Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repüléskor a (vényköteles)...

Repüléskor a (vényköteles) gyógyszereket szabadon fel lehet vinni?

Figyelt kérdés

Vagy kell valami külön igazolás róla, hogy szedem.


És kell-e őket átlátszó zacskóba tenni mint a 100 ml-s folyadékokat?



2022. júl. 30. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Kell igazolás bizonyos gyogyszerekhez.

Egyszer a bátyám Svédországba ment 2 hónapra. Orvosi rendelvényre szedett xanaxot, de itthon felejtette. Utánaküldtem a postán vett bérelt borítékban a kint élő fia címére, ahol ő vendégségben volt. A fiát behívták a rendőrségre, és elszámoltatták, hogy ki küldte neki a DROGOT! Természetesen minden adatot megadott, utánanyomoztak, és tisztázódott.

Szóval kérdezz rá a nagykövetségen, ahova mész, hogy ahhoz, amit szedsz, kell-e engedély, milyen és kitől.

2022. júl. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
főleg a pszicho-gyógyszerekhez nem árt igazolás...
2022. júl. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20 éve utazok évente 5-10 alkalommal (versenyekre megyek) és soha senkit nem érdekelt a nálam lévő gyógyszerek. Ha nem több hónapos adagot viszel senkit nem érdekel. Ha EU-n kívülre mentem akkor régen vittem magammal a receptet, de azt sem angol nyelven.. Most már nem szoktam. Voltam biztonsági ellenőrzésen, próbaszerűen párszor már kiszúrtak, soha nem volt gond a gyógyszerekkel. Mondjuk ahol én lakom ott raknak a vényköteles gyógyszerekre egy kis matricát, amin rajta van a nevem. Az elég a vámosoknak. Igazából lehet, hogy jó lenne valamilyen igazolás, ha megnyugtat, akkor kérjél, de szerintem főleg EU-n belül ha csak az útra viszel magadnak, akkor nem hiszem, hogy gond lesz belőle.
2022. júl. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát mi sem viszünk soha semmit róla, pedig vittem én már Tramadolt (ópiát fájdalomcsillapító), antibiotikumot, meg Frontint is. Kutya meg nem kérdezte, mik azok még EU-n kívül sem.
2022. júl. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!