Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Mit kell tudnom Brazíliáról?

Mit kell tudnom Brazíliáról?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm utazik Brazíliába szeretnék neki infókat gyűjteni az országról. Pl: telefonálási lehetőség Magyarországra(azt hallottam nem lehet hazai mobilról haza telefonálni,milyen pénznemet kell váltani,védőoltásra szüksége lesz-e. Ezen kívül minden hasznos információnak örülök.
2011. jan. 3. 15:28
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

A telefonálási lehetőségekre is kíváncsi lennék?

Egyébként milyenek az árak Magyarországhoz képest?

2011. jan. 4. 15:50
 12/23 anonim válasza:
[link] olvasd el!
2011. jan. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Braziliban kizarolag a Portugal nyelv brazil dialektusat beszelik, angolul csak nagyon kevesen! En bejartam egesz braziliat es azt mondom hogy Sao paolo,Rio de Janeiro es a nagy varosok nagyon veszelyesek kulonosen ejjszaka! Videken sokkal biztonsagosabb, pl,;Manaus Santarem tehat Amazonia videke! En bejartam egesz braziliat 2 honapot toltottem kint es gyonyoru orszag hihetetlenul kedves emberekkel,de tenyleg ne oltozz kirivoan csak natur elvegyulve a tomeggel. Telefon ,fenykepezo polo alatt vagy zsebben!!!Nagyosszegu penzt nem erdemes magadnal tartani, inkabb mindennap bankautomata, ahol igaz hogy 1000ft a tranzakcios dij de igy biztonsagosabb!Utlevelet erdemes lemasolni es a masolatot magaddal vinni,ugy sem igazoltat senki meg a rendor elfogadja ezt is! Az eredeti utlevelet ismerosnel, vagyb a szalloda szefjeben kell hagyni. Telefonalas lehetseges utcarol de szerintem regisztralj a Skypra, vasarolj 10euro egyenleget es igy hazatelefonalni csak 30 eurocent percenkent, internet mag van mindenhol,de erdemes egy szjat mikrofonos fejhallgatot venni,kb "1500ft" mert a legtobb helyen rosszul mukodik,nekem ez bevalt modszer! Bankautomata van sok helyen de erdemes nyilt utcan az ugynevezett banko fulkekben felvenni mert az zart es nem tudnak kirabolni.Penzfelvetelnel erdemes korulnezni hogy nem figyel e valaki, ha igen akkor taxi azonnal. A taxik megbizhatoak de az arak magyarorszagiak, 200-250ft egy kilometer. Videken egy atlag motel ar 3500ft /ejszaka.Sao paoloban es rioban 5000-8000ig terjed, a 3 csillagos hotel 15-20000ft/ejszaka. ennyit tudok segiteni, de en Amazoniat javaslom ott biztonsagosabb, bar a kozlekedes inkabb repcsivel mert a busz nagyon razos mivel nincsenek aszfaltutak videken!!! A repulo belfoldon turheto aron van, www.tamairlanes.br
2011. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Ja igen, az arak megegyeznek a magyarorszagi arakkal nagyjabol!!!
2011. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. Végre hasznos tanácsok:)))

De,jó Neked,hogy eljutottál oda. Túráztál,kirándultál? Csoporttal voltál?

Köszi

2011. jan. 12. 14:44
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen egymagam voltam es nem bizom az utazasi irodakban mert becsapnak! Bejartam egesz del amerikat kozel 3 honap alatt mindossze 500000ft bol,ezt azert mondom hogy mindossze mert egy utazasi iroda kb 2-300ezret ker egy hetre,en sem vagyok gazdag.Gyonyoru orszag de nagyon kell vigyazni foleg Rio de Janeiroban es Sao pauloban, de amazonia keleti resze biztonsagosabb manausz santarem Cujaba. Nem mondom hogy nem fordulhat elo barmi de nem veszelyesebb amazonia mint magyarorszag. Ezt a helyiek is megerositik. Nem tudok portugalul csak spanyolul de a ket nyelv majdnem azonos csak a kiejtes kulonbozik keveset.Azert is erdemes egyedul vagy utazasi iroda nelkul menni mert igy az ember a valodi brazil vendegszeretetet elvezi nem azt amit penzert adnak hanem amit baratsagbol.Engem nem egy helyen vendegul lattak en pedig ajandekkal viszonoztam.Szamomraaa Manaus es Santarem kozotti 3 napos hajout felejthetelen elmeny marad, megismerkedtem egy lannyal, 3 nap csodalatos esoerdok,vegig az amazonasz fojon, kellemes brazil zene es isteni finom etelek a hajon. 1000 km harom nap es nem gondold hogy luxus hajo! 8000ft es fuggoagyon kell aludni amit magamnak kelett megvenni...(1200ft) nyi real. Na mindegy rio is csodalatos de szerintem draga es veszelyes,ott en ket napot voltam pont eleg vegigfitni a nevezetessegeket. Meg valami! A bankautomatak keves helyen fogadjak el az europai kartyat csak a Banco Bradesco es az ugy nevezett internacional automatakbol lehet penzt kivenni 1500ft os tranzakciodijjert, az utcai telefonnal pedig lehetetlen hazatelefonalni. Az a baj hogy itt az egyszeru emberektol hiaba kerdezel barmit, csak annyi a valasz: itt nincs! Hogy hol van sikszor meg a taxis sem tudja,itt nem olyan kepzettek a taxisok,csak az utca neveket tudjak sokszor mast nem.Jo utat kivanok, de azert korultekintoen utazz, akarmilyen kedves emberek vannak ,ez nem europa!
2011. jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
meg valami...Csak a sargalaz oltas kotelezo es itthon ajanlatos feliratni a LARIAM nevu malariagyogyszert mas nem kell! Sargalaz oltas Bp.Gyali ut 2-4 ANTSZ kozpont, 8000ft volt es utazas elott 2 hettel kell beadatni, a lariam tabletta pedig 5000ft es az ulloi uti gyogyszertarban lehet kapni. Amugy igen turaztam is az oserdoben 3 nap ennek az ara manausbol indulva 100dolar turavezetovel. Repulot pedig a Tap Air portugal tarsasagot ajanlom Lissabonbol returjegy 800euro es 12 ora az ut. Lisszabonnig van Budapestrol az Easyjet nevu fapados 8000-12000ert. www.tapair.com , amasik www easyjet.com/hu itthonrol is van jarat csak dragabb es ugyanugy at kell szallni Parizsban! Megegyszer jo utat, udv Attila!
2011. jan. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Szia Attila!

