Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Bakuról tippek, tapasztalatok?

Bakuról tippek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Pár napra, max 1 hétre utaznék ki, de semmit se tudok az országról.

Első legnagyobb problémám, hogy csak angolul beszélek, az mennyire használható?

Illetve útlevél elég, vagy kell vízum? (EU-n kívül sose jártam még)

Milyen maga a város? Ami képeket néztem, nagyon modernnek néz ki. Közbiztonság milyen?


2019. jan. 2. 00:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak Bakuban nem fogsz tudni eltölteni izgalmasan egy hetet - a belvárosi latvanyossagokra egy napot, a környékbeli egyéb latvanyossagokra 1-2 napot szánnék. Hangulatos az óváros, vannak tök jó modern épületek (Aliyev Múzeum, Szőnyegmúzeum), tengerparti korzó este nagy élettel. De a város nagyobb része inkább a szovjet városépítészet modernista korszakának jegyeit viseli magán, plusz olajkutak minden hátsó kertben! A sárvulkánok is tök jól, Yanar Dag viszont kihagyható.


Az angolt viszonylag kevesen értik, a fiatalabbak már az oroszt sem igazán beszélik. De megoldható a kommunikáció.


Vízum... nem tudom most mi a helyzet, nekem még kellett, nem is volt egyszerű hozzájutni, de szerintem ez sokat változott. Nézd meg a Konzuli Szolgálat pldalán.


A közbiztonság jó.


Én még a konyhát imádtam, egyszerre europai, keleti és orosz.

2019. jan. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

4 napot voltam Bakuban idén tavasszal, Wizz Air közvetlen járattal.

Online igényelhető a vízum, ezen a linken el tudod intézni: [link]


Szállás: 17ezer/éj volt két főre reggelivel, hatalmas, tiszta és szép szobát kaptunk, nagyon elégedettek voltunk. Ha érdekel privátban elküldöm a szálloda nevét.


Közlekedés: überrel közlekedtünk városon belül mindehova, olcsó, pontos és korrekt.


Látnivalók: nekünk a 4 nap alatt kényelmesen sikerült Bakut végigjárni, 2 múzeumban voltunk (szőnyeg és Heydar Aliyev). Nem unatkoztunk, de nem is rohauntunk, szerintem ennyi idő pont jó volt.


Angol: hát... :) valóban nem tudnak mindehol, de megoldottuk, nagyon segítőkészek és barátságosak a turistákkal a helyiek, ha más nem marad, akkor activityzünk, de mindenhol elboldogultunk. Oroszul nem beszélünk.


Étkezés: szuper a konyhájuk, mi ettünk minden félét és nem lett semmi bajunk, a hányás/hasmenés elkerült minket. Úgy vettem észre, hogy adnak a tisztaságra és bátran lehet kisebb kifőzdékben is étkezni.


Közbiztonság: sok a rendőr és a katona, sehol nem féltünk


Nekem nagyon tetszett a város, érdekes volt, ahogy a kultúrák keverednek, ahogy a modern dolgok megférnek a régiek mellett. Jó élmény volt, vágj bele, ha érdekel Baku!

2019. jan. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Biztonság: 5 napot voltam májusban kinn, teljesen biztonságos, nőknek is, este is. A katonák, rendőrök mindenütt ott vannak, bár ez inkább a helyieknek szól:)A szállások is biztonságosak.


Látnivalók: Bakura elég 2-3 nap. A Tűztornyokat mindenhonnan látod. Szép a tengerpart. Gyönyörű az óváros, ott nézd meg a Szűztornyot (Qiz Gala), a Sirvánsah palotáját. Érdemes elmenni Gobusztánba a sziklarajzokhoz és az iszapvulkánokhoz. A Yanar Dag tényleg kihagyható, nem nagy szám:) Ami még izgalmas, az a Kis nevű település temploma a kaukázusi részen. Ez messzebb van viszont Bakutól.


Étkezés: bárányhúskedvelők előnyben, de csirkéből is sok kaja készül. Finom minden, és nincs gond a higiéniával még az utcai döneresnél se nagyon. A csapvíz iható! Finom a kenyerük, és a teájuk is, ami ajándéknak is jó.


Nyelv: komolyabb éttermekben angol/orosz nyelvű is az étlap, de kedvesek, és elboldogulsz akárnulla nyelvtudással is. Nagyobb (idegenforgalmi)helyeken tudnak angolul, az idősebbek közül sokan értenek oroszul.


Vízum: kell! Időben kezdd el intézni. Nem túl gyors a követség... Ha jól emlékszem, 25 ezer Ft körül van.


Taxi: előre tisztázd le a díjat:)


Jó utat!

2019. jan. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!