Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Befizettem az Aerovivanál...

Befizettem az Aerovivanál 1.300. 000 forintot. Ma csődbement. A QBE biztosító nem veszi fel a telefont. Mennyi esélyem van, hogy valamennyit viszontlássak a befizetett pénzemből?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 14:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
minden biztosítónak van viszontbiztosítója ami csőd esetén kifizeti amit kell, azt kéne megtudni, hogy az aerovivának melyik a viszointbiztosítója
2010. dec. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez a QBE a viszontbiztosítója, ahol nem veszik fel a telefont. De a weblapjukon már ki van írva, hogy 940 mft az Aeroviva kauciója, de ebből elsősorban a kint rekedt utasokat kell hazahozni. Ha belegondolok abba, hogy hetente négyszer indítanak 300 fős chartert, akkor az ha csak 2-3 hónapra számolok, akkor 10.000 utast jelentene, tehát kb. tízszerannyit, mint amire a fedezet elég. De olyat is hallottam már, hogy ezek a edezetek lényegében nincsenek is meg, hiszen már volt rá példa korábban is.
2010. dec. 20. 14:54
 3/15 Huron ***** válasza:
53%

Tudom, kozhely, de megsem: Ne utazasi irodaval utazzanak az emberek!

Van internet, es a szallodaknak weboldala, kedvezmenyei.

A repulogep valoban utasszallito. UTazasi iroda (olcsosag kedveert), kozephato tavolsagu gepekkel reptetnek, amiben van 3 leszallas... es a minosege fapados!


Te intezed utazasod = nincs galiba!

+ szervezesukben, igereteikben, (hiaba van lefixalva) = a valtozas jogat fentartjak, lehet h a tengerpartra nezo, megsem az...stb.. fakutativ vasarlasi progi = mikor ottani unnep van = zarva minden, stb..

Ezek altalanosan.


5 csillagosat meg te is e tudsz foglalni weben (elore) = vannak kedvezmenyek!



Sajnos: aki utazasi irodanak fizet be elore (mert azt ugy kell), az szamoljon avval, (mert a ceg siman szamit ra), hogy lutri... ;) odaveszhet!

Es a nagyon nagyon aprobetu + a biztositas nagyon nagyon aprobetuje a ceget vedi.


Riszpekt!


(nem dragabb a sajat tervezesu utazas = megeri) ;)

2010. dec. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Huron ***** válasza:
Az elmúlt 1-2 hónap már csak a pénzgyüjtésről szólt náluk ez tuti. Egy hónapja indult a BOMBA ÁR akciójuk. Most indultak volna a méreg drága karácsonyi-szilveszteri utak és a hagyományos jan-feb luxus nyaralások korfu-i akciós árakon! Ezreket szivattak be.
2010. dec. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mi a 10 évvel ezelőtti Jorgos Travel csődnél buktunk 200ezer forintot, azóta sem jelentkezett senki, hogy vissza akarná fizetni. Mondjuk akkor még arra sem volt kötelező fedezet, hogy egyáltalán a kint rekedt utasaikat hazahozzák, abban is más utazási irodák segítettek önkéntes alapon, hogy mindenki hazajusson.
2010. dec. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
részvétem.. mi is leszoktunk az utazási irodákról, habár mi kisebb kellemetlenségek miatt (pl. belvárosi szállás ténylegesen 100km-re volt az adott várostól és hasonló apróságok), azóta magunk szervezzük az utazásainkat.. persze ehhez kommunikációs szintű angol minimum szükséges. Egyedül síelésnél éri meg utazási irodával menni, mert a síbérleten és a szálláson rengeteget meg lehet spórolni a (nagy)csoportos kedvezményeken. A pénzedre visszatérve, félek, hogy annak búcsút inthetsz, te a prioritási lista végén vagy a kárpótlásokat illetően, már ha van egyáltalán miből. El sem tudom képzelni, én mit tennék ilyenkor.
2010. dec. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Huron ***** válasza:

Lesznek meg nagy nevek, amik be fognak dolni! ...sajna...

:)

A lotto az ebben, h nem tudod, mikor. :D


Ebben igazad van, hogy az angolul nem tudo... kisnyugdijasok, akik osszekuporgattak, illetve naiv diakok, akik olcson sielni akarnak...

Azoknak hiaba az onallo internet, h egyedul foglaljanak szallast.


Szertem a tobb infohoz kellene elokepzettseg. Vagyis kis utazasi konyvet az adott teruletekrol elolvasni, atnezni. Es annak fuggvenyeben desztinaciot valasztani.

Vagy lenyelni egy utazai iroda csodjet.


A legnagyobb legitarsasagok versenyeznek egymassal a forgalmas desztinaciok repulesi arain,h oket valaszd!

A legtobb szalloda, resort is millio akciot kinal!

Siberlet: Vannak olyan szallasok,amik akciosak, es bennuk van a siberlet! Vagy akcios siberlet!

2010. dec. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Azonnal nyújtsd be a kártérítési igényed a QBE-nél, vagy annál az irodánál, ahol az Aeroviva útját foglaltad (feltéve, ha közvetítőn keresztül foglaltad). Minél előbb, annál jobb!
2010. dec. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Soha nem fogsz egy fillért sem látni belőle.


A Viva kb. 10-15 milliárd forintnyi utat fizettetett be a téli és tavasz szezonra (még PÉNTEK DÉLUTÁN IS szedték be a lét az emberektől...). A biztosítás 900 milka, amiből először hazahozzák a csókosokat (tehát pár száz havert, akik papíron befizették az utat, a gyakorlatban csak oda részét fizették be) meg pár szerencsést, mert úgy jóval kisebb a balhé, hogyha aki kint van haza tud jönni. Ha figyelembe vesszük, hogy a Viva jellemzően távolkeleti utakat szervez és pl. egy Bankok - Budapest repjegy ha nincs jó előre lefoglalva (márpedig liyen esetben nincs) kb. 300.000 forint... + egyéb költségek... az a 900 millió kb 2500 ember hazautaztatására elég. És marad valami aprópénz ( de majdnem garantálhatom, hogy nem fog...) amivel szintén magukat illetve rokonokat (be sem fizetett, csak papíron...) kártérítenek pár millióval.


Te egy kanyi fillért nem látsz az utadból. Viszont a pénzedből jan 1.-én nyílik az Aero BIVA utazási iroda, ugyan azzal a vezetőséggel, ugyan azzal a munkásgárdával, esetleg ugyan abban az irodában.. persze semmi köze az előző céghez.

2010. dec. 26. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Huron ***** válasza:

Szted 'Ok = a vezetok, elmentek vhova azert nyaralgatni, igy unnepek alatt? Kispiheno vmibol?

:)


NE UTAZZON SENKI SEM UTAZASIVAL! ;)


Ott a net, es a zimmer feri.


En ugy voltam egyedul Francia-Polineziaban 3 hetet, hogy nem volt foglalasom, sehova, es 4 szigeten jartam ;)

Es volt hely mindenhol! Eljutottam olyan progikra, amit a helyiek szerveztek = ingyen...soroljam meg?


:) Kell egy Lonelu Planet utikonyv, es mindent tudsz!


Ha,

viszont elore akarsz foglalni, ott a net! Ha nem tudsz angolul, nincs neted, ott a szomszed, vagy a rokonok!


;)

2010. dec. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!