Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » 15 éves vagyok, majd később...

15 éves vagyok, majd később ki szeretnék költözni valahova. Szerintetek Libanon jó lenne? : ) (böv. )

Figyelt kérdés

Szeretnék majd kiköltözni valahova, gondoltam már Spanyolországra, Amerikára, Angliára...angolul jól beszélek, de mire eljutok oda hogy kiköltözzek addigra már rendesen tudni fogom az angol nyelvet:D

Na szóval, azért gondoltam Libanon-ra, mert ott élnek rokonaim. amíg nem találnék magamnak lakást, addig ott tudnék lakni. (Beirut) Vélemény?:)

Meg még arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek mikor mennyek ki? főiskolát itt végezzem el, vagy már ott?


2010. dec. 11. 18:08
1 2
 1/16 anonim válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Én igazából ezektől a válaszoktól nem lettem okosabb, de azért olvasgasd, hátha találsz valami meggyőző indokot. Amúgy ha vannak rokonaid egy adott országban, akkor az már nagyon jó, könnyebb elindulni, mert legalább a lakás miatt nem kell aggódnod. Akárhogy is döntesz, sok sikert kívánok! :)))

2010. dec. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)) Elolvastam őket, szerintem majd ott végzem el a fősulit, de még nemtudom. Addig még van időm gondolkozni:) És ott az angol az elég? vagy tanuljak mellé arabot? Úgy hallottam ott nagyon sokan beszélnek angolt is.
2010. dec. 11. 19:34
 3/16 anonim ***** válasza:
ha églegesen kiköltözöl mindenképpen tanulj meg arabul-Én itt élek,beirutban,úgy találtam rá erre a kérdésre.Nagyon nehezen boldogultam amíg nem beszéltem valamilyen szinten a nyelvet.Sok sikert :)
2010. dec. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
köszönöm! de nem nehéz?:D
2010. dec. 17. 22:22
 5/16 anonim ***** válasza:

Én turistaként jártam Libanonban, így nincsenek tapasztalataim a kinti életről, de Én nagyon jól éreztem magam, az ország gyönyörű, a helyiek nagyon kedvesek voltak, a kaja kiváló(nem véletlenül nyitnak a libanoniak éttermet mindenhol Afrikában) az infrastruktúra kiváló, Budapest- Bejrút közvetlen Malév összeköttetés.

Árak tekintetében jóval drágább mint Szíria, de a rokonság hatalmas előny.


Az arab átlaghoz képest sokan beszélnek angolul, franciával persze sokkal többre mész.


Szerintem érdemes lenne jól megtanulnod arabul mielőtt kiköltözöl, ismerek több kiváló arab tanárt Pesten. Ha elszánod magad intenzív gyakorlással hamar megtudsz tanulni írni-olvasni, a nyelvtan fifikás de következetes.


Ha megengedheted magadnak, Szíriában tanulhatsz arabul, nagyságrendekkel olcsóbb mint Libanon, és azt a dialektust beszélik amit Bejrútban használnak. Ha végeztél a tanulmányaiddal Damaszkuszban, irány taxiba vágod magad és kb 2-3óra múlva már a rokonaidnál vagy Bejrútban:D

2010. dec. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:DD már gondolkoztam azon,hogy elkezdek arabul tanulni, csak valahogy nagyon furcsa a számomra, meg nehéznek tűnik. de szerintem biztos nem annyira nehéz, csak "bele kell jönni" vagy hogy mondjam.:D
2010. dec. 21. 18:23
 7/16 anonim ***** válasza:

Mielőtt elkezdtem az arab nyelvvel foglalkozni, én is tartottam tőle, aztán egy Kairói vízipipázóban kaptam egy jó tanácsot: ,,Ne démonizáld az arabot,,


Mint minden nyelvhez, ehhez is jó erős segg kell! Ha elég izmos a hátsód minden további nélkül megtanulod az arab abc-t. 28betű(ebből 22nek 4alakja van, 6nak kettő)

Pár hét alatt megtanulható.

Ha van nyelvérzéked(plusz jó a hallásod) nem lehet akadály.

2010. dec. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, szerintem lassan el is kezdem valahol tanulni a nyelvet:D
2010. dec. 22. 21:20
 9/16 anonim ***** válasza:

Áfván:)


Ha bármi kérdésed van, keress bátran, szívesen adok tanácsokat legjobb tudásom szerint a Közel-Keletre látogatónak!

2010. dec. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

22:32!


Boldog újévet kedves provokátor!

2011. jan. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!