Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » El szeretnék menni Kambodzsába...

El szeretnék menni Kambodzsába, de nem tudom mennyire veszélyes, mennyire izgalmas egyáltalán. Volt már valaki közületek? Ha igen, akkor mik voltak a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Erre a túrára gondoltam konkrétan: [link]


Ha esetleg valaki csak ránéz és megosztja velem ezzel kapcsolatosan a véleményét, azt nagyon megköszönöm és hálám üldözni fogja :) Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.



2019. jún. 25. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
En Siem Reap-ben voltam ( Angkor), biztonsagosabb mint magyarorszag, ne irodaval menj hanem egyeni szervezesben, repjegy Bangkokba, onnan sok lehetoseg Kambodzsaba
2019. jún. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!


Azért gondoltam, hogy irodával megyek, mert gondolom ők már elég tapasztaltak abban, hogy 12 nap alatt hogy a leghasznosabb bejárni mindent. Arra is kiváncsi lennék, hogy szerintetek lefedi a Programterv, amiket érdemes megnézni? Vagy te/ti merre voltatok még ezeken felül, ami jó volt?

2019. jún. 25. 10:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénzért vicc amit itt kínálnak. Meg a fix időpontok miatt a repjegyet is valószínű hogy drágán kapsz csak. Én inkább egyéni szervezésben mennék, van repjegy már 150 alatt, szállársra ott a booking airbnb agoda, helyi közlekedésről meg tájékozódhatsz tripadvisoron.
2019. jún. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is egyénileg szerveztük a kambodzsai utakat. Ott megnyugtattak hogy a 80-as évek óta nem vágják el senki nyakát.

Nagyon szép ország. De bolond vagy ha irádával mégy. Repcsijegyet tudsz venni gondolom szállást meg találsz. Ha nincs jobb ötleted max le másolod az iroda útját és végig csinálod azt saját szervezésbe!

2019. jún. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Amit küldtem linket, az igazából nem is iroda, ahogy nézem, hanem egy olyan site, ami egy nagy adatbázis és kereső.


Viszont ettől függetlenül valamelyik irodával megyünk majd azok közül, amik itt vannak, mert inkább áldozok picivel többet, de gyerekkel, férjjel nekem többlet nyugalmat és biztonságot ad, ha van velünk valaki szakképzett és helyismerettel rendelkező.


Köszi a tanácsaitokat, nagyon hasznosak!


Ha jól vettem le, akkor nem kell a közbiztonság miatt aggódnom a családdal :)

2019. jún. 25. 15:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer jártam eddig Kambodzsában, mindkétszer nagyon jól éreztem magam. Siem Reap mellett ott van a kihagyhatatlan Angkor, meg a Tonlé Sap környéke is. Ha Phnom Penhbe mész, akkor a belvárosban van sok látnivaló, meg a vörös khmer időszak emlékei (Tuol Sleng múzeum, Ek Choeung gyilkos mező). Azok mondjuk elég megrázó élmények. A tengerpart is jó, Sihanoukville most kezd kiépülni, Kampotnak van egy lelassult kellemes hangulata, de a környékbeli szigetek (pl. Koh Rong) is kiválóak. Félni abszolút nem kell, Délkelet-Ázsia nyugodt vidék. Arra készülj, hogy rengeteget fogsz izzadni :)
2019. szept. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De ha tényleg utazási irodával mész, akkor miért minket zargatsz az egyébként szánalmas kérdéseiddel? Nekik hivatalból kell válaszolniuk, mi meg ingyen tesszük...
2019. szept. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha esetleg még érdekel én is egyénileg voltam Siem Reapben. Bangkokból van repülőjárat. Tiszta időutazás az egész város, hihetelen hangulata van, bár én jó pár éve voltam már de nem hiszem, hogy azóta annyira sokat változott volna. Maga Angkor elkpesztő, érdemes egy nagy tuk-tukos körre befizetni, ezzel a legtöbb helyszint be lehet járni több nap alatt és nem csak a romokat láthatod de a helyi falvakból is kapsz ízelítőt. Esténként meg lehet jókat vacsorázni a városban. Az egyik túranap a hajnali napfelkeltés főtemplom fotózással kezdődött, de mivel az épületek mögött kelt fel a nap ezért ellenfénybe kerül, én inkább javaslom a naplementét, mikor vöröses fényben süti meg a templomot a nap.
2021. máj. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!