Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Diák vagyok, de minden álmom...

Diák vagyok, de minden álmom egy dubai utazás. Mennyi pénzzel kell elindulnom, hogy ne kerülhessek bajba? Mennyi ott egy étkezés, fakultatív program, üdítő, strandolás? Hol célszerű ezeket megtenni, ahol olcsó és jó?

Figyelt kérdés

Voltak kint ismerőseim 1 éve és állítólag amikor leszálltak, a reptéri "katonák" kérték, hogy mutasság meg az összes kézpénzüket. Fejenként valami 300-500 dollár felett kellett lennie, hogy maradhassanak, ha nem lett volna annyi, elküldték volna őket egyből haza (szállásuk nem volt bejegyezve, mert rokonokhoz mentek, lehet, hogx emiatt volt ez)


Hol érdemes szállás foglalni? Az utazom.com-on, decemberi indulással 7 éjszakára reggelivel egy 3-4*-os szállodában, repjeggyel együtt hírdetnek 110-130 ezer ft/fő áron!


Néztem, elég reális, ugyanis a repjegy oda vissza általában 40-50 ezer ft, szállást meg lehet nézni 7 éjszakára 60-90 között!


Érdemes mindent magamnak intézni vagy menjek utazási irodához? Félek, hogy valami nem jön össze és netán szállás nélkül maradok 7 napig vagy nem száll fel onnan a gép vagy tudom is én, hogy milyen problémák lehetnek.... Sosem voltam még külföldön!!


Ha már kint vagyok, szeretnénk részt venni 1-2-3 programon, mondjuk tevével a sivatagban vagy jeep túra vagy hajózás a korallzátonyok felett (ha van ott ilyen lehetőség egyáltalán)


A strandolás illetve a városnézés nem hiszem, hogy nagy összeg lenne.


Illetve mivel csak reggelink van, mennyi lehet a maradék étkezés? Mennyi ott egy adag étel? És sütnek ugyanúgy húst? 10-15 dollárból megvan egy tál főétel?


Hol kell strandolni, ahol nagyon szép a tenger és nem veszélyes? Hol kell enni, ahol nem többszáz dollár egy ebéd?


Igazából rengeteg kérdésem van és félek elindulni, de nagyon vágyom rá.

Jelenleg 200 ezer ft-om van félretéve az útra, nyár óta spórolok rá és dolgozok suli mellett is!


Aki bármilyen infóval el tudna látni, nagyon hálás lennék érte!


Köszönöm!


2015. nov. 14. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

Nagyon kulturáltan szedtél össze egy határozott elképzelést arról, hogy eljuss az általad áhított helyre.

Tudnod kell, dubaj a pénzről szól. Arról, hogy sok pénzt hagyj ott.

200 ezerből simán összejöhet az álmod.

Pár mondatban:

Szervezd magad az utat, vedd magad a repülőjegyet, vedd magad a szállást. Ne akarj sznob lenni, és ne válj sznobbá, bármilyen nagy is rá a csábítás.

Télen menj, olyankor ott nincs elviselhetetlenül meleg, itt meg elviselhetetlenül hideg van.

Igyekezz elfogulatlan beszámolókat, blogokat olvasni.


Nagyon zárójeles megjegyzésem lesz, ha nem tetszik, pontozz le. dubaj minden utazások legalja. A valódi kommersz. Szemét.

A sivatagjuk vacak, korall közelebb is szebb van pl a Vörös-tengernél.

Ha a te kultúrált, okos gondolatmeneteddel sok olvasás után ráérzel erre, a megadott keretből bejárod a fél mediterrán partvidéket, és eljutsz rengeteg klassz helyre.

Nézted már, hogy Ovda retúrban 10 ezer forint? Teljes árban? Még ráköltesz ugyenennyit, és a világ egyik legklasszabb korallszirtjét látod.

Kezdetnek nem lenne rossz. Kitanulnád az utazási szakmát, és ha még mindig a dubaji épített művilág érdekel, akár magad is nekiindulhatsz.

2015. nov. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Ne hallgass az elsőre, nyugodtan menj Dubajba ha ez az álmod! Az igaz, hogy épített, de attól még jó hely.


Javaslom, hogy nézd meg a WizzTours-t repülőjegy+szállás csomag ügyben, jó eséllyel olcsóbban kijön, mint külön foglalva, de előtte nézd meg a Wizzairnél mikor vannak a legolcsóbb jegyek és azokra a dátumokra keress rá.


A kaja kicsivel drágább, mint itthon, de nem vészes. Taxi, tömegközlekedés jó és olcsó. Strandbelépő úgyszintén olcsó.

Ha fel akarsz menni a Burj Khalifa toronyba, akkor előre vedd meg a neten a jegyet. Vannak kuponos oldalak, ahol olcsón lehet venni sivatagi jeep safarit és egyéb programokat. Ezeket is érdemes böngészni.


Tavaly nekem kb. 150.000 Ft-ba jött ki egy 5 napos út mindennel együtt, de jó ha van a kártyádon 200.000 Ft tartalék vészhelyzet esetére. Tőlem nem kértek semmit a beléptetésnél, de ha kiskorú vagy és egyedül vagy, akkor lehet, hogy jobban rádszállnak, ezért érdemes utánajárni a követelményelnek.

2015. nov. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok. Melyik weboldalon érdemes néznem ezt a szállás+repjegy dolgot amit mondtál? Rengeteg oldal van, és nem tudom melyik mennyire megbízható. Van ahol 110 ezer ft 3 csillag repjeggyel, 7 éjszaka. Utazom.com-on
2015. nov. 14. 13:52
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Én egyet értek az elsővel "Dubai minden utazások legalja", egy mű, mesterséges pénzcentrikus totál érdektelen hely. Ha már az a környék akkor inkább Omán, de amúgy annyi fantasztikus ország van Ázsiában hogy még választani is nehéz, miért pont a legszarabbat?
2015. nov. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

2. vagyok, a Wizzair oldalán van egy olyan fül, hogy Repülő+Hotel.

[link]

2015. nov. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
A Dubajos kérdéseknél itt mindig fikázzák Dubajt gondolom olyanok, akik még sosem jártak ott, csak az írígység szól belőlük.
2015. nov. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
És ha mesterséges, épített, akkor miért szar? Rengeteg helyre megyünk azért hogy az emberiség által különböző időpontokban épített dolgokat nézzünk. Nekem az 1300-1400-as években épített épületek jobban tetszenek, a kérdező a jelenkort szereti, ezért még nem kell lenyelni keresztbe.
2015. nov. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Úgy őszintén,akik szerint Dubai egy szar,mindennek a legalja,akkor ti mondjatok már olyan helyet ami szerintetek igazán sztár!Meg írjátok meg hogy miért?!?!Nagyon kíváncsi lennék!
2015. nov. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

4. vagyok, szerintem szar. De mondok jót:

Indonézia: olyan változatosság minden téren hogy leírhatatlan

Nepál: a hangulat, a Himalája

Kína: rendkívül változatos minden téren

Egyiptom: fantasztikus történelmi kincsek

és sorolhatnám tovább

2015. nov. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Mégis hogyan menne el 200e Ft-ból mondjuk Nepálba, Kínába vagy Indonéziába? Gondolkozz már egy csöppet! Jó esetben Egyiptomba elmehet, de maximum a tengerpartra.
2015. nov. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!