Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » "Harmadik országba" érdemes...

"Harmadik országba" érdemes egyáltalán utasbiztosítást kötni (főleg egészségügyi ellátásra)?

Figyelt kérdés

Costa Ricáról és Kolumbiáról lenne szó, és azért kérdezem, mert az oké, hogy itthon megkötök valami extra drága harmadik országos biztosítást, na de szerintetek (ill. aki már járt ott vagy aki biztosítós, főleg attól kérdezném) egy ilyen országban is elfogadnak magyar papírokat vagy magasról tesznek rá?


(ugye még nagykövetség sincs, én személy szerint egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy foglalkoznak ezek bármilyen magyar papírral, de azért örülnék, ha valaki akár tapasztalatból meg tudná válaszolni)


Ilyen országban hogy működik, ha valaki netán kórházba kerül? (az ottaniak mondják, hogy létezik állítólag egy elég luxus színvonalú kórház, csak nekik is őrült drága, ott is csak a felső réteg engedheti meg magának, de akkor az átlagos embernek hogy működik az eü-ellátása?)



2015. aug. 24. 06:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, ki hogy van vele, de én utasbiztosítás nélkül még unión belül sem mozdulok sehova, nemhogy harmadik országba.

Mindenképpen köss!

2015. aug. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Angolul utánanéztem kicsit, nem tűnik problémának az EÜ-ellátást, neked is ezt ajánlom. Gondolom, tudsz angolul, ha már ennyit utazol. Szóval a lényeg, hogy ne félj használni az internetet. Magyar nyelven csak 15 millióan beszélnek és nem túl jómódúak az emberek a világjáráshoz, ellenben angolul legalább 1 milliárd ember beszél -nem feltétlen natív- tehát ha tapasztalatokról akarsz olvasni, akkor nagyságrendekkel több esélyed van angolul megtalálni, mint magyarul. Az imént kerestem ebben a témában, és tényleg sok találat van, például a Tripadvisor, hogy csak a legismertebbet mondjam.
2015. aug. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

ok köszi, nem gond az angol persze, csak külföldi fórumokat nem igazán ismerek, pl ilyen gyakorikerdesek-félét vagy akármit, ahol tudnék kérdezni.


azért ezt megnézem amit írtál + próbálkozok ... köszi

2015. aug. 24. 10:04
 4/19 A kérdező kommentje:

#1: igazad van, na de EU-n belül legalább működik a dolog, ugye EU-TAJ kártya, meg OEP-pel szerződések, azaz simán visszaigénylik egymástól stb.


De pont ez a gondom, hogy harmadik világbeli országtól aztán reménytelen egy vállalkozás az OEP-nek is sztem bármit remélni, és a biztosításokkal ugyanez a gondom, azaz hiába érvényes, hiába fizetem ki itt az igen magas napi összeget, attól tartok, szintén igen magasról tesznek azok erre, hát próbáljon meg egy costa ricai kórház pl egy magyar vagy osztrák biztosítótól behajtani bármit ... szted van esélye? mert sztem semmi, és innentől kezdve nem tudom azt se, van-e értelme egyáltalán pénzt költeni arra, ami nagy valószínűséggel csak pénzkidobás emiatt. Pár hétre számolva már kb ott tartok, hogy akkor ki is fizethetem az összeget, amit ne adj isten egy ellátás miatt kérnek ...


Hát nem tudom, jó kis fejtörés ez.

2015. aug. 24. 10:10
 5/19 anonim ***** válasza:
15%

Azt kellene kitalálnod, van-e olyan betegséged vagy rizikófaktor, amely indokolja a biztosítást. Öregség, aranyér, rákos daganat, izületi megbetegedések, ilyesmikre gondoltam.


Viszont ha életerős fiatalember vagy, ha a körzeti orvosod nevét is csak nehezen idézed fel, ha nem ejtőernyőzöl, ha csak odamész és éled az átlagember életét, ugyan mi szükséged van BÁRMILYEN biztosításra????


No jó, a magyar nyuggermentalitás azt mondatja, a külföld egy veszélyes hely, de Te is tudod, ez nem igaz.

2015. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ez érdekes dolog... Szerinted mennyibe "kerül" egy orvosi ellátás külföldön bármilyen biztosítás nélkül?

Csak maga egy röntgen elkészítése min. 60.000 Ft-nyi összeg... és láttál már egy külföldi egészségügyi számlát? orvos köszön neked már az vagy 50.000 Ft, és még meg sem vizsgált. Egy újabb 50.000-ért be is gipszel. A mentővel való utazás sem taxi árban megy :D (légimentésről nem is beszélve, simán kijön abból is millás számla).

Az utasbiztosításnak meg csak egy része az, hogy egészségügyi szolgáltatásokat fizet, csomó mindenre nem jó az EU-s TB kártya.

2015. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, te valahol nagyon el vagy tévedve! A biztosításnak pont az a lényege, hogy nem az OEP-től meg nem tudom, milyen külföldi hivataloktól várod a pénzt, hanem a biztosítótól! Ezt vállalják (többek között).


Egyébként az utasbiztosítás nem csak az egészségügyi ellátásokkal kapcsolatos költséget foglalja magában, hanem - fajtától függően - egy csomó minden mást is.


Például:

- poggyászbiztosítás

- balesetbiztosítás

- útlemondási biztosítás

- gyorssegély, ha gond ér kint

- ha a repülőn elveszik a csomagod, illetve, ha később érkezik meg, akkor azonnali készpénzsegély

- gond esetén telefonos ügyfélszolgálat és ügyintézés

- tanácsadás...


Szóval nem értem a problémádat, de komolyan...

2015. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező, a biztosítási ügynökök - a nyuggermentalitásúak - felsorakoztak. Te csak gondold át, olyan akarsz-e lenni, mint ők...
2015. aug. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
...vagy pedig tartalékolsz kb. 2-3 millió forintnak megfelelő helyi valutát, ha bármi megtörténik, hiszen csak maga egy kórházi ellátás még akkor is ha egy napos több százezer forint lehet. A döntés a te kezedben van.
2015. aug. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Na már megint itt van ez az ökör 57%-os nyuggerező!

Ha majd egyszer jól beveri a tök fejét külföldön, akkor rájön, hogy kell-e biztosítás vagy sem.

2015. aug. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!