Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Nekivágnátok tevekaravánnal/ló...

Nekivágnátok tevekaravánnal/lóháton a világnak néhány kutya társaságában egymagatokban, jurtában/sátorban aludva? Részletesebben lent.

Figyelt kérdés

A kutyák mint társak, mint néminemű védelmi erőnek lennének jelen. Ők inkább személyes indokok miatt kiemelten fontosak, nálatok nem muszájna ott lenniük.


Tevekaraván = pusztán néhány - négy-öt - baktriai teve, nem több. Bár kérdés, hogy ha megnéznétek egy nevezetességet, addig hova tennétek a tevéket/lovakat/kutyusokat?


Ha lenne lehetőségetek rá - semmitől és senkitől nem függnétek, család sem lenne, vagy mennének a hozzátartozóitok is veletek - bele mernétek vágni egy ilyen több éves szállodát nélkülöző Föld körüli útba? :)



2016. jan. 4. 22:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
akkor inkább bicajjal mennék. még a lo is problémás lehet, kulonosen aki nem ért profi szinten az állatokhoz. és állatokkal a határátlepes se mindenutt biztos a kulonfele igazolopapirok miatt
2016. jan. 5. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ha lenne egy tevekaravánom, lovaim, meg kutyafalkám, és persze rengeteg pénzem, amiből jurtát, meg az állatoknak élelmet vennék, és nem kellene minden ország minden városában attól félnem, hogy mindenemet elveszik, az állataim meg elpusztulnak, vagy elkötik őket, akkor talán... de azért a Föld körüli út még így is elég nehezen kivitelezhető tevekaravánnal. Pláne kutyafalkával.

Még stoppolva/tömegközlekedve, egy kutyával sem egyszerű eljutni egyik helyről a másikra, plusz megoldani az evést-alvást-tisztálkodást, mindent...

Ez nem igazán úgy megy, hogy fogod a tevekaravánod, rápakolsz a hátukra mindent, aztán megindulsz, és mint a mesében, a sivatagon átkelve 10 perc alatt ott vagy egy csodás oázisban és megpihensz. Mindenhol sztrádák, utak vannak, minden be van építve, minden magánterület, a közterületen meg ugyanúgy nem sétálgathatsz tevekaravánnal. Városokban főleg nem. A kutyafalkával meg még annyira sem. Eleve nem úgy megy ez sem, hogy a hű kutyáid követnek téged mindenhova, és véletlenül sem ijednek meg semmitől vagy nem indulnak meg valamerre szimatolni. Vagy talán az összes állatot egy csomóba kötnéd? Vagy hogyan gondolod?

Ez az egész annyira elvetemült és lehetetlen és eleve halott ötlet, hogy még az a kislány is elhűlne rajta, aki ki akart biciklizni egyedül Spanyolországba, hogy megnézzen egy meccset.

2016. jan. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Határozott igen a válaszom!
2016. jan. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Még tavaly olvastunk egy körútról ami lovaglással (persze vannak buszok, és vonatok is) jurtában alvással egybe kötött Mongóliai túráról. Mi erősen gondolkodtunk, hogy el kéne menni egy ilyen túrára. Azért nem mentünk, mert egyenlőre a kényelmet jobban élvezem, és nem kaptam választ a tervezőktől a napi tisztálkodásról. Nekem ez fontos.

De bevallom egy ország megismerése nem okozna gondot lóháton, jurtába lakni, de világ körüli útra nem mennék

2016. jan. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
5%
Kérdező vegyél be valami gyógyszert mert igen magas lehet a lázad,hogy már ilyeneket halucinálsz!!
2016. jan. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem mernék, de jó lenne.

Ha esetleg olvastad Benedek Istvántól a Csinevát, az egy érdekes élet. Arra vágytam volna, de nem volt merszem.

Bizonyos értelemben a te elképzeléseddel rokon.


Egyébként talán szintén B. I. mondja (nem biztos):

Az emberek annyira félnek a haláltól, hogy közben elfelejtenek élni.


Vagy:

Kezdjetek el élni, hogy ne kelljen félni

Az utolsó órában, mikor már mindent megbántam

Ezerszer megbántam, oly sokáig vártam

Hogy elmúlt az élet…

…kezdjetek el élni!

2016. jan. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
49%

Csak annyit a komondor szilajságáról, hogy nekünk közepes szőrhosszúsággal ugyan, de a szükséges házőrzési munkáit még a múlt forró nyáron is elvégezte, néha locsoltuk, de gyakorlatilag hűsölő hely biztosítása mellett, simán elviselte a nyári meleget.

Most meg a -12 fokban aludt kint egy magának vájt kis gödörbe összekuporogva és minden további nélkül felpattant belőle és vidáman futkározott velünk örömében amikor reggel köszöntött minket.A rövid szőrű vidéki kutyákról meg hallom mostanában, hogy sietve és remegve eszik meg a napi kajájukat és alig várják, hogy visszamehessenek a házba, ahol a nap nagy részét töltik a kinti hideg miatt. Amúgy a májusi komondor nyírások mindig is elegek voltak a múltban is, arra hogy télre megfelelő bundát növesszenek a komondorok.

2016. jan. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ne törődj a sok lehúzó kommenttel! Nekem nagyon tetszene az ötlet, és tisztelnélek is, ha megtennéd, bár én nem lennék rá alkalmas. De imádok utazni, egyedül, függetlenül. Tehát értem, miről beszélsz.


Ha van kedved erről beszélgetni, keress ám fel nyugodtan !

23f

2016. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Neki vagnek, de csak lakokocsival. Egy kutya tarsasagaban.


Bocsi, de a teve, lo, meg jurta nem jonne be. De a kaland igen. :D

2016. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Én bevallom, hogy lusta vagyok. Kell a kényelem, szóval én nem mennék.
2016. jan. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!