Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Biztosítás megkötése külföldről?

Biztosítás megkötése külföldről?

Figyelt kérdés

Már Spanyolországban vagyok, és ki van váltva az európai TB, de kiderült, hogy szükségem lenne magánbiztosításra is...


Meg lehet-e kötni a biztosítást, ha már külföldön vagyok, és ha igen, hol érdemes?



2022. márc. 23. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, én axa szoktam, beirod google és lesz egy olyan talalat hogy 50% kedveeny arra, katt, mindig ott kötöm, a soma, weboldalon teljes áras, ezen az oldalon ami szintén az övék meg 50% olcsóbb
2022. márc. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabályos. A többi a te dolgod.
2022. márc. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerencsére a biztosítókban nem hülyék ülnek.

Kidobott pénz lesz, de tényleg a te dolgod.

2022. márc. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Miért lenne kidobott pénz? Megkoti ma pl holnapi naptól, kutya nem tudja hogy már ott van.
2022. márc. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
káreseménykor fogják vizsgálni. Ha azt találják, hogy már a koteskor kint voltál, nem fizet a biztosító.
2022. márc. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
Ezért kell masnaptol kötni ennyi🤷‍♀️
2022. márc. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És ha másnaptól kötöm, nem kérik azt , hogy mondjuk mikor repültem ki, ha fizetniük kell?
2022. márc. 24. 13:05
 8/10 anonim ***** válasza:
De, kérni fogják, ha volt káreseményed és látszani fog a repjegyeden az érkezésed, a kőtvényenbmeg h mikor kötötted a biztosítást és egy fityinget sem kapsz majd
2022. márc. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Köthetsz, csak kártérítést tuti nem fogsz kapni. Ahogy fentebb írták kár trükközni, ki fog derülni, hogy hamarabb utaztál, mint ami a kötvényen van, így érvénytelen az egész. De kötéskor büntetőjogi felelősséged tudatában nyilatkozol is, hogy a megkötés időpontjában a biztosítottak belföldön vannak. Ez jó tanulópénz lesz neked :)


Esetleg ha bepróbálod, még biztosítási csalásért is felelhetsz ;)

2022. ápr. 7. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Biztosítótól függ:

A külföldi tartózkodás alatt is meg tudom kötni az utasbiztosítást?



Van olyan biztosító, akinél igen, van akinél csak az utazás előtt, Magyarországon történt kötés esetén érvényes a biztosítás, ezt meg kell nézni a szerződési feltételekben. Azonban minden esetben igaz, hogy a káresemény megtörténte utáni kötés esetén a biztosító nem szolgáltat.


innen: [link]

2022. jún. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!