Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Taipeiben jártál már, milyen...

Taipeiben jártál már, milyen ott az élet?

Figyelt kérdés
2014. nov. 19. 01:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Jártam már. A tajvani kultúra teljesen más mint a magyar. Nehéz szavakba önteni. Más az emberek viselkedése, értékrendje. Ez nem kína. Az emberek nagyon segítőkészek és barátságosak. Sokkal visszahúzódobbak és félénkebbek is. A legtöbb külföldi angol tanárként dolgozik, nagyon magas a fizetés 4700 forintos órabér minimum. A megélhetés olcsó. Nagyon szeretik a night marketeket, ezek kb éjfélig nyitva vannak, rengeteg snack + különféle ételek. Az éjszakai élet pezsgő. Akár hajnali 1-2-kor is rengeteg ember van az utcákon. A közbiztonság tökéletes. Jogosítványt szerezni kb 2000 forintba fáj, nekem másfél óra alatt meglett motorra. Tajvanon tanulok + dolgozom, itt élek másfél éve, kínaiul is beszélek. Ha érdekel valami írj nyugodtan.
2014. nov. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jártam, én is itt élek Tajvanon, de mindig kocsival voltunk, és gyűlöltem. :D Én másik városban élek, Taipeiben azzal telt mindig a nap, hogy a dugóban ültünk. Motorral persze nem lenne ekkora gond, de mindig esett az eső, és rosszkor is mentünk mindig. Remélem egyszer majd mehetek úgy, hogy tetszeni fog. :D A night market tényleg nagyon zsúfolt, szóval nekem Taipei egyenlő volt az embertömeggel. De valahol legalább volt nem guggolós budi :)
2014. dec. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!