Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Dél-Koreába való költözés?

Dél-Koreába való költözés?

Figyelt kérdés

December végén kell mennem anyukámmal Szöulba, de nagyon félek mert sok helyen olvastam, hogy úgymond "rasszisták" a koreai emberek; egy európai számára nehéz megszokni az ottani légkört... és az ottani velem egykorúak (16-17) nagyon bíráskodóak meg kinézik azt aki nem ázsiai.. nem tudom ez mennyire igaz; anyukám szerint nem igaz, de úgy érzem csak nyugtatni akar, így főleg olyanok válaszát várnám akik már voltak az országban :)

Mit tudtok az ottani életkörülményekről? Hogyan viszonyulnak az ottani emberek az európaiakhoz? Nagyon kiközösítőek?



2015. okt. 29. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Inkább örülj a lehetőségnek, hogy ilyen helyekre eljutsz.
2015. okt. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ne értsd félre, örülök neki; de egyben félek is, januártól oda fogok járni egy angol nyelvű iskolába, és feltételezem hogy nem én leszek egyedül az osztályban; szóval... attól félek hogy ki fognak nézni a külsőm vagy a származásom miatt.
2015. okt. 30. 19:33
 3/7 anonim válasza:
100%
Korea eddig kimaradt :( Azt tudnod kell, hogy Szöul egy nyüzsgő metropolisz. A világnak rengeteg pontjáról érkeznek oda emberek dolgozni, így biztos vagyok benne, nem csak helyiek, de külföldiek közül is rengeteg barátod lesz. Ne aggódj, gyorsan megszokod a ritmust, aztán imádni fogod.
2015. okt. 31. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Angol nyelvű iskolába fogsz járni, ezért nem fognak kiközösíteni. Akik beszélnek angolul azok általában sokkal elfogadóbbak és érdeklődőbbek a külföldi kultúra iránt. Voltam Ázsiában sok helyen, sőt most is itt élek és ezt általánosságban elmondhatom hogy annál barátságosabbak, minél jobban beszélnek angolul. Ez érthető is, mivel akit nem érdekel a külföldi kultúra, az az angol nyelvet se fogja olyan komolyan venni.
2015. nov. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ria10 válasza:
100%
Elvihetnétek engem is! 😍😁 De amúgy nem kell félned ha legalább köszönni tudsz koreaiul imádni fognak, mert nagyon aranyosnak és kedvesnek tartják ha meg tudsz szólalni a nyelvükön. Ahogyan előttem már írták aki tud angolul az biztosan kedvesebb és érdeklődőbb lesz sőt egyenesen rajongani fognak érted a duplaszemhélyad miatt. De ezek nincsenek kőbe vésve igazából meg kell találni a megfelelő társaságot és nem lesz baj. 😉
2015. nov. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%
ha megakarsz halni ajánlom
2015. nov. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

Alapból félénkek a külföldiekkel, főleg, mivel a legtöbben nem beszélnek jól angolul.

Vicc nélkül, néhányan inkább elszaladnak, ha egy külföldi helyreigazítást kér, mert annyira zavarban vannak, hogy nem értik mit mond.

Az üzletekben is előfordul, hogy az eladó nem beszél angolul és sokan nem éppen kedvesen adják ezt a külföldi vevő tudtára.


Persze ez nem általánosítás, ugyanúgy vannak angolul tudó, kedves emberek is, csak ne lepődj meg, ha ilyesmibe is belefutsz majd, nem veled van bajuk személyesen.


Viszont ha angol iskolába jársz, akkor ott biztosan nem lesz gond, hiszen hozzád hasonló, angolul tudó emebrek vesznek majd körül.


Hallgass sok kpop-ot és jó pontot szerzel. :D

2015. nov. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!