Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Grúzia, Örményország 21 éves...

Grúzia, Örményország 21 éves fiúként egyedül biztonságos?

Figyelt kérdés
Angol, francia, német nyelvtudással rendelkezem, és egy pici orosszal is. A Wizznek vannak olcsó járatai, de egyedül is biztonságos -e az út?
2014. máj. 4. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Ezeket jol nezzd meg [link] [link] es nem lesz gond. Osszefoglalva: van nehany vad hatarvidek ahova nem szabad utazni, kulonben OK. De ez az osszefoglalo nem eleg, olvasd el az angol kulugyminiszterium tanacsait.
2014. máj. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ, mennyire vagy talpraesett. A többé-kevésbé eltérő kultúrákat, szokásokat hogyan reagálod le. Hogy viszonyulsz a nomádabb körülményekhez (pl. guggolós vécé, kosz, stb.) Ha jártál már 2-3-szor mondjuk Kelet-Ukrajnában vagy Moldovában, akkor a Kaukázus lehet a következő "szint". Ha világéletedben csak Bécsben voltál külföldön, akkor egyelőre inkább hagyd ki.

Egy biztos: a "pici" orosz valószínűleg kevés lesz, egy biztos alapszintre fejleszd fel. Az angollal, franciával, némettel még a nagyvárosokban sem fogsz sokra menni, nagyon kevesen beszélik. Az emberek alapvetően kedvesek és jóindulatúak, Grúzia pedig azon a környéken ritka barátságos, nyitott ország. Örményországban még nem voltam.

2014. máj. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nincsenek nagy igényeim, a körülmények szerintem nem fognak gondot jelenteni, de a közbiztonság miatt akkor nem kell aggódnom?
2014. máj. 4. 20:27
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Voltam mindkét országban, és azt tudom mondani, hogy abszolút biztonságos helyek. Grúziának van egy-két gázosabb határvidéke, ezeket érdemes elkerülni (pl.: Pankiszi-szoros), azon kívül sokkal jobb a közbiztonság, mint Magyarországon. Grúziában az utóbbi években meglepően sokan tanultak/tanulnak meg angolul, így angollal, ha nehézkesen is, de azért el lehet boldogulni. Az emberek nagyon kedvesek, és segítőkészek. Örményországba viszont kell valami kis alap orosz (vagy örmény:)), mert ott tényleg nem nagyon beszélnek angolul, kivéve a kifejezetten turistás helyeket (pl.: hostel). Az örményekről már kevésbé van jó véleményem, bár ott is sok a kedves segítőkész ember, azért Jerevánban egyszer-kétszer előfordult, hogy megpróbáltak átverni, nem jól adtak vissza stb. de azért ez sem volt vészes mértékű, inkább csak bosszantó, oda kell figyelni.
2014. máj. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
2 vagyok. A közbiztonság miatt ne aggódj. A különböző külügyminisztériumok leírásait kezeld fenntartással, nem elsődleges céljuk a valós tájékoztatás, inkább a felelősséget hárítják arra az esetre, ha mégis bajba kerülnél. Ezért sokszor túloznak. Én Grúziát Azerbajdzsánnal kötöttem össze, utóbbi sem volt vészes (azzal együtt, hogy akkor még nem szerettek minket, mert Safarov nálunk csücsült).
2014. máj. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, miért egyedül utazol? Nagyon szimpatikus ez nekem.. én is tervezem hasonló dolgok megvalósitását.


Szivesen veled tartanék :D


Ha van kedved, irj!


szintén 21/f

2014. máj. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!