Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánba milyen élelmiszert...

Japánba milyen élelmiszert lehet bevinni?

Figyelt kérdés
Repülővel megyünk, én szeretnék vinni tartós kenyeret, esetlen felvágottat, sajtot. Valahol azt hallottam, hogy semmit nem lehet bevinni, viszont olyan is olvastam, hogy bontatlan csomagolásban lehet esetleg. Valakinak van konkrét tapasztalata?

2016. márc. 5. 19:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%
Tovabbra sem engednek be az orszagba, ha nincs a szamladon eleg penz, ami fedezi az ott tartozkodasodat. Es ha 20 ezer forint gondot jelent, akkor hiaba van hozzaferhetetlen 5 milliod, nem fogja erdekelni az ottani tisztet. O csak az fogja latni hogy nem tudod igazolni massal csak egy halom kremsajttal hogy nem fogsz ehen halni es gondokat okozni a kormanyuknak. A kicentizes ilyen tavoli utakon, ahol a anyagi fedezetrol igazolast kerhetnek, egyszeruen nem mukodik. Es ezt most viccen kivul mondom.
2016. márc. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Van pénzem, kell egy csomó múzeumokra is. de téged mégis miért zavar, ha megpróbálok kicsit spórolni, és a maradékot arra költeni, aminek jobban örülök. a japán kajából szerintem pont elég lesz napi kettő, a rizst egyébként se szeretem. és mielőtt megkérdezed, mér megyek japánba, ha nem szeretem a rizst: nem a kaja miatt!!
2016. márc. 6. 15:16
 13/17 anonim ***** válasza:
83%

"Te meg mi a francnak turkálsz a pénztárcámban?"


Mert megtehetem :) Ha téged ez zavar akkor miért írod ki az internetre hogy spórolni akarsz?

2016. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%

Nem tudom aktuális-emég,de

[link]

Japánba nem lehet bevinni kábítószert, fegyvereket és robbanóanyagokat, illetve robbanásveszélyes vegyszereket. Magyarországról nem szabad Japánba vinni nyers élelmiszert, húsárut még konzerv vagy por formájában sem, pirospaprikát csak bolti kiszerelésben, a számlával együtt ajánlatos. Gyógyszereket szintén lehetőség szerint bontatlan csomagolásban vigyünk be Japánba. Az itt felsoroltakon kívül az alábbi linkekre kattintva kaphat bővebb felvilágosítást azon termékekről, melyeknek behozatala Japánba tilos vagy csak korlátozott mennyiségben engedélyezett.

2016. márc. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Véhül nem vittem magammal kaját, de eg is bántam. Rájöttem, hogy nem szeretem a japán konyhát, és már a második napon elegem volt a halból és a szójaszószból. cagyis a szagából. nagyon jól esett volna egy májkrémes kenyér a csomagolt bolti szendvicsek helyett. azért a kobe marha ízlett
2016. ápr. 11. 10:53
 16/17 anonim válasza:
100%

"Véhül nem vittem magammal kaját, de eg is bántam"

Mint a fentebbi hozzászólásombólláthatod, a követség tájékoztatójában az szerepel,hogy nem is vihetsz magaddal, szóval nincs mit bánnod,mert jó esetben csak elvették/kidobatták volna a repülőtéren, rosszabb estben mégy egy bírságot/megsemmisítésnek az összegét is kifizettetik veled. (Én sokáig repülőtéren dolgoztam, pont élelmiszer ellenőrzés témában. Az Eu-be 3. országból pl. nem lehet élelmiszert behozni, még egy szendvicset sem. Van erről tájékoztató, ha valakit mégis hoz, annak fizetni kell a megsemmisítést. Japán szigetország, ott még hangsúlyosabb a járányvédelem, nem akarják hogy az egyszer már leküzdött betegség újra bekerüljön vagy új betegséget hurcoljanak be. Itt állat betegségekre kell gondolni elsősorban.)

2016. ápr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
A kézipoggyászt egyáltalán nem ellenőrizték, és az se érdekelt senkit, hogy mennyi pénz van a számlámon
2016. ápr. 12. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!