Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Dél-Koreába költözés? Mi...

Dél-Koreába költözés? Mi szükséges hozzá?

Figyelt kérdés
A párom és én ki szeretnénk költözni, folyékonyan beszéljük a nyelvet, azzal nincs probléma, de nem igazán tudjuk mivel kezdjük el a költözést. Először nézzünk állás után? Vagy először keressünk egy várost, házat? Bár így leírva logikusabbnak tűnik, ha először az állás. Én angol, német és francia tanár vagyok, a párom pedig szaktolmács, szakfordító, szinkrontolmács. Nagyon nehéz lenne munkát találni?

2014. okt. 1. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Tudsz róla, hogy Dél-Korea életkörülményei szinte egy-az-egyben megegyeznek Magyarországéval, féligmeddig diktatúra van ott, a helyiek pedig nagyon konzervatívok és idegenellenesek?
2014. okt. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Éltél már ott? Vagy valaki olyan mesélte, aki volt már ott? :)
2014. okt. 1. 20:41
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Kiköltözött amerikaitól olvastam. Amit leírt, hogy hogyan él Szöulban kb. egy magyar minimálbéres életére hasonlított. Mellette mindenki bunkó vele, mert nem koreai, a munkahelyen alapvető, hogy 12 órázol (tehát azt is mondhatjuk, hogy rosszabbak az életkörülmények, mint nálunk, mert amilyen életszínvonalhoz nálunk elég 8 óra, ott ahhoz 12 óra kell) és sokszor van úgy, hogy a főnök úgy dönt, hogy na most bennmaradunk, és mivel a főnök szava szent, senki se mer hazamenni, hanem tovább robotol.


Munka után szabadidőről már ne is álmodj, fáradt vagy legalább mehetsz haza csicsikálni. Ez igaz, MAGYARORSZÁGON! Koreában kicsit máshogy mennek a dolgok. Sokkal birkaszelleműbb társadalom, menned kell a kollégákkal italozni. Semmi baj, 1-2 sört lenyomsz, meghallgatod a hülyeségeiket és talán még 4 órát csicsikálsz a munka előtt, igaz? NEM IGAZ! Mehet több deci vodka, amíg ki nem dőlsz, vagy nem hánysz, mellé extra csípős harapnivalók, verseny, hogy ki bír csipősebbet enni.

2014. okt. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 rododendron ***** válasza:
87%
én éltem kint koreában és az utolsó válaszolónak igaza van. nagyon sokat dolgoznak, erre sokszor rámegy a család és az egészségük is. ez is igaz hogy a főnök szava szent még ha te a családodhoz is mennél haza de ő azt mondja hogy inni kell akkor bizony inni kell nincs mese. ez most csúnyán hangzik de mivel fehérek vagytok mindig is máshogy fognak titeket kezelni, ha iteawonba költöztök az a legjobb. az a 'fehér' negyed kint szöulban.
2014. okt. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!