Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Irmátok pár japán nevezetességet?

Irmátok pár japán nevezetességet?

Figyelt kérdés
Olyanokat keresek amiket a magyarok is ismernek, és ránézésre felismerik hogy " Na ez Japán! "

2016. júl. 1. 19:55
1 2
 1/14 anonim válasza:
Hát most hasraütésre meg nem mondom, hogy melyiket hogy hívják, meg a tudásom sem elég mélyreható ehhez, de egy japán szentélyt, kertet nem túl bonyolult felismerni, elég jellegzetesek.
2016. júl. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hogy az átlag magyar ismeri-e, azt nem tudom, de elég japános:


Kinkakuji (Kyoto)

Inari jinja (Kyoto)

Kaminari-mon (Tokyo)

Nikko

Shinjuku-gyoen (Tokyo)

Itsukushima shrine (Miyajima)

2016. júl. 2. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Béluska2016 ***** válasza:

Nem egészen értem a kérdésedet.

Japánban, többségében japán dolgok vannak.

Európában nem jelentős a japán kultúra vagy építészet, mert nem hódítottak meg minket, (mint a törökök, tatárok, oroszok).

Persze vannak Teaházaik, Harcművészeti iskoláik, Masszázs szalonjaik. Talán a hölgyek "kimono" ruháik, kertjeik minifákkal "bonsai" ami itt jelen van. De ettől sokkal híresebb és ismertebb technikai vívmányaik, az autók, motorok, elektronikai eszközök. JVC (Japan Victor Campany), NEC (Nippon Electric Corporation).

2016. júl. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Például a Fuji.
2016. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egy átlag magyar nem képes megkülönböztetni Japánt Kínától, egy átlag magyar számára minden "ferde szemű" kínai, ne várd, hogy japán nevezetességeket fel tudjanak sorolni.
2016. júl. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Béluska2016 ***** válasza:
Ez így igaz. Ázsiában több, mint 20 ország, több száz népcsoport él, nagy részük ferde szemű, hasonló kinézetű ember. Európai szemmel, Mivel ritkán és kevés népcsoport képviselőivel találkozunk, nem tudunk különbséget tenni köztük. Azért építészetben, művészetben, kultúrában, öltözködésben, és persze az általam preferált, műszaki cikkekben, már sokkal jobban kirajzolódnak a különbségek. Én olyan helyen éltem hosszabb időt ahol sok különböző Ázsiai nép megfordult, vegyesen. Első hetekben, mindenki egyforma. De, ha beszélgetsz velük, figyeled a szokásaikat, a mindennapi életüket, étkezésüket, észreveszed az apró, vagy különbségeket. Nem mondom, hogy zseni lettem, de tök más egy Japán, egy kínai, vagy egy koreai csaj, legalább annyira, hanem jobban mint egy Angol, Német, vagy Magyar csaj.
2016. júl. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Olyanokat keresek amiket a magyarok is ismernek, és ránézésre felismerik hogy " Na ez Japán! "


fordítom:


olyanok helyeket keresek amivel felvághatunk a sok hülyének itthon hogy mi voltunk Japánban, igaz minket sem érdekel mi van ott, csak lássa mindenki a facebookon hogy kint voltunk

2016. júl. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Japán zászló.
2016. júl. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Béluska2016 ***** válasza:
Na várjál, lefordítom én is, hogy jól értem-e a kérésed. Tehát: Olyan, Japánban lévő helyekről keresel fényképeket, leírásokat, és főként a hely nevét, elhelyezkedését, odajutását... Amiről ha csinálsz egy fényképalbumot, meg bemagolsz néhány tudnivalót, akkor a "hülye magyar" rögtön levágja, hogy te voltál ott, Japánban, miközben sosem voltál. Jól értem?
2016. júl. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Egy versenyre szánt illusztrációhoz kellet volna az a pár nevezetesség, de sajnos nem tudtam befejezni a képet.
2016. júl. 14. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!