Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánba szeretnék utazni,...

Japánba szeretnék utazni, valaki tud mondani valamit?

Figyelt kérdés
Persze ha tetszik akkor ki is szeretnék költözni, de tudom hogy az nem megy könnyen, meghát mindenhol ahol olvastam, a többség szerint amíg turistaként vagyok jelen és a pénzem költöm, addig minden habos_babos, de ha ki akarok költözni és elvenni tőlük a melót akkor zárkózottak, meg ilyenek.. bevallom ebben nem vagyok jártas, igazi kis rózsaszín világnak képzelem, és igen, ebből adódóan az animék kezdőlöketeként akarok menni... egyszer, majd, ha felnőtt leszek... szóval valaki tud valami tanácsot adni? nem kell, hogy ne menj, hülyeség, nem vagyok rá vevő, csak az irjon, akinek van pár tippje, arigatou :) ?

2016. ápr. 5. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Gondolom, bírod társalgási szinten a japán, vagy az angol nyelvet.

Van valami, amihez értesz és van róla papírod is?

.

"...az animék kezdőlöketeként akarok menni... egyszer, majd, ha felnőtt leszek..."

Gondolod ott nincsenek elegen az animék érdeklődők közül, ráadásul olyanok, akik anyanyelvi szinten -mert nekik az!- beszélik, olvassák, írják a japánt?

A többire ráérünk majd felnőtt korodban visszatérni.

2016. ápr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
いってらっしゃい
2016. ápr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Shai-Hulud ***** válasza:
Konnichiwa (こんにちは)
2016. ápr. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hunbula ***** válasza:
100%

Tanulj tanulj tanulj, angolul, japánul. Én is egyetemről jutottam ki ösztöndíjjal, kiemelkedő angollal, jó japánnal és magasan átlagon felüli tanulmányi eredményekkel.

Ha ez nem megy, gyűjtsd a pénzt, pár hétre kimehetsz, megnézheted. Nem, nem lesz olyan mintha az animékben lennél (kivéve ha az Initial D-ről van szó, akkor van rá némi esély, hihi), de ennek ellenére csodálatos ország a maga érdekességeivel és bosszantó kis dolgaival (de azok nagy része úgyis akkor derül ki, ha már ott laksz).

Az nem baj, hogy még nem vagy "felnőtt". Én sem voltam még felnőtt, mikor eldöntöttem, hogy mindent megteszek, hogy kijussak. Legalább van időd felkészülni. Viszont ha tényleg ezt szeretnéd, olyan komolyan kell venned, mintha már felnőtt lennél. Koncentrálj a tanulmányaidra, minél értékesebb embert teremtesz magadból, annál több lehetőség lesz előtted. Tanulj, tájékozódj, érdeklődj, és ne hidd, hogy csak az animékből meg tudod tanulni a nyelvet és a kultúrát.

Könnyűnek nem lesz könnyű. Kezdj bele, és ha igazán akarod, van esélyed.

2016. ápr. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket :) ugy értettem, hogy az animék kezdték el belőlem kihozni az érdeklődést, nem az hogy ugy is képzelem el. Mondjuk, szeretném megnézni zen kerteket, sakurákat, és milyen jo lenne már felvenni egy yukatát is :) igen szeretnék megtanulni japánul irni, olvasni, a szótárazást el is kezdtem, az angolom, egy átlagos szinten van, abba is bele fogok huzni :) köszi hogy nem tartjátok lehetetlennek :)
2016. ápr. 7. 18:46
 6/6 A.Beth válasza:
Na, mi lett a vége?
2022. szept. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!