Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Kínába szeretnék költözni,...

Kínába szeretnék költözni, szerintetek?

Figyelt kérdés
Nagyon megszerettem Kínát és egyszerűen csodálatosan néz ki, és a kultúrája is nagyon szép. Én csak attól félek, hogy betörnek vagy megvernek, mert egyedül mennék. :D Szerintetek megtörténhet? Csak pár szót tudok kínaiul, de ha ott lennék akkor egy idő után tudnék én is? Persze igyekszem itthon is tanulni. Mit gondoltok erről?
2010. febr. 27. 12:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egy évben többször is hazajönnék.
2010. febr. 27. 12:32
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Elmehetek veled?:)
2010. febr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én Japánba mennék inkább, és egyszer ki is fogok!!!! ha majd megnövök egyszer

de szerintem vágj bele


20/F

2010. febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Azért nem minden olyan csodálatos ott. Vannak elég rossz környékek. Kína melyik részére szeretnél menni? Voltál már ott? Mert ha nem akkor menj ki 1 hónapra nyaralni és meglátod hogy boldogulnál. Nyelvtudás nélkül szerintem marha nehezen mert nem nagyon akarnak angolul sem beszélni az emberek ott. És ha még angolul sem tudsz akkor várj még mert ha bajba kerülsz nem tudom mit csinálnál ott. Egyébként az emberek nem rosszabbak mint bárhol máshol. Én voltam már sok országban, egyedül és lány vagyok, sosem esett még bajom.

Ja és ha kint akarsz élni munkát is kell keresned ami egy külföldinek nem olyan könnyű általában.

2010. febr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%

Nem hiszem, hogy egy szót is tudsz kínaiul.

Tudtad, hogy ez a nyelv - már csak az ország helyzetéből, méreteiből is adódóan - rendelkezik a legtöbb nyelvjárással?

Ugyanaz a szó mást jelent keleten, mást nyugaton.

Egy településen élve viszont már van értelme élő környezetben nyelvet tanulni. Bátor vagy ehhez is?

2010. febr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ott már elegen :)
2010. febr. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

menj...menj.. csak bátran

én Romániába költöztem ki, amikor mindenki onnan jött erre. Olyan helyre mentem ahol senki nem tud magyarul...

megtanultam a nyelvet, sokszor a saját káromon. Most egy turistaházat üzemeltetek (Moha és Páfrány) ott és a "Mócok" is nagyon kedvesek. Kína kicsit messzebb van (én csak 150 km-rel költöztem arrébb ráadásul Bihar megyén belül maradtam. Az vidéki emberek tuti ott is kedvesek a városokban biztos nagy a zsufi oda nem mennék már a smog miatt sem. de biztos vannak varázslatos helyek én is szivesen mennék. Dél Koreán még gondolkozz el hátha ott jobbak a lehetőségek, sok jót hallottam róla.

2010. márc. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kína: Ha csak egy gyerekek szeretnél, és heti 60 órát dolgozni...

Ha meg vállakozó vagy üzletember vagy, akkor eleve feltétel, hogy beszélj kínaiul! Nem mintha egyszerű szalagmunkásként nem lenne feltétel.

2010. márc. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12%
minek menne bárki is kínába? gusztustalan, szemét hely, a világ legundorítóbb embereivel, akiket még ázsiában is utálnak. le kellett húznom fél évet shanghaiban, hát borzasztó volt. ha már ázsia, akkor egyértelműen japán, vagy dél-korea, esetleg hongkong, vagy más szempontok szerint thaiföld, indonézia.
2010. jún. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is csatlakoznék az előzőekhez.


Cenzúrázott internet.

Heti 60 óra munka kb. 50 000 Ft-ért, és rossz munkavédelemmel.

Sok helyen szennyezett a levegő.

Egy család egy gyerek. (Jó, vidéken 2.)

Ha meg nem gyári munkás akarsz lenni, akkor a vállalkozás indításához jó kapcsolatok is kellenek a tőkén kívül.

Az M3 bevezetője az ott még gyenge forgalom.

A vonat, amelyiken a folyosón is állnak, az holtidőben közlekedik. (Na meg a 2. ülős osztályon 5 ülés van egymás mellett, nem 4.)


Hány éves vagy, 14?


Szerintem is először nyaralni menj ki, meg keress ott élő embereket, akikkel beszélgethetsz a témáról.


Csodálatosan néz ki? Na ja, Budapest, meg egész Magyarország csodás turista szemmel. Hogy szemetes, meg sok a csöves? (Na Párizs sem olyan, mint a filmekben, ezért ezt még lenyelik a külföldiek, és nem mondják emiatt, hogy ronda.)

2010. jún. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!