Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Mit kell tudnom Brazíliáról?

Mit kell tudnom Brazíliáról?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm utazik Brazíliába szeretnék neki infókat gyűjteni az országról. Pl: telefonálási lehetőség Magyarországra(azt hallottam nem lehet hazai mobilról haza telefonálni,milyen pénznemet kell váltani,védőoltásra szüksége lesz-e. Ezen kívül minden hasznos információnak örülök.
2011. jan. 3. 15:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%
Hát én annyit tudok, hogy nem valami jó hely. Hamár Dél-Amerikát választja az ismerősöd, miért nem Argentínába vagy Chilébe utazik? Ezeken a helyeken szinte magyar életszínvonal van.
2011. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem választás kérdése, munkahelyéről küldik ki, félig meddig jutalom út.
2011. jan. 3. 15:41
 3/23 anonim ***** válasza:

Hát, ha tud angolul, akkor olvastasd el vele ezt:


[link]

2011. jan. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem tud angolul,de Én igaziból saját tapasztalatokra lennék kíváncsi,nem lexikális tudásra. Életszagú ötleteket várnék.
2011. jan. 3. 15:45
 5/23 anonim ***** válasza:
Sajnos még egyszersem jártam Dél-Amerikában így csak azt tudom visszaadni amit mástól hallottam, vagy olvastam valahol, de ha nem tud angolul akkor hogyan fog boldogulni odakint? Portugálul, esetleg spanyolul tud? Magyarul, oroszul nemigazán fognak ott kint beszélni, németet talán kisebb közösségekben ismerik.
2011. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Csoportos út lesz és lesz idegenvezető. De,nagyon aggódom Én is érte,azért szeretnék még több hasznos infót gyűjteni neki.
2011. jan. 3. 15:55
 7/23 anonim ***** válasza:

Nekem vannak brazil kollégáim,és tanulótársaim(akikkel egy angol tanfolyamra járok)

Én áradoztam nekik,hogy milyen csodás lehet Brazília.

Meséltek örömmel.

PL: Szegény ország,és elég nehéz a megélhetés ott.Nem hiába lepik el a brazilok Angliát,Franciaországot,Németországot,Spanyolországot..(tényleg sokan vannak) Amerikába nem tudnak menni,mert a két ország ki nem állja egymást,és szinte lehetetlen a vízum oda nekik.Egy kollégám Riói lakos.Megkérdezte tőlem,hogy hányszor keltem fel éjszaka puskalövésre.Mert náluk ez is előfordul.A fiatalok már 10-14 évesen bandákban vannak,és ahogy mondják,ha öt-hat 12 éves suhanc jön veled szembe,gyorsan vegyél keresztet,mert ők a legveszélyesebbek.De az időjárást dicsérik,hogy jó meleg van(az angol időjáráshoz képest ezt nem csodálom)Mesélték,hogy a gyümölcsöt akár a fáról is leszedheted és eheted,mert ott rengeteg finom gyümölcs van..Mesélték,hogy Brazíliában vagy nagyon gazdagok vannak,vagy olyan családok akiknek nehéz a minden napi élet.(akárcsak otthon)Egy valamiben mindenki egyetértett,mégpedig az,hogy vallásos emberek,még a fiatalok is.(mármint a normálisak akik nem bandákban csoportosulnak)

Egy kedves brazil barátnőm San Pauló -i lakos.Már többször meghívott hozzájuk,de ő is mondja,hogy nem árt az óvatosság!

Még valamit.Mesélték többen is,hogy a turisták ha tehetik a lehető szerényebben jelenjen meg..Ne legyen rajta ezer ékszer,drága táska,drága kamera meg ilyesmi,mert tuti valaki el fogja lopni tőle..Tanácsolják,hogy sima egyszerű ruházat,és egy valami legyen nálad.Vagy fényképezőgép vagy kamera..mert egy dologra tudsz te is figyelni..

Mutogattak sok fényképeket,és a képeken többnyire a szegénységet láttam..Szegény házak,épületek..Persze a turisztikai látványosság ott is csodálatosan szép..

2011. jan. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2011. jan. 3. 16:25
 9/23 A kérdező kommentje:
Még várom a személyes beszámolókat. Az utolsó válasza hasznos volt.Köszi még 1x.
2011. jan. 3. 18:02
 10/23 anonim ***** válasza:
a lényeg, hogy maradjon a turistáknak fenntartott városrészben, ott viszonylag biztonságban van, de ha a favellákba téved, akkor imádkozzon. A bandák között felnőtt gyerekekben nincs meg a tisztelet az emberi élet iránt és fegyvert bárhol lehet szerezni. Ezek a kölkök előbb lőnek, aztán "kérdeznek". Így egyszerűbb. Most ez hihetetlennek tűnik, de ilyen van. Nekem egy Sao Paolo-i ismerősöm mesélte, hogy mik vannak.
2011. jan. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!