Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Üzbegisztánba biztonságos?

Üzbegisztánba biztonságos?

Figyelt kérdés
Ha nagyobb leszek akkor ki szeretnék menni Üzbegisztánba.Egyáltalán biztonságos??Érdemes elmenni??Vagy tán mennyek egy másik országba??

2014. febr. 18. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
a multkor ugyan ezt kerdezted kazahsztanrol :D en meg ugyanezt valaszoltam,igen biztonsagos,voltam mar ott jo parszor :)erdekes egy orszag...nekem termez volt a kedvenc helyem,de az mar majdnem afganisztan...
2014. febr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Biztonságosnak biztonságos, de az emberek hihetetlen taplók. Már bocsánat:(.Én 40 országban jártam eddig, keleten s nyugaton egyaránt, de ilyen szörnyű országban, mint Üzbegisztán soha nem jártam még. Látnivaló van bőven, szóval olyan értelemben megéri elmenni, de az élményt elég rendesen lerontják a helyiek.
2014. febr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
2.akkor meg afganisztanban nem voltal,no azok a taplo emberek.amugy en ezt nem tapasztaltam,hogy taplok lennenek az üzbegek,szerintem magyarorszagon sokkal bunkobb emberek elnek...en a 2013as szilveszteremet is egy üzbeg csaladnal töltöttem,nagyon jo buli volt,attol eltekintve,hogy török ülesben kellett ülni a földön,mert nincsenek szekek es asztalok :D en nagyon szerettem oda jarni.es a nöket a szexre alapoktol kell tanitani,mert valami kegyetlen,ahogy,csak lefekszenek es meg sem mozdulnak :D nekem eddig üzbegisztan a kedvenc orszagom! 1.voltam
2014. febr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Kicsit eltérítve a kérdést: 59%, jártál a kirgizeknél és tádzsikoknál is?


Idén oda és az üzbégekhez terveztünk menni, de a kevés elérhető info miatt végül máshova lesz az út, de ettől még tervben maradnak a -sztánok is jövőre.


Kínához, Törökországhoz, Indiához hasonlítva milyenre értékelnéd ezeket az országokat látnivaló szempontjából? Illetve hátizsákos módon utazva mi a reális fejenkénti napi költőpénz? Tádzsikisztánt érdemes egyáltalán megnézni vagy valóban akkora szemétdomb, mint sokan írták, és a kirgiz-üzbég vonal jobb? Afgánoknál a Wakhan-völgyben voltál?

