Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Ezen a nyáron sikerül majd...

Ezen a nyáron sikerül majd eljutnom Amerikába 3 hónapra dolgozni, ez egy nagyon jó lehetőség lesz viszont megfogalmazódott bennem egy kérdés ami a következő lenne:?

Figyelt kérdés
Ha nem igazán élvezem a mostani életem itt Magyarországon, és ott szeretnék maradni a továbbiakban is, viszont csak 3 hónapra szól a vízumom, akkor mik lennének ennek a jogi következményei, és Mexikóból egyáltalán kitudnának-e toloncolni, vagy megtudnának-e találni, hogyha nem használnám a fiókjaimat online és a többi? Tudom ez elég furcsa kérdés, de örülnék hasznos tanácsoknak. Előre is köszönöm.

2023. ápr. 25. 00:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen vízum ez? ESTA? Ami nem vízum? Amivel egyáltalán nem szabad munkát vállalni? Vadász, vadász...
2023. ápr. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hol van ez a munka? Mexikoban vagy az USA-ban? Ha az USA-ban, akkor hogy jon ide Mexiko?

Mi ez a harom honapos munka? Csak nem csomagokat kell szallitanod A-bol B-be? Remelhetoleg nem drogfutarkent akarnak hasznalni.


Az ESTA-val nincs legalisan vegezheto munka (es az ESTA nem vizum).


Mindenesetre, kivancsi lennek a bevandorlasi tiszt arcara, amikor elmondod neki, hogy harom honapos munkara jottel.

2023. ápr. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 D. Brasco ***** válasza:
Napi kimegyek estával "dolgozni",de lehet kint maradnék kérdés pipa....remek ötlet egyebkent ezzel hazárdírozni!!Mindenképpen egy ilyen "egyszer meg kell élni" élmény.......
2023. ápr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

En is voltam J1-es vizummal az USAban, ami 3 honapra engedelyezte a munkat es meg egy plusz honap ott tartozkodast engedelyezett.

A 3 honap melo utan utazgattam amerikan belul es a reptereken mindig megneztek a vizumom ervenyesseget, mashol (szallodakban pl.) nem.


Ha elkapnak, hogy a vizumod lejart, akkor minimum harom evre kitiltanak az USABol (de lehet ez 10 ev vagy eleted vegeig is)


Normalis melot nem tudsz vallalni, egeszsegbiztositast sem tudsz kotni, nem biztos, hogy megeri.


Mexikot nem ertem. A helyi hatosagok termeszetesen onnan is kitoloncolnak, ha vizum es munkavallalasi engedely nelkul akarsz ott elni / dolgzni es el is kapnak

2023. ápr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze, csak ez a gyerek rendszeresen trollkodik ebben a témában, újra és újra felteszi ezt a kérdést valamilyen formában és a vége mindig az, hogy hogyan tudna illegálisan kint maradni.

Ezért kapja az ívet.

A probléma persze lehet valós, valaki nem érzi jól magát a bőrében, főleg a felnőtt élet kezdetén, határán, és álmodik magának egy világot ahová vágyakozhat. De úgy látszik nincs senki aki elmagyarázná, hogy az életedért te vagy a felelős, nem a filmek, politikusok, a helyzet amibe születtél. Ha itt nem tudod kirángatni magad a sz*rból akkor pusztán a helyváltoztatás mit oldana meg? Ha te nem teszel hozzá semmit, akkor ez is zsákutca. Ha nem beszeli a nyelvet, nincs kurrens szaktudása, ok, hogy legálisan befogadják, mégis mi a fenétől lenne jobb az élete?

2023. ápr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5%
Ott marad es kész. Én külföldön vagyok nincs pénzem a konzulatus kamuzik. Nem tudok haza menni. A helyi hivatalban megmondtak , hogy nincs kitoloncolas. Valószínűleg így van sok országban még. Usaba biztos. Csak buncsekmeny esetén toloncolnak ki.
2023. ápr. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!