Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Európai egészségbiztosítási...

Európai egészségbiztosítási kártyához milyen formában lehet hozzájutni? Hány napba telt nektek, amikor postán igényeltétek?

Figyelt kérdés
Külföldre utazok április végén és egészségbiztosítási kártyára lenne szükségem. 18 év alatti vagyok és mindenképp postán szeretném kikapni. Mit ajánlotok? Hogy érkezne meg még az utazásom napja előtt? Mit tudtok az online való rendelésről? Kérlek, ne linkeljétek be az oldalakat, nem sokat segítettek benne. A Ti tapasztalataitokra lennék kíváncsi.

2014. ápr. 3. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

én elmentem a kerületi kirendeltségre, húztam egy sorszámot, 2 perccel később már az ügyintézővel szemben ültem, 5 perccel később az egész család EU-s kártyája a kezemben volt

leggyorsabb, ha személyesen intézed

2014. ápr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vidékiek vagyunk, jobb lenne megspórolni ezt az utat:) Mindenképp valami postai úton szeretnék hozzájutni! De köszönöm a válaszodat.
2014. ápr. 3. 16:37
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
nézted a hozzátok legközelebb eső kirendeltséget? Írásban szerintem 30 nap az ügyintézési idő, helyben pedig megkapod azonnal.
2014. ápr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Online is tudod igényelni. Ügyfélkapu kell hozzá, tudom, de ha egyszer megcsináltatod, az életben nem mész többé hivatalba. Onnantól rengeteg dolgot simán egy klikkeléssel intézhetsz, pl ezt is. Ha tőlem függne, törvényt hoznék, hogy minden 14 évesnek kötelezően legyen ilyen online ügyfélkapuja...


Néha - főleg időpont foglalással - pillanatok alatt megvan a regisztráció, máskor órákat állhatsz sorba a kisbetűs kormányablakok előtt.

2014. ápr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
Nem tudom mennyire aktual meg a kerdes, de kb nem er semmit sem az eus tb-kartya, engem el sem lattak, meg mielött veglegesen kiköltöztem volna, mar azelött volt itt egeszsegbiztositasom, mert ha ellattak, azt otthon szepen kifizettettek velem es nem erte meg
2014. ápr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is Pécsre kell menni ezt elintézni, ha személyesen akarjuk. ( 460 ft egy út + vissza )

Póstai úton is elküldheted, az több nap lehet mire megérkezik.

Férjem ma intézte. El se tette a tb kártyát az igazolványai közé, kezébe nyomták az EU kártyát. És mögötte már hívták az új ügyfelet.

Tehát azonnal megkapjuk.

Hogy mennyit ér? nem tudom. Csak egy biztonságérzet.

Max ha pár napra megyünk, Poggyászbiztosítás. Azt is kedvezményesebben köthetsz, ha pl a lakás vagy bármelyik biztosításod ott van.

Lehet ezzel jobbanellátnak ha baleset ér??

2014. szept. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!