Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Buenos Aires hogyhogy ennyire...

Buenos Aires hogyhogy ennyire hasonlít Budapestre?

Figyelt kérdés

Elkezdtem nézegetni a google maps-on, mert olvastam, hogy nagyon hasonlít Pestre, és tényleg.


Először rámentem valami belvárosi nagyobb útra, és azt hittem, hogy a Nagykörútat látom. Utána egy külvárosi utcára, az meg teljesen olyan, mint egy kertesházas utca Pesterzsébeten, Rákosborzasztón. Még az út is kb. annyira hepe-hupás, és a házak is olyan mértékben lerobbantak, mint nálunk.



2023. júl. 28. 17:16
 1/5 anonim válasza:
100%

A hasonló történelem, kultúra, és gazdasági helyzet miatt. Argentína kb. annyira fejlett, mint Magyarország, és Buenos Aires olyan mértékben adja az ország GDP-jét, mint Magyarországét Budapest.


Az argentín emberek sokszor nem is vallják magukat dél-amerikainak, hanem azt mondják, hogy ők egy európai ország, ami valahogy nem az európai kontinensen van.


BA-ban egyébként rengeteg magyar él, már a századfordulókor, aztán 1956-ban is mentek ki oda sokan.


Régebben ide a Gyakorira is írt egy magyar aki ott élt pár évet, emlékszem azt mondta, hogy minden életkörülmény tökéletesen megegyezik a magyarországival. A fő különbség, hogy magyar helyett spanyolul beszélnek és az emberek valamivel vidámabbak, kedvesebbek, mint a magyarok.

2023. júl. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok varos amugy, es Buenos Aires nagyon europai. Budapest a parizsi meg nemet nagyvarosi epiteszet peldait koveti.

De jogos eszrevetel. Szoval Budapest is azokra a varosokra hasonlit, mint Buenos Aires.

2023. júl. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
A 30-as években szinte csak magyarok éltek ott. Ország vezetése is magyar volt. Ott minden magyar.
2023. júl. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg a végén kiderül hogy Argentína magyar Gyarmat
2023. júl. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4# igen. Magyarországhoz tartozik ,mint minden más ország.
2023. júl. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!