Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Feladott poggyászból elveszett...

Feladott poggyászból elveszett pénz - van-e rá esély, hogy visszaperelhetem?

Figyelt kérdés

Pénteken utaztam haza EasyJettel, akiknél az a szabály, hogy 1 utas 1 poggyászt vihet fel a fedélzetre. Nekem a csomagom mellett volt egy hangszer is a hátamon, úgyhogy nem akartak felengedni vele, hosszas könyörgés után sikerült megértetnem velük, hogy a hegedűmet NEM fogom becsekkolni. Erre elvették a bőröndömet, amiben (egyetlen táskám lévén) benne volt az összes értékem, és leküldték a többi feladandó poggyász közé - én meg a kicsit stresszes helyzetben voltam olyan hülye, h benne hagytam a pénztárcámat.


Hiányzik belőle 800 CHF, ami nem kis összeg, de hát ez nem olyan, mint egy eltűnt bőrönd, amit elég könnyű észrevenni - van esély rá szerintetek, hogy nem fognak körberöhögni, ha kárbejelentést teszek..?


Előre is köszi a segítséget.


2010. jún. 26. 12:46
 1/7 anonim válasza:
49%

szerintem már sokan bepróbálkoztak ilyennel, úgyhogy már rutinosak...

Én a pénzemet a zsebemben hordom, nem a táskámban v. bőröndben! Te miért nem tartottad magadnál?

2010. jún. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem az easy poggyász szabályzatában is benne van, hogy készpénzt nem adhatsz föl. Ha mégis, akkor nem vállalnak felelősséget. Miért nem olvastad el, hogy mit engednek föl, hány csomagot?!
2010. jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért, mert eszembe nem jutott, hogy elveszik a táskámat - régóta él már ez az 1 utas 1 poggyász szabály az easyjetnél és mégis mindig felengedtek úgy, hogy hegedű+táska. Most meg (már a beszállásnál) gyakorlatilag kivették a kezemből a bőröndöt.... :/
2010. jún. 26. 14:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez a reptéri munkatárson múlik. Valaki engedékenyebb azt mondja vidd, valaki nem, mivel ez van a szabályzatban... Aki nem engedi, hogy a kettőt felvidd egyszerre, annak sem róható fel semmi, mivel ő csak követi a szabályt. Valószínűleg a pénzedet nem fogod visszakapni. Próbálkozhatsz vele, de egyrészt nem valószínű hogy tudod bizonyítani, hogy benne volt, másrészt ahogy előttem is mondták, a légitársaság szabályzatában benne van, hogy értéket, pénzt, bankkártyát, személyi iratokat, ékszereket, stb. NEM lehet feladott poggyászban szállítani, ha még is ott van és eltűnik, az már nem az ő felelősségük! Ha csak úgy kivette a kezedből, legközelebb akkor is legyen annyi eszed, hogy megkéred várjon 5 percet, amíg az értékeidet átteszed a zsebedbe vagy a hegedűd mellé! Próbálkozhatsz kárbejelentéssel, de ebben az esetben szerintem csak fölösleges időpazarlás!
2010. jún. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Betudod bizonyítani hogy te igenis bele tetted, és nem mondjuk utközben lopták ki stb... Van banki papirod vagy akármi honnan volt nálad ennyi pénz?

Ez annyira összetett, hogy esélyed sincs arra hogy megnyerj egy ilyen pert. Amit tehetesz nekik is kell lenni mint a vásárlók könyvének ahova beírhatsz, amit ugye kivizsgálnak, de mint pert soha nem fogsz megnyerni.


Viszont ha el is vették rögtön kivettem volna apénztárcámat mert ha igazoltatnak abban vannak az igazolványaim.


Lehet már elötte kilopták. (persze szerintem is 99% hogy a pakolok tették el)

Egyébként már akkor bekellett volna jelentened a rendörségen is aznap, így már napok után semmi esélyed sincs.


Viszont máskor érdemes becsomagoltatni ott abba a kék fólába, mert az egyben biztosítás is. Pl ha ilyet tettél volna akkor most vissza járna a pénzed, meg az ilyeneket eleve fel sem nyomják.

Mi akkor csomagoltassuk be ha pl értékes ajándékot viszünk pl karácsonykor haza.

2010. jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ennek annyi, ezt fogadd el, ha be is jelented, nem tudod bizonyítani. Gondolom, akkor nem is tekertetted be a bőröndöd fóliával, úgy meg főleg nincs nyoma, hogy valaki esetleg felnyitotta a táskád.
2010. jún. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
54%
Én inkább a hegedőt adtam volna poggyásznak oda,vagy kivettem volna a táskám.De nemtudod visszaperelni a pénzt szerintem
2010. júl. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!