Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Hol tudok olyan embert találni...

Hol tudok olyan embert találni aki élt már japánban?

Figyelt kérdés
Szóval,férjemmel szeretnénk japánban dolgozni,de a menete az egésznek.. meg hogy viszonyulnak "bevándorlókra" az ottani emberekről nem sokat tudok, ezért szeretnék olyan emberrel beszélni aki a saját bőrén tapasztalta meg,és segítene nekünk néhány... kérdésre válaszolni.
2019. márc. 20. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Facebookon találsz pont ilyen csoportokat.


Egyébként arra kell számítani, hogy távolságtartóak a külföldiekkel, azokkal is, akik már egy ideje ott élnek. Alapvetően elég zárt társadalom. Nem fenékig tejfel az élet. A munkahelyek nem túl családbarátak. Tudom, hogy rossz ezt hallani meg általánosítás, de a munkáltatók körében előfordul a szexizmus. Muszáj tudni japánul, kezdjetek el minél hamarabb tanulni (már kiköltözés előtt is), mert nem könnyű a nyelv, de ha jól megy, az nagyon megkönnyíti az életeteket. Eleinte sok lesz az ún. culture shock, azaz a kultúráink különbségéből fakadó meglepetés. Youtubeon sok vlog van angolul is, magyarul is.

2019. márc. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 hollófernyiges ***** válasza:

Nemrég találtam ezt a blogot, őt esetleg megpróbálhatjátok elérni facebookon.


[link]

2019. márc. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Itt az oldalon is van néhány ember, aki Japánban él (köztük én is).


Első körben azt kéne tisztázni, hogy milyen szakmátok van, mihez értetek - ettől függ, hogy egyáltalán van-e esélyetek munkavállalói vízumra.

2019. márc. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak egy apró, de fontos további: az angoltudás nem elég, a legtöbb hivatalnok nem beszél Japánban idegen nyelveket. Inkább csak a hiányszakmákra keresnek embert, pl orvos, angoltanár. Az angoltudás szinte csak akkor elég, ha angoltanárnak mész, de minimum alapfok japántudás (írásbeli és szóbeli) a legkevesebb, hogy kötelező. A hiányszakmákhoz felsőfokú japántudást szoktak elvárni (vagy N"-t, de határidőre felvinni N1-re), és máskülönben is általában kell legalább N2-es tudás.


A "Maji-de" féle blog tulajdonosa nemrég költözött haza Bp-re, angoltanár a magyar srác, youtube-on is láttam riportot vele, mégpedig egy animefan lány csatiján (az Animológia youtubecsatin). Keress rá, ha gondolod.


Kisgyerekkel, japán feleséggel meg Dobri Andor youtube csatiját ajánlom (most nem keresek rá, de asszem pár éve már nem videózik).


Valamint máig fut és nagyon hasznosnak vélem számos Japán témában, szintén japán feleséggel, több éves Japánban tartózkodással:

zsírosdeszka youtube csatiját.

2019. márc. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Zsirosdeszkát én nem ajánlom, az a pasas retardált.
2019. ápr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Zsírosdeszka japán témájú videói nem rosszak de sokkal jobbat ki lehetne hozni belőle.

Igaz hogy viszonylag érdekes stílusa van de ha ettől eltekintesz és csak a japánnal kapcsolatos videóit nézed meg akkor szerintem nem rossz.

2019. ápr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Zsírosdeszka egy kifejezetten értelmes ember (és van humora is, amikor belefér - semmi gond, ha az okos ember hülyéskedik is olykor!). Akinek ez nem jön át, szerintem érdemes saját magán elgondolkodnia.

Itt egy félórás videója, percek alatt bár eltér a videó címe témájától, és filózásba tár át, érdemes teljes hosszában a fél órát végighallgatni (az emberek többségére ráfér némi hasznos elgondolkodtatás). Aki szerint nem százas a pasas, érveket kérek:


https://www.youtube.com/watch?v=RcXdNYy8yAo


Aztán íme, amikor elég durván ökörködik, kvázi ál-művész is tud lenni, ha akar, erősebb idegzetűeknek - humorra vágyóknak még a kommentszekció is gyönyör. ;) :


https://www.youtube.com/watch?v=sLe9_eq-NKQ&list=PLK5VBPHRcA..


És íme, midőn előbújik belőle a valódi művész:


https://www.youtube.com/watch?v=CUiQNmFJ47U&list=PLK5VBPHRcA..


Mindezeken felül a Japánnal kapcsolatos videói is valóban informatívak, és élményszerűek is egyben. Senki se tökéletes. De, azt gondolom, erre kéne izmoznia sokaknak, hogy minimum erre a tudatszintre eljusson, ahol a csávó tart, mert itt kezdődik valahol a gondolkodásmód...

2019. ápr. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kicsit off téma.

De az is érdekes hogy sokan Japán témájú videókat keresik Zsírostól holott ő eredetileg nem ebben a témában kezdett el videózni mint 1-2 kint élő videós.

Persze azóta lettek kifejezetten japán témájú videói mert kérték tőle.

Ez pedig személyes véleményem...de én úgy gondolom aki ilyen témájú videókat akar nézni szüntelenül akkor az külföldi csatornákat keressen...

2019. ápr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző, miért volna hátrány egy Japán témáról is szóló youtube csatorna, a külföldi csatikhoz képest? És aki csak magyarul tud? Ilyen esetre a magyar nyelvű, (részben) Japán témájú csatik sokat jelentenek, mint pl Zsírosdeszkáé.


Meg van sok más is magyarul, létezik egy japán nyelv magyaroknak japántanulós, találkoztam már Magyaro-on élő japán nőtől is csatornát, ő is nyilván autentikus figura, mert kb 30 éves koráig Japánban élt, oda született (és már beszél magyarul is).

2019. ápr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!