Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ad olyan igazolást egy légitár...

Ad olyan igazolást egy légitársaság (fapados), hogy egy adott járaton nem voltam rajta?

Figyelt kérdés
Egy fontos ügyhöz kellene egy ilyen igazolás, de nem tudom, hová forduljak.... Segìtsetek léccí!

2022. aug. 3. 19:55
 1/5 qkker1 ***** válasza:
Neked nem, de a Rendőrségnek és egyéb hatóságoknak, igen.
2022. aug. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1/1, még akkor sem, ha saját magamról kérek adatszolgáltatást? Ez az én adatom, nincs hozzá jogom szerinted? Vagy biztos vagy benne?
2022. aug. 3. 20:06
 3/5 BeefEater ***** válasza:
42%

Valószínű ha küldesz nekik egy GDPR subject access request -et, akkor a visszakapott információból ez kihámozható lesz.

De attól függ, hogy ez mire kell, bizonyító ereje nem sok van.

2022. aug. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3/3 Ez valamilyen formanyomtatvány? Vagy sima email?
2022. aug. 4. 14:37
 5/5 BeefEater ***** válasza:

Ha rákeresel, hogy "GDPR SAR", akkor fogsz találni mintákat, de sok cégnek saját formanyomtatványa van. Olvasd el a légitársaságod adatvédelmi szabályzatát, ott megtalálod, hogy hova és hogyan kell küldeni és azt is, ha van valami formai követelmény.

Arra viszont ne számíts, hogy ez gyors lesz, általában 30 nap a válaszadási határidő.

2022. aug. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!