Köszönöm a hasznos információkat! Édesanyám utazik Brazíliába. Nagyon aggódom érte,mert nem rutinos utazó,nem beszél nyelveket,viszont egy kb. 10 fős csoporttal utazik így nem lesz egyedül. De,azért próbáltam minél több infót gyűjteni számára. Te,nagyon vagány világjáró lehetsz,ha így elmertél indulni túrázni.:)))

Viszont a sárgaláz oltásról már lekésett az Anyu,mert most szombaton utaznak és már szerintem nem tudja megoldani a beoltást. Szerinted ez mennyire probléma?

Üdv,Veronika

2011. jan. 19. 12:57
 19/23 anonim ***** válasza:
Nem gond mert nekem megvolt,de meg soha senki sem kerte, es inkabb azoktol koveteleik meg akik elotte kozvetlenul egy olyan orszagbol erkeztek ami sargalazas terulet,de mivel az Eu. nem az igy nem kerhetik tole, en csak sajat erdekembol oltattam be magam mert en a dzsingelben toltottem heteket,de a csoportos turanal nem lesz semmi gond! A nyelvvel sincs gond, mutogatni kell raadasul a brazil emberek nagyon kedvesek es segitokeszek, biztos hogy felejthetetlen elmeny lesz neki, nem kell aggodni!!! Ha szabad program van mert nincs mindig ott a turavezeto,akkor erdemes a varosnezo seta elott megkerdezni a turavezetotol hogy hol nem veszelyes, es szoktak adni egy terkepet is a hotelban.Nem kell aggodni Brazilia nem veszelyesebb mint magyarorszag,nalunk is vannak olyan falvak vagy varosok ahova te sem kuldened a kulfoldi turistat!!! Elmenyekben gazdag jo utat kivanok edesanyadnak, udv Attila!
2011. jan. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Jééézusoom milyen válszok...sokkot kaptam.


Brazíliában élek 2 éve, amit írok az tuti.

1. Nem, valóban nem lehet telefonálni, de olcsón lehet telefonkártyát venni bármilyen kis vegyesboltban, arról 70%ban muködik, sokszor kell probalkozni, és max 5 perc-ig tart a hivas sajnos, de ha nagyon fontos, ez müködik.

2.SEMMILYEN oltás nem kell, otthon nagyon draga az oltas, kb 20ezer csak a Hepatitis A, aztan meg a sargalaz, meg mit tom mi... nem kötelezö, csak az Afrikai kontinensröl érkezöknek! Ráadásul Brazíliában ingyen beoltanak. Szal csak pénzkidobás, gondolom nem az Amazonas területére utazik...

3. A legjobban akkor jár ha USA dollárt visz és azt váltja Brazil Realra(otthon nem tudja egyböl erre valtani), de az Eurot is at lehet valtani, csak kevesbe gazdasagos.

4. Nemzetközi bankkártyát az automaták többségében lehet használni, de probalkozni kell, nem mindig müködik.

5. Sok helyen 110, de van ahol 220V az áram erössége, meg kell érdeklödni, attól függ hova megy, de nem problema a 110 V sem, csak minden lassabban müködik, de nem megy tönkre. (De a konnektorba esetenként nem megy be az otthoni villás!)

6. Idöjárás kiszámíthatatlan, UV sugárzás maximális, és ha nem déli államba utazik akkor garantált höség, vagy esözések.

2011. jan. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!