam, mint egy átlag cserediák, viszont ezek szerint szerencsém volt. Sok nightclubba, meg ilyen helyekre mentem le, tehát azért nem a magaskultúra fészkébe, de mindenki tudta, hogy hol van Magyarország. Természetesen bemondásra nem hittem el, de mondták, hogy Budapest, Európa keleti része stb. Szóval tényleg tudták.
2014. márc. 9. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hát ha személyt igényelnék, a nevem miatt biztos ferdeszemmel néznének rám:)))
2021. márc. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!