Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Decemberben Thaiföldre szeretn...

Decemberben Thaiföldre szeretnénk utazni, azon belül is Kaho lak tetszett meg nekünk, szeretnék infókat gyűjteni?

Figyelt kérdés
Kb. 14 napot szeretnénk Khao lakon tölteni, a férjemmel ketten mennénk. Hol érdemes szállást foglalni? Utazási irodát, vagy magán szervezést ajánlanátok? Ha magán akkor,hogy induljunk neki? Elég sok infó érdekelne,ez lenne az első nagyobb és távoli nyaralásunk,tehát minden segítség jól jönne :) Férjem németül jól beszél,én angolul keveset,de folyamatosan képzem magam,hogy amire megyünk,azért ne tudjanak eladni :D Mivel Bangkokból kell indulni,ezért ott is kell szállást foglalni,vagy van lehetőség azonnal tovább menni? Illetve a Khao Lak-ra szóló repülőjegyet külön kell megrendelni? Lehet buta kérdések,de tudatlan vagyok ez ügyben és nagyon izgulok,hogy minden jól sikerüljön. Évekig gyűjtöttünk rá,hogy eljuthassunk Thaiföldre,remélem sikerülni fog :)Köszönöm szépen előre is a segítséget!
2014. jún. 27. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Én nem voltam Khao Lakon de otthonosan mozgok Thaiföldön.

Szóval megnéztem a wikitravelben hogy lehet oda eljutni.

Bangkokból repüljetek vagy Phuketre vagy Krabira, Phuket egyszerűbb, innét taxi kb 10000 ft.

Utazási iroda vagy egyéni: ha szeretsz ötször annyit fizetni negyed annyi élményért akkor utazási iroda minden más esetben kizárolag egyéni szervezés.

Szállás: én az agodát ajánlom. www.agoda.com

Elöször azonban repjegyet vegyetek a neten pl: Budapest Bangkok, vagy Bécs Bangkok vagy ahova könnyen el tudtok jutni pl Wizzairrel vagy Railjettel. Nezzétek meg a www.pelikan.hu vagy akár a www.orbitz.com vag yhaonló oldalakat dekezdjétek a pelikánnal. Továbbá nézzétek meg a szóba jöhető légitársaságok honlapjait is pl, Turkish, Aeroflot, Ethiad stb.

Bellső repjegy: azt tudtok venni a www.airasia.com oldalon, olcsó megbízható diszkont légitársaság, csomószor utaztam velük.

Mindössze ennyi az egész, nem ördöngösség.

Arra figyeljetek hogy Bangkokban repülőteret kell váltanotok.

Ja és nyelv: Europán kívül a német olyan mintha semmilyen nyelvet nem beszélnétek.

A kevés angol pont elég lesz, Thaiföldön egyszerűbb minden mint itt.

És még valami: én azért egy lonely planet Thailand útikönyvet beszereznék és Bangkoban is eltöltenék pár napot megvan a várázsa, az egyetlen nagyváros amit el tudok viselni.

2014. jún. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És a wiki: [link]
2014. jún. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
voltam kahon, és még pár helyen, inkább ko samui-ra menjetek, minden szempontból jobb
2014. jún. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elnézést a késői válaszért...Kedves Első válaszoló,rengeteget segítettél,nagyon szépen köszönöm!!!! Ha esetleg lenne még időközben pár kérdésem ,írhatok privát?

Utolsó válaszoló Neked is köszönöm válaszodat, ko samui miért jobb mint khao lak? Írnál pár infót? Köszönöm!

2014. jún. 30. 16:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát persze hogy írhatsz.
2014. jún. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Khao Lak térségében sokkal több a csapadék az esős évszakban, mint a közeli Phuketen, ezért ha az esős időszakban utaztok, akkor Khao Lak nem a legjobb választás. Amúgy csendes hely, leginkább a szállodák és a természet szépsége, ami érdekes arrafelé.
2014. szept. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!