Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Utazási irodával vagy magánsze...

Törpilla1987 kérdése:

Utazási irodával vagy magánszervezéssel Ázsiába (Thaiföldre)? Melyik a legjobb iroda?

Figyelt kérdés
Tanácsokat, tapasztalatokat szeretnék kérni. Idén szeretnék Thaiföldre utazni. A megkopott nyelvtudásom miatt és mivel még csak csoportosan utaztam külföldre, félnék egyedül megszervezni. Tartok attól, hogy elutalom a pénzt, aztán nem lesz szállás vagy jegy, vagy nem tudok eligazodni, stb. Viszont olcsóbb lenne, ha magunknak szervezném. Számít a pénz, de a cél érdekében sok mindenről le tudnék mondani, hogy ha úgy van, irodának is tudjak fizetni. A Fehérvár Travel-lel utaztam már párszor, őket tartom a legmegbízhatóbbnak. Tudnátok még megbízható irodát mondani?
2017. febr. 6. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kinek szeretnél utalni pénzt?

A légitarsaságok megbízhatóak ha veszel jegyet, egyből megkapod a jegyet e-mailben.

Szállásnál simán lehet olyat találni ahol a helyszínen kell fizetni, ritkán kell szállásért előre utalni.

Ami miatt én nem mennék utazási irodával, mert a charter járataik (ha az van) nagyon gagyik. Olcsóbban jönn ki ha te foglalsz szállást és repjegyet és jóval jobb minőséget kapsz.

2017. febr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyénileg intézve fele árban lennél,több mindent láthatnál az országból és nem 1 helyen vagy. Az utazási irodák ugyanazt csinálják amit te is megtehetnél csak duplán fizetsz nekik. Repülőjegyet venni nem nagy dolog, nekem alap angollal megy akkor bárkinek megy. Szállásnál meg a booking.com nagyon jó lehetőség, hogy keress. Mi is ott találtunk jó szállásokat. Mi most megyünk harmadik alkalommal ki Thaiföldre, mindig egyénileg.
2017. febr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Utalásnál a szállásra is gondoltam, hogy esetleg nekik is el kell. Mennyire lehet előre felkészülni, hogy mondjuk tudjam, merre kell menni, milyen taxit, buszt, bármit kell keresni, ha mondjuk megérkezik a gép? Körutazást néztem ki. De nyilván olcsóbb lenne az is egyénileg, mint irodával.
2017. febr. 7. 06:33
 4/12 anonim ***** válasza:

"Mennyire lehet előre felkészülni, hogy mondjuk tudjam, merre kell menni, milyen taxit, buszt, bármit kell keresni, ha mondjuk megérkezik a gép? "


Az internet csodakra kepes.....pont mint a talpraesettség!

2017. febr. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Azsiaban nem lehet elore felkeszulni, nem Europa hogy mindig mindenhol menetrend van. Szallast sem kell elore foglalni ott bemesz megnezed ha tetszik kiveszed.
2017. febr. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi a szállásfoglalásnál figyeljük, hogy csak azokat a szállásokat nézzük, ahol nem kell sem előleget sem előre fizetni. Rengeteg ilyen szállás van. Mi így mentünk Thaiföldre, hogy a szállást mindig ott fizettük helyben. A tapasztalatom az, hogy ha nem is foglalsz le szállást előre (így kényelmesebb egyébként) akkor sincs gond. Ahogy kimész, szinte azonnal tudsz helyben is szállást foglalni. Csak olvasgatni, figyelni kell, hogy ki milyen szállásra kattint rá. Mi akármelyik szállást foglaltuk le eddig, mint írtam előre semmit nem fizettünk, és mindig azt kaptuk amit hirdettek. Elégedettek voltunk vele.

2-es vagyok)

2017. febr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

A thai közlekedésről annyit, hogy tényleg csodákra képes az internet, szinte mindent el lehet előre intézni.

Mi neten keresztül vettük meg a helyi repülőjegyeket, vagy a hálószobakocsis vonatot. A vonatok egyébként pontosan indulnak, és akkor amikor a menetrend kiírja. De helyben is vásárolhatsz jegyeket. Taxi meg mindenhol van, szinte a szádba másznak. Thaiföldön a lila színű taxi az állami taxi, azokkal érdemes utazni, mert ők viszonylag elfogadható árakkal dolgoznak. Mondok példát. Az állami taxi a reptérről a szállodába (ami több mint 1 órás autóút) 800 baht-ért mész oda. Magántaxi képes 1500-2000 baht-ot is elkérni. ALkudni kell. Ha sokkalod az árát akkor jön másik taxi..

Ugyanez a helyzet a tuk tukkal. Velünk történt Chang Mai-ban. Tuk tuk 600 baht-ért vitt ki minket a vonatállomásról a szállodába 2 embert. Visszafelé ugyanaz a távvolság, szintén két ember már 1300 bahtot akart kérni. De jött olyan aki szintén 600 bahtért vitt ki minket.

Szóval ha tájékozott akarsz lenni, hogy mit, hogy érdemes akkor nem a gyakorin de a neten rengetegen leírják mire kell figyelni, minek mennyi a reális ára. Mi is így informálódtunk első alkalommal.

2017. febr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kettes! Igen, ez lenne a legjobb, hogy ne kelljen előre utalni. És milyen bakkártya jó? Nekem "csak" dombornyomott van, semmi extra kredit kártya, vagy ilyesmi, amiről sok helyen olvastam, hogy kellhet.
2017. febr. 7. 09:37
 9/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


Nekünk sincs extra kártyánk. Ugyanolyan van mint neked. visa és mastercard van

2017. febr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hányan terveztek kimenni, de itt mindig vannak, akik útitársat keresnek v. útitársnak jelentkeznek - akár Thaiföldre is:

[link]

Egyébként meg a net, az utazási blogok nagyon jók.

Illetve ez egy nagy és aktív utazó közösség. Ha bejelölöd, tag leszel, és jön a sok jó élménybeszámoló, info, jó tanács:

[link]

És külön rá tudsz keresni egy téged érdeklő címszóra, mint én Thaiföldre:

[link] search/?query=thaif%C3%B6ld

2017. febr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!