Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliába költözés! Tudnál...

Angliába költözés! Tudnál segíteni (kivihető tárgyak, macska szállítása, munkavállalás, szükséges iratok, gyógyszerkivitel, cigarettakivitel, alkoholkivitel stb. )?

Figyelt kérdés
Jövőre lesz esedékes a költözés,cicát vinnénk,bagósok vagyunk illetve alkalmi ivósok :) A gyógyszert azért kérdezem mert van kb 100.000HUF egészségpénztáron és levásárolnánk előtte.
2011. szept. 24. 18:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Én mindeképp azt javaslom h menjetek autóval, mert úgy mindent egyszerűbb szállítani a repülőzés a macskának kínzás, konkrét szabályokat nem tudok, de biztos h meg kell lennie a veszettség és kombinált oltásnak, chipnek útlevélnek! Kérdezd meg az orvost illetve a követséget mert minden országba más az állatszállítási szabály, illetve a gyógyszerekkel ilyen mennyiségben lehet gond sztem.
2011. szept. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Az egészségpénztáron lévő összegen nemcsak gyógyszert lehet venni,hanem más hasznos dolgokat is.

Arról nem is beszélve,hogy itt kint is vannak jó gyógyszerek ami nem is olyan drága.PL: Minek vennél több száz forintért algopyrint amikor itt kint az aspirin pár penny.

Én is azt tanácsolom amit az első írt.Ha sok cuccot akartok kihozni akkor kocsival gyertek,

A macska esetében szükséged lesz orvosi igazolásra,chips-re(itt kint kötelező) és amint kint vagytok el kell menned a helyi állatorvoshoz.Már most megmondom neked,hogy itt kint nagyon drága az állatorvosi vizsgálat.

Cigit,és alkoholt ha repülővel jöttök akkor a repülőtársaság honlapján ott van,hogy mennyit lehet hozni.Ha kocsival jöttök akkor is elvileg annyi,de hozhatsz kicsivel többet.Bár van rutin ellenőrzés a kompnál(devon) de csak szúrópróbaszerűen választanak ki autót.(mi minden évben kocsival megyünk haza,és azzal jövünk vissza.Az elmúlt 6 év alatt csak egyszer választottak minket..)

Egyébként az alkohol és a cigi Angliában elég borsos árú.Nagyon sok pénze fog kerülni ez a szenvedély( én leszoktam a cigiről inkább)

A szükséges papírokat ami kell hogy dolgozni tudj könnyen,és ingyen el tudjátok intézni.

Voltaképpen ezekre lesz szükségetek.

- N.I.number card

- bankszámlaszám

-bejelentett lakcím

- munkavállaláshoz nem árt az útlevél(azzal könnyebben tudsz haladni)

- angol telefonszám

2011. szept. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Autó sajnos nincs,nem is tudjuk megoldani,mindenképp repcsi lesz. A cuccaink kb két bőröndben el fognak férni+egy számítógép(valszeg darabjaira szedve jön velünk,de jön,mert 300ba fájt)Csak ruhát,személyes és pár emléktárgyat viszünk,a maradékot(könyvek,egyéb holmik) az első hazalátogatás után vinnénk ki.
2011. szept. 24. 20:17
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

(második vagyok)Nem árt utána olvasni a repülőtársaságok szabályainak,mert mintha úgy vettem ki annak idején,hogy számítógép alkatrészeket nem lehet szállítani.

A macskának útlevél,chip,és engedélyek kellenek,ahogy írtam is.A cigi és pia is csak annyi lehet amennyit engedélyeznek.

csak egy kérdés: Miért nem kerestek olyanokat akik kocsival jönnek ki,és megkéritek hogy hozza el a cuccokat??Mi volt,hogy hazafelé jövet valakinek elhoztuk a komplett számítógépét,és könyveket.

Nem lesz könnyű így a költözés..

Lakás,szállás biztos lesz amikor jöttök? Mert nagyon sok szállásnál tilos az állat tartása(erre majd figyeljetek ha szállást kerestek.)

2011. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Úúúú az gáz, viszont akkor hónapokkal előre szóljatok h megy a cica mert egy repülőn max. 2db azonos fajból származó utazhat a fedélzeten az is műanyag jól záródó boxban és max nemtom hány kilóig, de nem sok, talán 6, tehát lehet h fel sem viheted, bár ez légitársaság függő. Különben meg szegény maccsot begórják lentre :/

Nem tudtok megkérni valakit h vigyen ki titeket, fizetnétek a benzint v ilyesmi, persze ti tudjátok de repülővel költözni kényelmetlen- főleg a cicának, akinek kínzás, bár nyilván kiheveri de szegény :(, iszonyúan drága, és állatira bonyolult.

2011. szept. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem koltozteto ceggel gyertek ki.Feladjatok az osszes holmitokat otthon,es ide kihozzak par nap alatt. A repulogepen,ahogy elottem irtak,nem biztos,hogy engedik,hogy alkatreszeket szallits,illetve a cica feladasa sajnos nagyon draga. En beszetem a repulon egy bcsival ,es o meselte,hogy 300.000 Ft volt a jegye a cicjuknak,igaz Dubaiba,de nem hiszem ,hogy Anglia sokkal olcsobb lenne, az allatszallitas nagyon draga. Vagy a masik megoldas,hogy kerjetek meg valakit,hogy elottem is irtak. A koltozteto azert jo megoldas szerintem,mert mindent hozhatsz,nem kell valogatni es nem olyan draga...Sikeres koltozest kivanok nektek!Szep napot
2011. szept. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Elozo vagyok.A tobbiek leirtak,miket kell majd itt elintezni.Cigi ugy tudom max 2 karton szallithato a repulon,alkohol sajnos nem tudom.A legitartsasag oldalan fel van tuntetve, de nem erdemes ide kihozni szerintem. Arra figyeljetek,hogy elkezdodtek a szigoritasok itt is sajnos,mar az NI-t sem konnyu megkapni,igy probaljatok meg biztosra jonni.Sok sikert nektek!
2011. szept. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Én még annyit tennék hozzá, h apám most költözött haza Ománból, ahol 5 évig élt, és ők pl azt csinálták, h eladtak mindent, bútort, mindent, csak azt tartották meg amit nagyon akartak, és azt meg úgy hozzaták, h béreltek egy konténert és valahogy hajón meg ki tudja hogy hozták, ez sem volt olcsó, de repcsin nem lehetett volna mindent elhozni és az is drágább lett vna :/ Gondolj csak bele, gondolom ti fapadossal mentek Angliába, hisz az éri el, a csomagsúly túllépés kilónként!!! kb plusz 10000HUF

Amikor egyszer apám bnője itthon volt, és ment vissza, vitt ki cuccokat magával, amik még itthon voltak 30000HUF-ot kellett még fizetnie pluszba, pedig annak a légitársaságnak a díjszabása sokkal barátságosabb volt, mint a fapadosoké. Szerintem vizsgáljatok meg minden megoldást mielőtt döntenétek!

2011. szept. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
A cuccunk tényleg kevés. csak ruhák vannak,minden mást anyóséknak adunk(konyhai kütyük,másik számítógép,asztalok stb...). Talán a kettőnk cucca is elférne egy bőröndben. Főleg a cica necces. De amúgy,ha nem lehet kivinni gépalkatrészt,akkor feladjuk futárral. Csak egy számítógépről van szó. Inkább a cica ami necces.. de őt nem hagyom itt,családtag :)
2011. szept. 25. 21:52
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Hány kiló a cica? És keress egy egy hiper könnyű boxot, akkor esetleg felviheted és lehet a lábadnál!
2011. szept. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!