Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mennyi költőpénzt vigyek Japánba?

Mennyi költőpénzt vigyek Japánba?

Figyelt kérdés
A feleségemmel befizettünk egy két hetes japán útra. Mennyi költőpénzt érdemes vinni? (a tömegközlekedés, a reggeli és az ebéd már benne van az alapárban.)
2015. márc. 5. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
0. Minden másra ott a mastercard. Üdv 21. században, jó szórakozást Japánban!
2015. márc. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet a bankkártya biztonságosabb. Mondjuk arra is kell gondolni, ha ezt elhagyod/ellopják (jelszó hiányában leemelni nem tudják, csak interneten elkölteni), ne maradj pénz nélkül. Szerintem bankkártya és viszel még 200 dollárt vész esetére.
2015. márc. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


"A legtöbb bankkártyát többnyire elfogadják Japánban a városokban és nagy bevásárlóközpontokban, de gondot jelenthet a (külföldi)kártyás fizetés kisebb boltokban és vidéken. A taxik ablakukon jelzik, hogy mely kártyákat fogadják el.


Emellett a pénzváltás is a vártnál nehézkesebbnek bizonyulhat. A bankok többnyire rendelkeznek ilyen szolgáltatással (amelyhez útlevél szükséges), és nagyobb szállodákban is van lehetőség a pénzváltásra, de a váltási árfolyam általában mindkét esetben rosszabb, mint a repülőtereken működő pénzváltóknál. Ezen felül igen nehéz pénzváltókat találni még a japán nagyvárosokban is, ezért javasoljuk a Magyarországon vagy a repülőtéren való pénzváltást."


Már csak azért is érdemesebb készpénzzel elindulni, mert az ATM-ek elég drágán váltják át a kemény magyar valutát jenre.


Hogy mennyi pénzt vigyél, az sok mindentől függ: pontosan hova mentek (vidéken alacsonyabbak az árak, mint Tokióban), a kötött programon kívül még mit akartok csinálni, vacsorát akartok-e enni, stb.

2015. márc. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Netes infok szerint a bankkártyahelyzet Japánban elég tragikus, nem nagyon lehet használni az európai kártyákat, ezért akarnék kp-t vinni.

Nagyjágól a naponkénti vacsi az amit majd ki kell fizetnünk, illetve szuvenír, ilyesmik.

2015. márc. 6. 22:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Én tudtam használni két éve a bankkártyámat, csak az átváltási költség ütött szíven: kb 10000 forintnak megfelelő jent vettem ki ATM-ből, és majdnem 2000 forintot vontak le pluszba. Szóval drága dolog.


A kaját meg lehet úszni nagyon kevés pénzből is, megint csak attól függ, hogy hol és mit akartok venni. Hideg kaját 500 jen alatt simán megkaptok, olcsóbb éttermekben/kifőzdékben 1000 jen körül jól lehet lakni, drágább helyeken a határ a csillagos ég, de ha napi 2500 jennel számolsz 1 embernek, akkor az elég lesz bőven.


Szuvenír...hány embernek, mit, hol? Külön szuvenírboltokban nyilván egy I Love Japan golyóstollért is elkérnek horror összegeket, úgyhogy ezeket jobb elkerülni. Én anno édességet, rágcsálnivalókat hoztam haza elég sokat, és szerintem nem költöttem rá többet 4000 jennél :D

2015. márc. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4 Badarság. Gondolom minden ötvenezredik turistának szarakodik a kártyája, aztán telesírja az internetet. Nekem minden régiós országban (beleértve olyan sötét lukakat, mint Kambodzsa, vagy egy vietnámi kisfalu) működött a kátyám.
2015. márc. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Visával minden sarkon tudsz pénzt kivenni akár éjjel nappali boltokban is. Mastercarddal postán tudsz pénzt kivenni. Fizetni nem használtam csak pénzt vettem ki vele.


Most is készpénzzel mennék ki, hogy mennyit érdemes vinni az attól függ mennyit akartok költeni.

2015. márc. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
nEM HISZEM HOGY EZT A KERDEST FÖLTETTED:jAPANBA MESZ NYARALNI: VIDD A BANKARTYAD:NE IDEGESITS ILYEN BAROMSAGAL MASOKAT VANAKINEK MEG REGGELIRE SINCS A GYEREKENEK:eZ NEM AZT JELENTI HOGY SAJ: TÖLED DE HOGY LEHET ILYEN MARHASAGOT KERDEZNI?????
2015. márc. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!