Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Diák vagyok, de minden álmom...

Diák vagyok, de minden álmom egy dubai utazás. Mennyi pénzzel kell elindulnom, hogy ne kerülhessek bajba? Mennyi ott egy étkezés, fakultatív program, üdítő, strandolás? Hol célszerű ezeket megtenni, ahol olcsó és jó?

Figyelt kérdés

Voltak kint ismerőseim 1 éve és állítólag amikor leszálltak, a reptéri "katonák" kérték, hogy mutasság meg az összes kézpénzüket. Fejenként valami 300-500 dollár felett kellett lennie, hogy maradhassanak, ha nem lett volna annyi, elküldték volna őket egyből haza (szállásuk nem volt bejegyezve, mert rokonokhoz mentek, lehet, hogx emiatt volt ez)


Hol érdemes szállás foglalni? Az utazom.com-on, decemberi indulással 7 éjszakára reggelivel egy 3-4*-os szállodában, repjeggyel együtt hírdetnek 110-130 ezer ft/fő áron!


Néztem, elég reális, ugyanis a repjegy oda vissza általában 40-50 ezer ft, szállást meg lehet nézni 7 éjszakára 60-90 között!


Érdemes mindent magamnak intézni vagy menjek utazási irodához? Félek, hogy valami nem jön össze és netán szállás nélkül maradok 7 napig vagy nem száll fel onnan a gép vagy tudom is én, hogy milyen problémák lehetnek.... Sosem voltam még külföldön!!


Ha már kint vagyok, szeretnénk részt venni 1-2-3 programon, mondjuk tevével a sivatagban vagy jeep túra vagy hajózás a korallzátonyok felett (ha van ott ilyen lehetőség egyáltalán)


A strandolás illetve a városnézés nem hiszem, hogy nagy összeg lenne.


Illetve mivel csak reggelink van, mennyi lehet a maradék étkezés? Mennyi ott egy adag étel? És sütnek ugyanúgy húst? 10-15 dollárból megvan egy tál főétel?


Hol kell strandolni, ahol nagyon szép a tenger és nem veszélyes? Hol kell enni, ahol nem többszáz dollár egy ebéd?


Igazából rengeteg kérdésem van és félek elindulni, de nagyon vágyom rá.

Jelenleg 200 ezer ft-om van félretéve az útra, nyár óta spórolok rá és dolgozok suli mellett is!


Aki bármilyen infóval el tudna látni, nagyon hálás lennék érte!


Köszönöm!


2015. nov. 14. 11:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Gondolkozom:

Nepál: Delhibe el lehet jutni sokszor 100E forintért, onnan filléres Kathmandu

Kína: HK sokszor van 100E ft körül, onnan könnyen eljut a belföldre

Indonézia: BKK vagy KL szinte mindig 110-120E ft onnan filléres az eljutás pl AirAsia-val Indonéziába

Abban igazad van hogy 200 nem elég de ha még 100-t hozzátesz akkor olyan élményben lesz része amit soha nem fog elfelejteni.


De egyébként én ajánlottam alternatívát, Ománt.


btw: Egyiptom most volt 60E forintért, és én pontosan ennyiből mentem Iránba is.

2015. nov. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ja és még valami, mi ketten a párommal 200ft/fő jártuk be Egyiptomot Alexandriától Abu Simbelig, nem tengerpart és ebből 74E/fő volt a repjegy

Szóval 200E is sok mindenre elég lehet a világ sok részén, persze nem Dubai-ban.

2015. nov. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!