Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Shanghaiban 72 óráig lehet...

Shanghaiban 72 óráig lehet tartózkodni vízummentesen? Az egész város területén?

Figyelt kérdés

#72 óra #Shanghai #vízummentesen
2016. aug. 7. 13:50
1 2
 1/14 Béluska2016 ***** válasza:
74%

Szerintem Kína pont nem erről híres!

Megkérdezhetem, hogy ezt az információt mire alapozod?

Én éltem Kínában, bár pont Shanghaiban nem voltam.

Kína egész területére csak vízummal lehet bemenni és tartózkodni. (Szerintem.) Ezen belül is van még néhány szigorúbb tartomány ahova külön engedély is kell. Viszont a vízum kiadásban és elbírálásban nagyon korrektek, gyorsak és rugalmasak. Budapesten a kínai nagykövetségen lehet vízumot igényelni turistaként maximum 60 nap és kétszeri belépés. Csak személyes ügyintézés van, internetes, vagy levelezős lehetőség nincs. Viszont ha Hongkong felől szárazföldön (metróval) utazol Kínába (Shenzhen-be), akkor ott közvetlenül, gyorsan (15 perc) kapsz vízumot. Ez csak 5 napra érvényes, Útlevélbe ragasztott teljes oldalas, (plusz a belépő-kilépő bélyegzők), tehát kell legalább két üres oldal, (a szokásos) 6 hónapos útlevél érvényesség. Nem kell itt fénykép, mert digitális fotót csinálnak, nem kell vissza, vagy tovább repjegy, mert vissza is metróval mész Hongkongba, ami magyaroknak 90 napig vízummentes. De nagyon fontos, hogy a pici papírt (4x4cm név, dátum, útlevélszám), amit a hongkongi kilépésnél nyomtatnak, ne szórd el, mert azt kérik! Az a bizonyíték, hogy honnan és mikor jöttél, ergo arra is mész vissza. Ennek az ára (2014-ben) 168 yuan. Csak yuan-ban fizethető és kb. 7000FT. Ez biztos! Amiben bizonytalan vagyok, bár voltam Pekingben, az a reptéren ugyan ilyen módszerrel történő vízumkiadás. Van aki azt mondja van, van aki azt nincs, lehet Shanghaiban és Pekingben is. Shanghai mivel vízi kikőtő is, lehet hogy a hajóállomáson is van valami rögtönzött lehetőség. De ezt érdeklődd meg! Repteres átszállásnál természetesen van tranzit vízum mentesen! De ez CSAK reptéri tranzit, úgy mint máshol, városnézésre nem fognak kiengedni!

2016. aug. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
2016. aug. 7. 17:41
 3/14 Béluska2016 ***** válasza:

Ez egy blog, én is szeretek ilyeneket olvasni. De semmilyen hivatalos linket nem tartalmaz ezt furcsálom. Alatta olvashatod a hongkongi belépést amit én is írtam és ott hivatalos link is van. Az én kételyem (bocsánat) logikai alapon merül fel az egy város/72óra felállásban. Hiszen ha csak és/vagy Peking/Shanghai akkor csak oda érkezve azon a reptéren adhatják ki és onnan is kell elrepülve elhagynod az országot. Ha te busszal vagy taxival (vonattal nem, mert az is útlevélköteles) elindulsz (megszöksz) a nagy Kínában és valahol megfognak, mi lesz a büntetés? A hongkongi meg 5 napra bárhova érvényes és bármilyen úton hajó/repülő elhagyhatod az országot, bármely városból. Továbbá semmilyen konkrét feltételt pénz, fénykép, stb... nem ír. Tehát mind mondtam én sajnos tanácstalan vagyok ez ügyben. De érdeklődj több forrásból, javaslom!


[link]


[link]


[link]


[link]


Kíváncsi vagyok mire jutottál, írd meg légyszi!

2016. aug. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen igaz, itt vannak a feltételek [link]
2016. aug. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Béluska2016 ***** válasza:
Szóval létezik 24-72-144 órás változatban. Én nagyon nem vágom az angolt, de pénzt talán nem kell fizetni, viszont körzeten belül (úgy ahogy feltételeztem) kell elhagynod Kínát és szükséges a továbbutazásra szóló kifizetett repjegy/hajójegy, valamint egy 3 ország vízuma! Tehát ez egy tranzit lehetőség A és B ország között! A és A között nem érvényes tehát innen odarepülni és 144 óra múlva vissza (ingyen vízum mentesen) nem lehet! Persze, szerencsére felsorolja a 3.-ik ország célpontjai között Hongkong, Macau, Tajvan amik nekünk vízum mentesek, tehát lehet egy kicsit spórolni talán. Ami 7 ezer 5 napra, vagy 19 ezer 2 hónapra a vízummal.
2016. aug. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Béluska2016 ***** válasza:

A linket meg lehagytam, bocsi:


[link]

2016. aug. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Bp.-ről Hong Kongba megyek azán onnan tervezek Shanghaiba repülni. Onnan meg haza Bp.-re.
2016. aug. 7. 20:12
 8/14 Béluska2016 ***** válasza:

Az előttem linkel magyar konzulátusi oldal nagyon gyenge és szűkszavú, az általam linkel meg angol amit én nem vágok annyira. De szerintem amit te írsz az nem lehetséges, mert "egy harmadik országba tartó tranzit útról van szó" nem haza útról! Ez a lényeg!

2. The flights can only stop in one Chinese city, meaning passengers have to enter and exit from the same city, except in Shanghai, Zhejiang, and Jiangsu, where the 144-hour visa-free transit has been implemented. For instance, if a flight lands in Xian via Beijing, passengers are not able to enjoy the policy. In addition, Hong Kong, Macau and Taiwan are regarded as a third region in terms of transit issues. If a flight passes USA – Beijing – Hong Kong/Macau/Taiwan, passengers are able to enjoy.


Tehát te ingyen azaz vízum nélkül nem mehetsz Kínába. a példa szerint egy amerikai-Pekingben átszállva marad-majd megy Hongkongba és majd onnan valahova vagy haza. Ha te Hongkondból akarod ezt, akkor megkérdezik minek? Menj haza Hongkongból. Tehát ha te annyira Shanghai-t akarod és vízum nélkül, akkor Shanghai-ba kell repülnöd először Magyarországról egy érvényes Shanghai-Hongkong jeggyel a kezedben. Érted?

2016. aug. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen. Köszi.
2016. aug. 7. 21:03
 10/14 Béluska2016 ***** válasza:

Akkor jó! Sok szerencsét.

Szeretek tanácsot adni, mert amikor először mentem én is féltem, de nagyon jó, nagyon lazák, szeretem Kínát. Másodszor már 1 évre mentem. De azt nem akarom, hogy itt mi mondunk valami csacskaságot, te meg ott bajba kerülsz. Szóval ezért írtam azt a sok linket, mert azok kint élő magyarok, tehát mindent tudnak, segítenek. Most is kint van egy srác aki itt a gyiken érdeklődött vízum ügyben, megoldottuk neki. Alig várom, hogy haza jöjjön, meséljen. Én is megyek vissza hamarosan...

2016. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!