Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mennyi esélyem lesz kiköltözni...

Mennyi esélyem lesz kiköltözni japánba?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik a japán kultúra, több előadást is kellett tartanom japánról az iskolában és egy-két animét is nézek. Pár napja elkezdtem könyvből japánul tanulni és eddig a nyelv is nagyon tetszik. Most azon gondolkozok, hogy egyetemen megszerzem a programtervező informatikus diplomát, közben tanulok japánul a szabadidőmbe. Aztán ha összejött egy alaptőke kimenni pár évre és vagy maradok vagy visszajövök.


Egyenlőre még nem tudom, hogy fognak alakulni a dolgok csak gondolkozok rajta (A programozói diploma nem japánfüggő azt mindenképpen megcsinálom) Előre is köszönöm a válaszokat :)

18/F



2015. ápr. 7. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Elég kevés.
2015. ápr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
2015. ápr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Valami indokot tudtok adni vagy érjem be ennyivel? :(

Azt sejtettem, hogy csak úgy nem fognak kiengedni de azt reméltem diplomával és egy jó nyelvtudással már elég jók lesznek az esélyeim.

2015. ápr. 7. 19:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Foreigners, who wish to work in Japan, need to get a work visa from a Japanese embassy or consulate outside of Japan in order to enter the country on a status of residence permitting work.


There are over a dozen such statuses of residence, each allowing the holder to work only in a specific professional field, for example, journalism, arts, research, education, engineering, entertainment, business management, international services, etc. If you change jobs while you are in Japan and your new job falls into a different professional field (e.g. from education to engineering), you will need to change your status of residence.


A university degree or considerable professional experience in the applicable field is required to qualify for a working visa. Most types of working visas also require you to have a prospective employer as a sponsor. Residence permission is granted in periods of 6 months or 1, 3 or 5 years and is extendable.

2015. ápr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt bővebben írnak a lehetőségekről, magyarul:

[link]

2015. ápr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Legalább nem reménytelen. Az, hogy nem egyszerű az nem zavar :)

2015. ápr. 8. 15:17
 7/7 anonim válasza:
Kemény munkával sikerülni fog! :) Én Japánban fogok élni és bár rohadtul nehéz lesz, kitartok emellett! :D Ez a mindenem! ^_^
2015. máj. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!