Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » A légitársaság oldalán, vagy...

A légitársaság oldalán, vagy máshol érdemes útlemondásra biztosítást kötni?

Figyelt kérdés

A Ryanair-rel fogunk repülni, 3 szakaszban. (A-B, B-C, C-A)

Nyilván bármi közbejöhet, ami miatt mghiúsul az utazás. Az ő oldalukon érdemes biztosítást kötni, vagy egy "mezei" biztosító is vállal ebben az esetben visszatérítést? Nem tudom, hogy működik, és hol érdemes megkötni, vagy mire érdemes figyelni.

Valaki szerint ezt a jegyvásárlás napján kell megtenni. Ez igaz?

Köszi a segítséget előre is!



2022. aug. 31. 16:35
1 2
 1/13 BeefEater ***** válasza:
63%
Légitársaságra (és autóbérlésnél is igaz pl), hogy náluk a legdrágább. Rengeteg utasbiztosítás ad kártérítést is lemondás esetére. Külön biztosítónál nem csak a jegyvásárlás napján kötheted meg a biztosítást.
2022. aug. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. aug. 31. 17:01
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Hát ez az attól függ kategória. Ha egyébként nem kötsz utasbiztosítást (európában felesleges mivel biztosítva vagy (ha pl van munkaviszonyod)) akkor valószínűleg a légitársaságnál a legolcsóbb. Vagy ha nem is a legolcsóbb akkor is annyira minimális lehet a különbség ami nem éri meg a macerát.
2022. aug. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mindenképpen szeretnék, mindig szoktam. Erről nem tudtam, hogy eleve biztosítva lennék, de Nagy-Britanniába megyünk amúgy.
2022. aug. 31. 17:11
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudtál arról, hogy az EU-ban biztosítva vagy? Hát akkor jó sok pénzt dobhattál a kukába eddig. Angliát nem tudom, utána kellene olvasni. Ösztönből azt mondanám, hogy valószínűleg ott is érvényes a társadalombiztosításod, de ahogy mondtam utána kellene olvasni.


Te, mivel még azt sem tudtad, hogy az eu-ban biztosított vagy nyilván nem fogod megtenni. Ebben az esetben az #1-es válasz a helyes.


Útlevelet ne felejts vinni.

2022. aug. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Azért azt tegyük hozzá, hogy ki kell váltani az EU kártyát, ami valóban ingyenes.
2022. aug. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%
Az eu-s "tb-kartya" nem nyújtja azt, amit egy utasbiztosítás.
2022. aug. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 BeefEater ***** válasza:
51%

5: Az EHIC (EU-s TB kártya) nem ad biztosítást utazás megszakítás vagy lemondás esetére.

Az EHIC baleset/betegség esetén ingyenes egészségügyi ellátásra jogosít, de a hazautazást, extra szállodai éjszakákat, stb nem biztosít míg egy jobb utasbiztosítás egészségügyi fedezete igen.

2022. aug. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kicsit karcos a stílusod, 5-ös. Boldogabb életet neked!


Kedves Beef Eater (vagy más, akiknek köszönet): az EHIC-et azért érdemes kiváltani? És mellé pedig utasbiztosítást?

2022. aug. 31. 21:11
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Nyilván sehol nem érdemes útlemondási biztosítást kötni, de ha nem sikerül téged lebeszéálnünk erről a kényszerképzetedről, akkor a légitársaságnál tedd. Ezzel is a mi olcsó útjainkat támogatod.

Köszönöm.

2022. aug. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!