Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Ha a jövőben Kínában szeretnék...

Ha a jövőben Kínában szeretnék élni, vagy legalábbis eltölteni pár évet, akkor Taiwan-t vagy a Népköztársaságot válasszam?

Figyelt kérdés

A Népköztársaság jobban vonz, mert ott vannak Kína fő nevezetességei, valahogy érdekesebb, pezsgőbb helynek képzelem a mostani gazdasági növekedésükkel, mint az elzártabb Taiwan-t, viszont Taiwan-ban elvileg magasabb az életszínvonal és demokrácia van.


Mandarin nyelvet tanulok az internetről, tehát Hong Kong és Makaó kiesik.



2014. okt. 19. 00:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és igaz, hogy Taiwan nagyon hasonlít Japánra? Japán és Dél-Korea nem tetszik a túlzottan "hajtós" kultúrájuk miatt, jobban szeretem a hagyományosabb országokat, amik Oroszországra hasonlítanak.
2014. okt. 19. 00:11
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Hong Kong hivatalos nyelve a mandarin, és Makaóban is (a kantoni mellett). A többit neked kell eldöntened, hogy melyik tetszik jobban. Miért akarsz kimenni, dolgozni vagy tanulni, vagy csak úgy világot látni?
2014. okt. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
Taiwannal sokkal jobban jársz... Én itt élek, és barátaim voltak Kínában előtte, ők meséltek ezt azt...itt sokkal civiziláltabb minden, az emberek, a körülmények. Máig egy lukba pisilnek, ami alatt ott van a pöcegödör bizonyos helyeken. Japánra nem felfogásban hasonlít taiwan,hanem csak az utcák és a termékek. Taiwan sokkal élhetőbb egy európainak, én biztos megőrülnék Kínában ahol mindig figyelnek, és letiltanak mindent, amiről úgy gondolják hogy fenyegeti ezt az elzárt társadalmat, látsd facebook, instagram letiltása... A tajvaniak nagyon barátságosak a külföldiekkel.
2014. okt. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen mindegy, hogy hova mész abból a szempontból, hogy mennyit látsz Kínából, hiszen bármikor felkerekedhetsz körbe backpackelni az egész országot. Én is ezt csináltam. Viszont teljesen más a kulturális közeg mainland kínában, mint a különböző autonóm területeken. Egyszerűen TELJESEN MÁS országok. Te döntsd el, hogy az "autentikus" kínai élet vonz, annak minden pro és kontrájával, vagy inkább egy nyugatiasabb, modernebb közeget szeretnél. Pl. a kaja szerintem hótszar Hongkongban, Taiwanon és Makaón is, míg a mainland kínai kaja megunhatatlan, finom és változatos. Ilyenekről beszélek.
2014. okt. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Ha nyelvtanulás céljából szeretnél kimenni, akkor vedd figyelembe, h Tajvanon a hagyományos írásjeleket használják, ami egy ellenérv. Viszont az emberek tényleg imádnivalóak :)
2014. okt. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!