2014. febr. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Tádzsikisztán és Kirgizisztán is bővelkedik látnivalókban, bár ott inkább a természeti látnivalók dominálnak. Igazából mind 3-ba érdemes elutazni, az emberek nem rosszabbak Tádzsikisztánban és Kirgizisztánban,mint Üzbegisztánban. Sőt nekem a tádzsikokkal kifejezetten jó tapasztalataim voltak. Hátizsákosként is el lehet jutni ezekbe az országokba, kissé macerás a vízumok miatt, de nem lehetetlen, én is így voltam. Javaslom, hogy ha már mész, és ha már végigszenveded az összes vízum beszerzését (kirgizekhez nem kell), akkor már Türkmenisztánt se hagyd ki. Egy iráni vízummal, plusz az üzbég vízumoddal simán adnak 5 napos tranzitvízumot, ami ugyan nem olyan sok, de azért alapnak elég.
2014. febr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
1.válaszolónak üzenem:Honnan a francból tudtad,hogy én tettem fel ugyanezt a kérdést csak ,hogy az Kazahsztánról szólt?
2014. febr. 19. 18:46
 7/11 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak üzenem:Szerintem ha én se vagyok tapló akkor ők sem taplók!:D
2014. febr. 19. 18:49
 8/11 A kérdező kommentje:
3.Válaszolónak üzenem:tetszik amit mondtál a szexükről!!!:DDDD
2014. febr. 19. 19:01
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
2. vagyok. Nem értek egyet, én mindenkivel igyekszem kedves, és előzékeny lenni. Minden ország nyelvén, ahova ellátogatok igyekszem legalább pár alapszót megtanulni. Mint írtam 40 országban jártam már, és a legtöbb helyen az emberek valóban kedvesek, és segítőkészek voltak, tehát a hiba nem bennem van szerintem, hiszen ha én lennék bunkó, akkor több helyen tapasztaltam volna ezt. Továbbá az emberek állatok módjára való viselkedését egymás közti interakciókban is láttam megnyilvánulni. Hozok konkrét példákat is, hogy ne csak a levegőbe beszéljek. Vonaton pár utazik, egymással szemben ülnek. Azt játszották, hogy egymást ütötték pofon tiszta erőből, és ehhez röhögtek, ha nem látom, nem hiszem el, hogy ilyen van, de úgy látszik ez nekik a szórakozás. Másik. Férfiak állnak autóik elött, és hangosan "bőgnek" ("Hőőőőő" jellegű hang) tehenek módjára. Ezt többször tapasztaltuk, és néha távolabb voltunk, tehát nem nekünk csinálták. A határon ki kell tölteni egy belépő papírt, amin mindenféle adatokat ki kell tölteni. Az egyik kérdés, a belépésnél a "melyik országba tart". Mivel Türkmenisztán felé utaztunk, ezért beírtuk azt. A határőr mikor észrevette, közölte, hogy oda Üzbegisztánt kell írni (érted be kell írni a papírra üzbég belépésnél, hogy Üzbegisztánba mész, logikus, anélkül nem tudnák...), majd kaján vigyorral összegyűrte a papírt, és visszaküldött a sor elejére újra kitölteni a lapot. Az üzbégeknél a legnagyobb forgalomban lévő bankjegy az 1000 szum-os bankjegy, ez kb. 100Ft-ot ér. Van még 500-as, 200-as és nagy ritkán 100-as bankjegy is. Ebből következik, hogy egy hétre elegendő dollár átváltása után az ember 5 darab 100-as köteg bankjegyet kap, mert a jegybankjuk nem képes egy normális címletű bankjegyet kinyomtatni. Itt csak mellékesen jegyezném meg, hogy a hasonlóan gyenge pénzzel rendelkező Iránban értelmes emberek dolgoznak a jegybanknál, így ott a legnagyobb címlet az 500.000 riálos, ami kb. 5000Ft-nak felel meg, aztán van 100.000-es, és így tovább lefelé, ott sokkal normálisabban használható a pénzrendszer. Üzbegisztánban a kis címletű bankjegyek miatt minden pénz agyon van használva, mintha a kutya szájából szedték volna ki őket. Viszont ha dollárt akarsz átváltani, akkor nem fogadják el a 2006 előtti dollárt, mert az régi (mondjuk ez nem csak Üzbegisztánra jellemző), illetve az 5 euróst, merthogy az meg túl kis értékű bankjegy (mi van, 13-szor annyit ér, mint a ti legnagyobb bankjegyetek gondoltam ekkor)! Ha mindez még nem lenne elég, akkor Taskentben minden sarkon áll 2 rendőr, akik szinte mindenért "beszólnak". Volt olyan, hogy az volt a baj, hogy leültünk egy járdán a földre (tehát nem parkban fűre, hanem rendes betonozott járdán a járdára, a járda vagy 6m széles volt, bőven elfért volna mellettünk a gyér gyalogos forgalom). Ezt a kihágást persze a rend éber őre nem tűrhette. Az még csak hagyján, hogy minden baj, de ezt ráadásul nem is úgy jelzik, hogy odamennek hozzád, és megkérnek, hogy ezt inkább ne csináld, hanem éktelen módon elkezdenek sípolni, és mint a vadbarom mutogatnak, olyan felsőbbrendű képet vágva, mintha ő maga lenne a buharai emír. Azt hiszem kezdésnek ennyi elég. Én persze nem mondom, hogy ne menj Üzbegisztánba, de erre készülj fel.
2014. febr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9.válaszolónak üzenem:Ha sikerül eljutnom Üzbegisztánba akkor erre is felkészülök és gondolom az Üzbegeknél Üzbegül beszélnek ugye?
2014. febr. 21. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!