Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Mit ajánlotok annak, aki...

Mit ajánlotok annak, aki Miami-ba utazik? Milyen látványosságot, nevezetességet?

Figyelt kérdés
2011. dec. 5. 01:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2011. dec. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Voltam párszor ott.

- Mindenképpen kerüljétek el a néger negyedeket!

(Adnak térképet, amin be van jelölve!)

- mindenképpen menjetek le Key-Westre !


Ha van még kérdésed írjál.

2011. dec. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Jaj, de szeretnék egyszer én is kimenni!! imádom:) Tényleg olyan szép hely, mint ahogyan a filmekben bemutatják??
2011. dec. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Én azt ajánlom, hogy engem vigyél magaddal :)
2011. dec. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jan. közepén indulok New York-ból, és aki akar szivesen csatlakozhat! :) Szóval bátran kérdezhetek? Akkor megteszem! :D Hogyan jutok le Key West-re? Idén januárban voltam először Miamiban, de sajna akkor sokat nem láttam belőlle, csak a környező részeket... (miami beach-en voltam, és leszek most is)
2011. dec. 6. 19:33
 6/13 A kérdező kommentje:
ui: Köszönöm az eddigi válaszokat, és tényleg várom az utitársak jelentkezését, szóval hajrá! :)
2011. dec. 6. 19:34
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én írtam fejjebb, hogy voltam néhányszor Miamiban.

Még nem tudom, hogy mikor megyek ki újból,

bár akadálya nem lenne, mert ismét megkaptam az újabb 10 éves USA vizumomat.

(...egyedül -barátnő nélkül- meg nem szeretnék menni, mert úgy nem az igazi.)


Szóval ha N.Y.-ból mész, én a helyedben megállnék Orlandóban.

Ott vannak a gigászi csodaparkok: a Disney, Universal, See World stb...

Ezeket semmiképpen sem hagynám ki.

(Mindegyikben voltam már többször is.)

Arról nem is beszélve, hogy csak néhány órás autóút innen az egyik irányban a Mexikói öböl, avagy ellenkező irányban pl. a NASA,

avagy a 24 órás autóversenyeiről híres Daytona-beach.

Ha Orlandóból bérautóval mentek tovább, akkor krokodilfarmtól kezdve, az 1 dolláros kirakodóvásárokon át minden félével lehet találkozni út közben.

Mi is mentünk légcsavaros hajóval, és a krokodilok, csak úgy kapdosták le a fejüket a víz alá.


Még Miami előtt van az egyik létező legszebb floridai település, Fort Lauderdale.

Leírhatatlanul pazar környék, a színesen térkövezett, szökőkutas utcáival, és a házak előtt parkoló yachtokkal!

Amúgy innen lehet olcsón áthajózni a Bahamákra is.


(Nekem tévedésből elírták a rep.jegy foglalásomat, és amikor reklamáltam, nem csak, hogy azonnal kijavították és elnézést kértek, hanem adtak egy kétszemélyes bahamai kirándulást búfelejtőnek. Hát így is lehet ügyintézni!)


Miamiban javasolnám a gps használatát, mert könnyedén el lehet tévedni a sokszintes, ide-oda kanyargó útkereszteződésekben.

De itt már jártál...

Természetesen a Key-Westre is könnyebb kitalálni gps-el.

Oda egy, az óceán közepén futó országút vezet.

Leírhatatlan élmény, hogy autózol az úton úgy, hogy jobbra hajókat látsz magad mellett, balra meg a delfineket.

A szabályokat érdemes betartani, mert műholdról figyeli a rendőrség az autósokat!!

Néhány szigeten is átvezet az út, ahol lehet látni a sok ezer magánrepülőt, meg persze mindenféle látványosságokat.

Az út legvége a Key-West, ami egy mulató negyed.

De itt van Hemingway háza is, az ötujjú macskáival.

Este a romantika jegyében, ezrek mennek ki a partra, gyönyörködni a naplementében.


Na kész regényt írtam...

2011. dec. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezeket a hasznos sorokat! :)


A legutolsónak a teljesitése sajnos kivitelezhetetlen (miszerint lehet romantikázni a naplementében) de azért egyedül sem lehet rossz megnézni. :)


Busszal indulok New York-ból (tudom, hosszú út lesz :S )

Átkell szállnom Washington Dc-ben és Orlandóban is, ahol 2-2 órás lesz a várakozás. (igy ezekből a városkákból is igyekszem felkészülni).

Autó végül is lesz, de azt a host családom használja

majd, nekem marad a busz,és a lábam. :P

Tavaly az utolsó pillanatban (az utazás előtti napon) derült ki, hogy tudok menni, igy akkor nem készüétem fel Miamiból, de most nem szeretnék ebbe a hibába esni. :)


Ja Miami beach-en leszünk a Green diamond-ban.


Gps. sajnos nem áll majd a rendelkezésemre, de van szám, és talán a milló darabkából álló google map is a segitségemre lesz. :)


Ti mit néztetek meg Miami-ban? Tudnál valamit ajánlani Miami Beach környékén? Ha nem, az sem gond, mert igy is sokat segitettél!!! Hálásan Köszönöm

2011. dec. 7. 17:53
 9/13 A kérdező kommentje:

Lenne még valami.... Melyik kikötőből indulnak a hajók a bahamákra? Mennyi időt vesz igénybe a hajóút?

Mégyegyszer köszünüm a sok segitséget!

Szép napot

2011. dec. 7. 17:59
 10/13 anonim válasza:
Keresd fel a See Aquariumot, a Miccosuci indián-rezervátumot, , ha teheted, a világűr központot...
2011. dec. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!