Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Argentína vagy Uruguay vagy...

Argentína vagy Uruguay vagy Brazília biztonságos országnak számít ha kiakarok menekülni az EU-ból a közelgő konfliktus elől?

Figyelt kérdés
Pénz és útlevél van.
2022. márc. 16. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Путин уже знает, где искать


Putyin úr már tudja, hol keressen.

2022. márc. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Az elso ketto igen.
2022. márc. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem meg ne bomolj.
2022. márc. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Argentina, Uruguay, Chile. Jó lehetőségek, civilizált élet nagyjából magyarországihoz hasonló klíma, kedves és normális mentalitású emberek, stabil gazdaság és kevés háború. Nem véletlen hogy a múlt században amikor Európát komolyabb krízis fenyegette az értelmesebb réteg Dél- Amerikába menekült. Én támogatnám, ha tudnék spanyolul, portugálul de legalább angolul (csak német megy), ha már elvégeztem volna az egyetemet (1.5 év + mesterképzés) és lenne néhány spórolt millióm nagyon komolyan elgondolkoznék hogy kiköltözök valamelyik országba. Nekem is elegem van már ebből a undorító politikai csatározásból ami Magyarországon és egész Európában megy már. Ugyanígy az USA és Oroszország agressziójából is, és abból, hogy ebből a fantasztikus európai álomból már lassan semmi nem lesz mert nem érzem magam biztonságban. Emberi alapszükséglet a biztonság. Az nincs meg akkor cseszheted az egész életedet munkádat tanulást és bármi mást. Egyébként Ausztrália sem rossz ötlet, bár az már közelebb áll ideológiailag Nyugat-Európához és az Egyesült Államokhoz, ha esetleg ebből is eleged van akkor ez sem elhanyagolható tényező.
2022. márc. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Uruguyról nem tudok nyilatkozni, a másik kettő bőven felejtős. Csak abba gondolj bele, ha annyira jó hely lenne Argentína, nagyon sok argentín, aki Magyarországon él miért nem költözik haza?

Van Argentín ismerősöm, megmondta bőven jobban él Magyarországon még úgyis, hogy szívatják a papírokkal (hiába magyar a felesége, nem akarják neki évek óta megadni az állampolgárságot).

Legeurópaibb dél-amerikai ország az Chile, de az is még bőven le van maradva Európától.


5:

Eleged van már az undorító politikai csatározásból? Aztán pont Argentínán gondolkozol? Ahol a pár éve leváltott kormánypárt szószerint majdnem üresen kongó államkasszával adta át az ország vezetését? Brazília dettó hasonló.

2022. ápr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom hogy jártál e bármelyikben, vagy egyáltalán Dél Amerikában...

Ezek közül a legszarabb Argentína , messze. Gyakorlatilag szét van menve, a pénzed minden órában kevesebbet és kevesebbet fog érni. Ha pl 10 éve betettél 3 millió forintnyi argentín pesot a bankba most lenne vagy 20,000 forintod :D


Ezen kívül a közbiztonság se túl jó, pláne a nagyvárosokban. Minden drága, Buenos Aires kb Bécs színvonalán van albérletben.


Brazília jó ha valami nagyon exotikusra vágysz, gyönyörű tengerpartjai vannak (figyelem nem az a tipikus fehérhomokos mint Maldív vagy Kankun), gyümölcsök, nők is gyönyörűek. Hibája az , hogy a legtöbb helyen nagyon óvatosnak kell lenned, naponta rabolnak ki embereket, gyilkosságok, stb.


Uruguay valamivel európaiasabb, biztonság OK, árak közepesek, viszont nem túl változatos, mivel nagyon kicsi, és európai gyarmatként nem biztos hogy megéri 14,000 KM-t tenni odáig.

2022. ápr. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Argentína gazdasági helyzetéről annyit, hogy én Magyarországon az egyetem alatt végzett félállásommal (értsd: kvázi diploma nélküliként) magasabb órabérben dolgoztam, mint Argentínában a mérnök és orvos ismerőseim. Illetve sokan már Európában vannak, és bébiszitterként dolgoznak, mert konkrétan azzal jobban keresnek mint Argentínában diplomásként.
2023. ápr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!