Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Európai egészségbiztosítási...

Európai egészségbiztosítási kártya elég -e Macedónián keresztüli átutazáshoz?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam egy oldalon:

Felhívjuk buszos és egyéni utasaink figyelmét, hogy az elműlt évek tapasztalata alapján a macedón határokon előfordulhat szúrópróbaszerűen, hogy a magyar állampolgároktól érvényes utasbiztosítás felmutatását kérik. Amennyiben ezzel nem rendelkeznek, akkor kötelezhetik a beutazókat, hogy azt a helyszínen megvásárolják.

Szeretném megkérdezni,hogy van-e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?



2015. júl. 12. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Egeszsegbiztositas =/= utasbiztositas. Kevered a fogalmakat, de vadul...


Utasbiztositast pl. itt tudsz kotni, eleg olcson: [link]

2015. júl. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Az Európai egészségbiztosítási kártya az Unió országaiban érvényes,ill. az Európai Gazdasági Térség államaiban.


Macedónia egyikbe sem tartozik, tehát nem csoda, ha ha kérik az utasbiztosítás meglétét.

2015. júl. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Az utasbiztosítás teljesen más, egyébként sem árt ha van, legalább az utazásod időtartamára. A legolcsóbb biztosítást a K&H bank nyújtja, keress rá.
2015. júl. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Őszintén még sosem hallottam olyan törvényről, amely egy országon való átutazást bármilyen utasbiztosítás meglétéhez kötnék.

Aki ezt írta, hülyére vesz téged. Főleg ha belegondolsz, hogy néhány órát tartózkodsz az országban mint átutazó.

A helyedben sürgősen kidobnám azt az utazási ügynököt, aki ilyenekkel bolondít.

2015. júl. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nos, én viszont el tudom képzelni, hogy egy ország nem akarja "ingyen" ellátni az esetlegesen balesetet szenvedett turistát. Amennyiben a turista rendelkezik utasbiztosítással (betegség, baleset, poggyász), úgy az egészségügynek nem kell az egyénen behajkurászni az ellátás összegét, hanem közvetlenül a biztosítótól tudják beszedni, megkapni.

Szerintem van realitása a dolognak (még akkor is, ha most lehúztok emiatt :D)

2015. júl. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hasznos az eg. bizt. kártya és az utasbiztosítás is, csak tudni kell hogy melyik mire használható. (ezért is utálom, ha valaki felírja egyből hogy EUB vagy K&H...)

Nagy gond egyébként nincs, ha Macedonián keresztül mész, akkor maximum ott arra az 1 napra vetetnek veled...

utolsó: Gratula, jó a logikád, a hozzá nem értők meg nem azt csinálnak amit akarnak? ;)

2015. júl. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

Lehet,hogy rosszul tettem fel a kérdést,tisztában vagyok az utasbiztosítás és az egészségbiztosítás közötti különbséggel.Az érdekelt volna igazából,hogy ha csak egészségbiztosításom van(Eu kártya formájában),és utasbiztosításom nincs,akkor lehet-e belőle probléma,de végül úgy döntöttem,hogy kötök utasbiztosítást is,az a tuti.A K&H-nál egész baráti áron találtam 4600 forintért a két hétre egy teljesen alap csomagot,az nem olyan vészes összeg.

2015. júl. 13. 21:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért érdekelne, hogy miért pont a K&H.

(mert fent azt írták, hogy az a legolcsóbb?)


Mert ez kb. olyan tanács, hogy ha már autót akarsz venni, akkor vegyél egy 2ütemű ezer éves trabit, mert az a legolcsóbb...

2015. júl. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mert több biztosítónál is csináltam kalkulációt,és itt lett a legolcsóbb,és az alap csomag Nekem bőven elég:)
2015. júl. 14. 15:48
 10/10 anonim ***** válasza:
ez kár esetén derül ki...
2015. júl. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!