Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Útlevél fénymásolása?

Útlevél fénymásolása?

Figyelt kérdés

Nemsokára elkészül az útlevelem, mivel Európán kivül még sosem utaztam így hallottam olyat hogy sokan úgy csinálják hogy az útlevelet lefénymásolják hogy nehogy elhagyják.

A kérdés az lenne hogy ez mennyire biztonságos? Ezalatt azt értem ha már a reptéren kérik el az útlevelem fénymásolatát és ne adj isten valamilyen oknál fogva nem fogadják el... elég messze lakok Budapesttől szóval nem éppen van kedvem ingázni a 2 város között hogy az útlevelemért vissza menjek.

Köszönöm előre a válaszokat.


2018. aug. 10. 12:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
60%

Ha reptereken szerinted valid uti okmanynak minosul egy fenymasolt papirdarab, akkor soha ne hagyd el a faludat, es ne hangoztasd, hogy te barhova is jartal egyaltalan iskolaba. Mert ez igy meg kinosabb.

Amit valoban javasolni szoktak, az egy fenymasolat keszitese az utlevelrol es az esetleges vizumrol, amit magadnal hordhatsz, amikor nyaralas alatt pl. elmesz varost nezni, de mindekozben az eredeti dokumentum, ott pihen a szallason a szefben mondjuk, hiszen nem vagy fogyatekos es tudod, hogy hivatalos helyeken nem igazolhatod magad egy seggkitorlos fenymasolattal.

2018. aug. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, NEM indulnak el fénymásolt útlevéllel, mert azzal a seggüket kitrölhetik :D


Az értelmesebbje legalábbis. Te elutazhatsz vele, max a reptéren kiröhögnek.

2018. aug. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az útleveledet semmiképpen se hagyd otthon. A reptéren, országhatár átlépésnél, egyéb hivatalos helyen azt fogják kérni.

A fénymásolás úgy működik, hogy amikor már megérkeztél az országba, és mondjuk városnézni indulsz, akkor elképzelhető, hogy biztonságosabb a szállodádban egy széfben, vagy mélyen a ruháid közé csomagolva hagyni az útleveledet, nehogy elveszítsd ott, vagy ellopják tőled. (Sok országban nagy "kincs" a rablóknak egy igazi útiokmány, mert azt tudják jól felhasználni a rossz arcok, így előszeretettel lopják el állítólag, igaz én szerencsére még nem tapasztaltam hasonlót.)

Viszont ahogy elvileg itthon is, úgy külföldön is érvényes, hogy az utcán bármikor igazoltathatnak, így mindig magadnál kell hordanod egy személyazonosításra alkalmas okmányt, ami esetedben az útlevél lenne. Ha egy ilyen ellenőrzést végeznének rajtad, akkor jön majd jól a fénymásolat, mert még ha nagyon kötekedősek, akkor is legfeljebb visszakísérnek a szállásodra, hogy mutasd be az eredetit. Kérhetik még ezen kívül például pénzváltásnál, ott is elég lehet a fénymásolat, vagy akár bizonyos szállásokon is (bár azt már nem látom, hogy ott miért ne tudnád elővenni az igazit).

Viszont azért gondold át, hogy hova mennél napközben, mert nekünk volt olyan, hogy egy kolostorhoz való bemenetelhez katonák előtt kellett igazolnunk magunkat (nem a legvitamentesebb területen történt).

2018. szept. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!