Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Costa Rica milyen?

Asmr kérdése:

Costa Rica milyen?

Figyelt kérdés
Szép? Drága? Milyenek az emberek? Veszélyes egyedül?
2019. aug. 30. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Szép, nem drága. A dzsungelbe ne mászkálj egyedül, amúgy nem veszélyes.
2019. aug. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7%
Velociraptorokkal vigyázz.
2019. aug. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szeretem a velociraptorokat ;)
2019. aug. 31. 20:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A térségben Costa Rica az egyik legdrágább ország. Többe kerül az élet, mint Magyarországon, de azért ne párizsi árakra számíts.

Amúgy a közép-amerikai rész egyik legbiztonságosabb országa (még hadserege sincs), egyedül is vállalható, bár a városok nem kifejezetten a rengeteg kulturális nevezetességekről ismertek... A látnivaló főleg maga a természet, egyedül ne indulj a dzsungelbe (bérelt kocsival sem), esetleg buszos szervezett utakat nézz.

2019. szept. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly voltam, mondjuk szervezett úton. Imádnivaló, csodaszép, de tény, hogy nem az épített műemlékekről híres, úgyhogy ha maja templomokat akarsz látni, akkor Guatemalát/Mexikót ajánlom :) Az emberek viszonylag egyszerűen, de tisztességes színvonalon élnek. Ha bemész egy boltba, nagy többségében olyasmi árakra számíthatsz, mint itthon, de pl. az import dolgok sokkal drágábbak: egy üveg kóla átszámítva lehet 1500 Ft is. A turistáskodás drága, meg a belépőjegyek, vastagon fog a ceruza :) Kevésbé jelentős látnivalóknál 10-15 dolláros árak vannak (pl. Irazú-vulkán kráter), de ez pillanatok alatt fel tud kúszni 40 dollár körülire (La Paz rezervátum).

Hajlamos vagyok a szorongásra, azért mentem szervezetten, de ha kellően talpraesett vagy, akkor szerintem bevállalható egyedül is. Nem árt, ha valamennyit tudsz spanyolul, de a tico-k (így hívják magukat a costa ricaiak) nagyon igyekeznek, a lényeget el fogják tudni mondani angolul. Valamivel kevesebb az előítélet a gringók iránt, főleg ha közlöd, hogy Európából jöttél :) Én is sok rémtörténetet hallottam előtte, de akárhova mentünk, sehol sem éreztem azt, hogy ne lennék biztonságban.

A központi völgy teljesen más világ, mint akár a Csendes-óceán partja, vagy a karibi oldal. A karibi oldalnak nagyon egyedi a hangulata, de éves szinten rengeteget esik. A csendes-óceáni partvidék (mi annak északi részén, Guanacaste tartományban voltunk) elég száraz bozótos-szavannás, jóval melegebb is van. A karibi oldal tele van esőerdővel, ott 25-30 fok van egész évben, és persze magas páratartalom is :) A központi részen 25 fok körül van kb. mindig, ott terem a kávé. Ja, friss kávét kb. kötelező inni, egészen más íze van.

Napokig tudnék mesélni róla, imádtam :)

2019. okt. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A busz gyakorlatilag mindenhova elmegy, de kicsit korulmenyesebb es csak a jobbakon van wc. Ha kolcsonautot hasznalsz, akkor nagyon szabalyos legyel, vagy tarts tartalekban $20-30 az utszeli rendorre. Csak akkor add neki oda ha keri, vagy ha ismetelgeti hogy milyen draga a birsag errefele. Nekem $10-ba kerult hogy nem volt biztonsagi ovem, de azt o nem tudhatta mikor felrehuzott mert mar messzirol integetett. Egy jo helyi terkep is kell, de azt valoszinu jobbat kapsz Europaban.


Ha tobben vagytok, a legszuperebb a bringa. Kicsi az orszag, nagyon hangulatos, es nagyon sok a bringas. Majdnem minden faluban van muhely vagy kereskedes. Harom het alatt tovirol hegyire be tudnatok jarni.

San Jose, Alajuela, Heredia stb., mind kozponti helyek, de eleg suru a lakossag es a kozlekedes, es persze jobban kell figyelni a dolgaidra, foleg ha egyedul vagy.

Ha mindent meg akarsz nezni, jobb ha tervezel egy utvonalat es vegigcsinalod, megallva itt-ott, minthogy csillagalakban.


Costa Ricaban rengeteg europai el es futtat uzletet, hotelt, ezert surun talalkozol veluk. Magyar motelossal is talalkoztam Moctezumaban (szerintem sok vaj volt a fule mogott;). Az arak a legolcsobbtol a legdragabbig megy, ez teljesen az igenyeidtol fugg hogy mennyit fizetsz. Nem mindig a dragabb a jobb.


A kaja nagyon jo, en mindenutt (nem csak C.R.-ban) kisebb helyi ettermekben szeretek enni, ahol a helyiek esznek. Ott "igazibb" a kaja. Nagyon jok a peksegek (panaderia) es van tobbfajta csirkesutode ahol rantottcsirke fele kajat kapsz, ropogos, fuszeres, csucs. Az egyik kedvencem a "casado = nos ember" ami ettermekkent valtozik, es igazabol egy rizs alapu kaja amire tesznek valami zoldseget meg csirket vagy disznot. Arra utal a neve hogy a nos ember azt eszik amit ele raknak:))


Az idojaras eleg normalis Januarban, de eso barmikor lehet, foleg a hegyek kornyeken. De nem sokaig tart, sokszor meg egy fagyit sem lehet befejezni mire elall. Tulajdonkepp az esos evszak szebb a tropusokon mert sosem esik sokaig az eso, es sokkal dusabb a novenyzet, nincs por. En nagyon szeretem a zaporokat, utana gyonyoru fenyes a nap, meleg fulledt, jo illatu a levego.


Az emberek vendegszeretoek, foleg ha beszelsz egy kicsit spanyolul, ami nagyon jol jon a kisebb falvakban. A kozugyek, burokracia nem olyan kocka mint a tobbi kozep-amerikai orszagban, a sok kulfoldi jelenlet hatasara gondolom.

2019. okt. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!