Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egy befizetett fakultatív...

Egy befizetett fakultatív program után lehet reklamálni? Ha igen hol/kinél?

Figyelt kérdés

Üdv.

Vasárnap jöttem haza Görögországból. Volt egy fakultatív program amire befizettem. Egy hajós és buszos túra volt egy szigetre. A szigetre elérve nem is lett volna baj azonban a szigeten elkapott minket egy felhőszakadás. Az eső szerpentineket és autókat mosott el. A Magyar tv-ben is benne volt a pusztítás. A szigetről egy Görög katasztrófamentési akció során tudtunk eljönni egy komppal ami elvitt minket. Mivel a program 50 euró volt és gyakorlatilag az odaúton kívül semmit nem kaptunk így úgy gondolom hogy panasznak helye van. Az 50 euró kb 15.000 ft, nem aprópénz. Az eset után egyébként fel is fáztam azonban ezt ottani Görög orvos által kiállított papírral nem tudom igazolni. A befizetett 50 euró miatt azonban igenis szeretnék panaszt tenni de nem tudom kinek kell írnom levelet.

Ebben kérek egy kis segítséget.

Köszönöm

U.I.: A szervező iroda tudta hogy vihar lesz aznap a szigeten.


2015. szept. 28. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Van esély a kártérítésre, a program szervezőjének írj.
2015. szept. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A program szervezőjének, vagy az értékesítőjének írj.


Ez tipikus vis maior, de ha nem futott le teljesen a program, akkor elvileg visszajár a részvételi díj részben, vagy egészben, attól függ mikor szakadt meg a program.

2015. szept. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vis major esetén nem nagyon szoktak pénzt visszaadni, hisz nem tehettek róla, hogy ilyen lett az időjárás.
2015. szept. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért ez nem teljesen így van, hogy vis maiornál nem adnak vissza pénz. Csak kártérítést nem kötelesek fizetni, de az nem ugyanaz a részvételi díj visszatérítésével.
2015. szept. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A lényeget nem figyeltétek. A program elején már tudták hogy vihar lesz mégis elkezdték.
2015. okt. 1. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!