Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Nepálba hogyan lehet a legkönn...

Nepálba hogyan lehet a legkönnyebben, legolcsóbban kijutni?

Figyelt kérdés
Nyáron utaznék ki Nepálba, és nem tudom, hogy honnan lenne érdemes repülőjegyet keresni. Az indulást Budapesten kívül szomszédos országokból tudnám megoldani, de abban se vagyok biztos, hogy melyik oldalon lenne érdemes keresgélni ilyen témában, pelikan.hu vagy skyscanner stb.

2015. nov. 28. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kathmanduba érkeznek a nemzetközi járatok, a Tribhuvan International Airport –ra. (KTM) Nemzetközi reptér, jónak mondható, de nem kell sokat várni tőle, mert kicsi és nem túl tiszta. Viszonylag kielégítő azon légitársaságon száma, akik ide szállítják az utasokat, igaz, készüljön fel a Nepálba utazó ember, hogy megkérik az árát az odajutásnak. Közvetlen járat természetesen nincs, örülni kell, ha normális áron talál jegyet az ember 1 átszállással. Például a Turkish Airlines Budapestről isztambuli átszállás után máris Kathmanduba repít minket, optimálisnak mondható kb. 3 és fél órás csatlakozási idővel odaútban, visszaútban ez már 6 óra is lehet a menetrendtől függően. Persze meg is kérik az árát, 270. 000 Ft-tól kezdődnek a repülőjegy árak. Ha nem szeretnénk ennyi pénzt kiadni, akkor választhatjuk többek között a Finnair-t, hisz náluk már 240. 000 Ft-tól találhatunk kedvező jegyeket / persze ritka, mint a fehér holló /. Ez azzal jár, hogy Helsinkiben és Delhiben is át kell szállni, mire eljutunk Kathmanduba, ráadásul rugalmasnak kell lenni a dátumokkal is, mert van, hogy nincs hazafele Delhiben csatlakozás, másnap lehet csak továbbjönni. Innen csak felfele vezet az út, jön a többi légitársaság szintén 2 átszállással, csak épp magasabb áron. Pl. a British Airways kezdő ára 270.000 Ft körül mozog, átszállási helyei London Heathrow, ahol minimum 3 órás átszállási idő szükséges!!! és Delhi.
2015. nov. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Etihadnak 140.000-től vannak jegyei (oda út).

Vagy az Air Asisanak vannak olcsó jegyei Kuala Lumpurból. BUD-KUL 100.000.- körül van, vagy ha kifogsz valami akciót még az alatt is megúszod.

2015. nov. 29. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Indián kersztül is sokan mennek, nekem több sulitársam is ment Nepálba cserediáknak. Mindenki Uj-Delhin keresztül ment.

Jegyeket tudsz nézni gyűjtő oldalakról én a momondot használom, de van millió ilyen oldal, ird be a googlebe, hogy cheap flights és egyből kiadja.

2015. nov. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

én pl Turkish-el mentem Isztambulon keresztül, akkor indult a járat és olcsó volt.

A legegyszerűbb Delhi, vagy BP-ről vagy a környékből, onnan pedig vagy a Jetairways vagy SpiceJet vagy épp ami megy. Így simán kijöhet egy 140-150E return. De arra figyelj hogy előtte vedd fel a kapcsolatot az indiai légitársasággal mivel Delhiben fel kell venned a csomagodat és újból be kell csekkkolni, viszont ehhez vízum kellene, de ha előre szólsz akkor vagy egy security vagy a légitársaság képviselője várni fog és át fog kísérni vízum nélkül.

2015. nov. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Most, hogy így számolgattam, 140-150 ezer forintból kb. ki is jönne az út, ami nagyon szuper. :)
2015. dec. 1. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!