Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Magyarországról ki lehet...

Magyarországról ki lehet jutni Japánba vonattal?

Figyelt kérdés
Ha elvégeztem a főiskolát/egyetemet, akkor szeretnék kimenni Japánba, megnézni az ottani életet. Repülőre nem merek ülni, ezért lennék kíváncsi, hogy vonattal ki lehet-e jutni. Előre is köszi a válaszokat.
2010. júl. 3. 00:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem szeretek bunkó lenni... de ilyen tanulási képességekkel vagy hozzáállással hogy akarsz egyáltalán egyetemre elkerülni...? Az óceánokat elég kevés helyen szeli át vasútvonal, Japánt mindenfelől szép nagy víz határolja. Javaslom földrajz anime helyett.

A repülő pedig statisztikai adatok szerint a legbiztonságosabb közlekedési eszköz. Én se ültem még repcsin, parázok is tőle, de ha lesz lehetőségem, felülök, és leküzdöm a félelmet. Csak azért nem szimpi, mert még nem próbáltad, nyugi.

2011. márc. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 wapo ***** válasza:

Hajóra nem gondoltál??

A legrégebbi közlekedési eszköz a gyaloglás után.:) (Ha beleszámoljuk a farönkbe kapaszkodó vízbe esett ősembert)

De el lehet jutni Nahodkáig vonattal onnan komppal Japánba. Lásd Badár Sándor Jappan című könyvét.

2011. szept. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszi minden választ. ( :

Amúgy miután kiírtam a kérdésemet, rájöttem, hogy ez eléggé lehetetlennek tűnik.

Mellesleg 4-5-ös tanuló vagyok, és nem egy sík hülye anime fan. :'D Bírom az animéket meg a mangákat, de na. Azért a sulit előnyben részesítem ezekkel szemben. :3

És igen, tudom, hogy Japán egy külön álló sziget, csak nem nagyon gondolkoztam, mikor kiírtam a kérdést.

Már én is rájöttem, hogy képtelenség kijutni odáig vonattal. :'D Szóval marad a repülő, és mire odajutok, talán már lesz bátorságom ahhoz, hogy felszálljak egy repülőre. ( :

Azért köszönöm még egyszer a válaszokat.^^

2011. okt. 11. 18:10
 14/15 anonim válasza:
100%

Üdvözletem!

Először ott kezdeném, hogy beszámoljak arról mi is fogalmazódót meg bennem miközben olvastam a kommenteket.

Nem tartalmilag inkább összességében, nem szeretnék senkit megbántani (pedig lenne hozzá kedvem).

Amennyiben nem ismerjük a körülményeket, ne vádaskodjunk... ám, nem is ez a megfelelő szó rá, de nem ezzel szeretném kitölteni ezt a hsz.-t.

Vonattal ellehet jutni Japánba, csupán annyi az egész, hogy vízi útvonalt is tervbe kell venni, magyarul, hajó is szűkséges hozzá, nem csak a vonat, de ha ebbe belegondolunk, akkor nem is tűnik olyan hülyeségnek a kérdés amire választ vártak.

És ha már itt tartunk, akkor ama komment melyben a kérdező földrajzi ismereteit kérdőjelezik meg... enyhén baromságnak tűnik, vagy mondhatnám úgy is. A válaszoló nem gondolt bele elégé, hanem az animék iránti ellenszenve elvette az elméjének erejét?!

Sok anime, mint sok film tartalmaz olyan információkat amik később hasznunkra válhatnak, ezzel nem azt mondom, hogy a tanulást hanyagolni kéne, és elég ha egész nap tv-t nézünk.

Még kiszeretném tárgyalni, hogy a félelem, igen erős ahhoz, hogy lemondjunk dolgokról. Példának okáért, ha egy kisgyerek fél a cápáktól akkor az fix, hogy nem fogod tudni rávenni, hogy bemenjen a vízbe (tengerbe).

Így ha valaki fél a magastól(-ban) vagy a repülőktől, akkor erős elhatározás kell ahhoz, hogy valaki képes legyen felülni az imént említett közlekedési járműre. Ezért a félelem legyőzése becsülendő dolog (már ha az a félelem nem 'olyan'>nem kívánom részletezni).

Bár... szerintem a kérdező nem fél annyira, hogy ne lenne képes repülőre szállni ha nagyon akarja.

És végezetül. A repülő a legbiztonságosabb a felsorolt járművek között... már, a statisztika alapján?

Ezt mondjátok azoknak akik repülőgép szerencsétlenséget szenvedtek el, bármi megtörténhet, bárkivel, még ha a statisztika azt is mondja... teszem azt 1.000.000 az 1-hez az esélye, hogy egy pokolgép végez veled, és ha te vagy az az 1?

De ilyen az élet, veszélyes, talán épp amiatt érdekes.


Sok sikert kívánok a célod teljesítéséhez ^^ Remélem sikerülni fog. Mivel személyem célja is hasonló, szorítok neked, hajrá!

2011. dec. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Dobóczi Zoltán válasza:

Hello!


Ismertem egy japán cserediákot, aki vonattal jött, és ment haza, illetve komppal a kontinens és hazája között, és mindezt azért tette, mert nem túl gazdag családból származott, nem telt neki repülőjegyre, igaz, ez már 10 éve volt, de javaslom, mielőtt valaki bunkó módon beleköt a kérdezőbe, legalább nézzen utána googleben a konkrét áraknak és lehetőségeknek, mielőtt valaki más értelmi szintjét es földrajzi tudását firtatja. Egyébként csak Magyarországon ilyen drága a vasúti közlekedés, más országok kormányai nem vetnek ki adókat még a büdös, lassú, elavult vonatokon szívott levegőre is...

2015. aug. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!